Baseball

Tournament Note

All teams must have rosters submitted online by Friday 11:59pm
Rainout Hotline 314-514-4111

9U Division

6th Annual Arch Madness - Chesterfield, MO

Mar 24 - 25, 2018
Chesterfield Athletic Complex - Chesterfield, MO
 Info
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

9U Division
Team W L T
RS
RA
Union wildcats (Union, MO) 0 0 0 0 0
Ste. Gen Riverdogs 9U Drury (Ste. Genevieve, MO) 0 0 0 0 0
STE. GENEVIEVE RIVERDOGS - Staab (STE. GENEVIEVE, MO) 0 0 0 0 0
Mo Gators (Graves) (Defiance, MO) 0 0 0 0 0
Bomb Squad (St. Louis, MO) 0 0 0 0 0
Rawlings Tigers - Kreikemeier (Chesterfield, MO) 0 0 0 0 0
Eureka Eagles (Eureka, MO) 0 0 0 0 0

Schedule

Filter by:

Saturday, March 24, 2018
Game Time Location Team Score Team
P2 9:00 AM Chesterfield - D3 Eureka Eagles
Ste. Gen Riverdogs 9U Drury
P4 11:00 AM Chesterfield - D3 Union wildcats
Ste. Gen Riverdogs 9U Drury
P5 1:00 PM Chesterfield - D1 Bomb Squad
Mo Gators (Graves)
P6 1:00 PM Chesterfield - D3 Rawlings Tigers - Kreikemeier
Eureka Eagles
P7 3:00 PM Chesterfield - D1 Mo Gators (Graves)
STE. GENEVIEVE RIVERDOGS - Staab
P8 3:00 PM Chesterfield - D3 Rawlings Tigers - Kreikemeier
Union wildcats
Sunday, March 25, 2018
Game Time Location Team Score Team
B1 9:00 AM Chesterfield - D1 9U Division 1st Place
9U Division 8th Place
B2 9:00 AM Chesterfield - D3 9U Division 2nd Place
9U Division 7th Place
B3 11:00 AM Chesterfield - D1 9U Division 4th Place
9U Division 5th Place
B4 11:00 AM Chesterfield - D3 9U Division 3rd Place
9U Division 6th Place
B5 1:00 PM Chesterfield - D1 Bracket Winner B1
Bracket Winner B3
B6 1:00 PM Chesterfield - D3 Bracket Winner B4
Bracket Winner B2
B7 3:00 PM Chesterfield - D1 Bracket Winner B5
Bracket Winner B6

Bracket

9U Bracket
Bracket Winner B7
9U Champion
9U Division 3rd Place
B4 - Sun 3/25 11:00AM Chesterfield - D3
9U Division 6th Place
Bracket Winner B1
B5 - Sun 3/25 1:00PM Chesterfield - D1
Bracket Winner B3
Bracket Winner B5
B7 - Sun 3/25 3:00PM Chesterfield - D1
Bracket Winner B6
9U Division 4th Place
B3 - Sun 3/25 11:00AM Chesterfield - D1
9U Division 5th Place
9U Division 2nd Place
B2 - Sun 3/25 9:00AM Chesterfield - D3
9U Division 7th Place
Bracket Winner B4
B6 - Sun 3/25 1:00PM Chesterfield - D3
Bracket Winner B2
9U Division 1st Place
B1 - Sun 3/25 9:00AM Chesterfield - D1
9U Division 8th Place