Baseball

Tournament Note

*DOUBLE POINTS*

11U AA

TN Game 7 Spring Slam

Mar 24 - 25, 2018
TN
 Info
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Pool 11U AA
Team W L T
RS
RA
UCB (Brush Creek, TN) 2 0 0 19 5
Showtime 11u-Tresch (Franklin, TN) 2 0 0 11 6
Strike Zone Academy - BLACK (HERMITAGE, TN) 1 0 0 5 4
Kentucky Bearcats- Idlett (Bowling Green, KY) 1 0 0 8 7
LBA Wildcards Blue (Smyrna, TN) 1 1 0 6 8
Middle Tennessee Titans (COLUMBIA, TN) 1 1 0 10 11
Diamond City Baseball (Nashville, TN) 0 0 0 0 0
MJ Storm (Mt. Juliet, TN) 0 2 0 5 8
Diamond Dawgs 11U (Lebanon, TN) 0 2 0 11 13
Station Camp Bison Baseball 11U (Gallatin, TN) 0 2 0 2 15
Unused
Team W L T
RS
RA

Schedule

Filter by:

Saturday, March 24, 2018
Game Time Location Team Score Team
P1 9:00 AM Veterans Park - Field 1 MJ Storm
3 5 Showtime 11u-Tresch
P2 9:00 AM Veterans Park - Field 3 UCB
9 1 Station Camp Bison Baseball 11U
P3 10:45 AM Veterans Park - Field 1 MJ Storm
2 3 LBA Wildcards Blue
P4 10:45 AM Veterans Park - Field 3 UCB
10 4 Middle Tennessee Titans
P5 12:30 PM Veterans Park - Field 1 LBA Wildcards Blue
3 6 Showtime 11u-Tresch
P6 12:30 PM Veterans Park - Field 3 Middle Tennessee Titans
6 1 Station Camp Bison Baseball 11U
P7 1:15 PM Veterans Park - Field 1 Diamond Dawgs 11U
7 8 Kentucky Bearcats- Idlett
P8 3:00 PM Veterans Park - Field 1 Diamond Dawgs 11U
4 5 Strike Zone Academy - BLACK
Sunday, March 25, 2018
Game Time Location Team Score Team
P10 9:00 AM Drakes Creek Park - Field 6 Diamond City Baseball
Strike Zone Academy - BLACK
P9 10:30 AM Drakes Creek Park - Field 6 Diamond City Baseball
Kentucky Bearcats- Idlett
B13 12:15 PM Drakes Creek Park - Field 7 Seed 4
Seed 5
B18 12:15 PM Drakes Creek Park - Field 6 Seed 9
Seed 10
B14 2:00 PM Drakes Creek Park - Field 7 Seed 2
Seed 3
B19 2:00 PM Drakes Creek Park - Field 6 Seed 7
Seed 8
B16 3:45 PM Drakes Creek Park - Field 7 Seed 1
Bracket Winner B13
B20 3:45 PM Drakes Creek Park - Field 6 Seed 6
Bracket Winner B18
B17 5:30 PM Drakes Creek Park - Field 7 Bracket Winner B16
Bracket Winner B14
B21 5:30 PM Drakes Creek Park - Field 6 Bracket Winner B20
Bracket Winner B19

Bracket

11U AA-Major
11U AA-Minor
Bracket Winner B17
Champion
Bracket Winner B21
Champion
Seed 2
B14 - Sun 3/25 2:00PM Drakes Creek Park - Field 7
Seed 3
Bracket Winner B16
B17 - Sun 3/25 5:30PM Drakes Creek Park - Field 7
Bracket Winner B14
Seed 1
B16 - Sun 3/25 3:45PM Drakes Creek Park - Field 7
Bracket Winner B13
Seed 4
B13 - Sun 3/25 12:15PM Drakes Creek Park - Field 7
Seed 5
Seed 7
B19 - Sun 3/25 2:00PM Drakes Creek Park - Field 6
Seed 8
Bracket Winner B20
B21 - Sun 3/25 5:30PM Drakes Creek Park - Field 6
Bracket Winner B19
Seed 6
B20 - Sun 3/25 3:45PM Drakes Creek Park - Field 6
Bracket Winner B18
Seed 9
B18 - Sun 3/25 12:15PM Drakes Creek Park - Field 6
Seed 10