Softball

Tournament Note

All Schedules are subject to change. You will be notified if your schedule changes. Please sign up for tournament notifications.

16 Power Pool - Supplemental - Elite

Colorado Fireworks

Jun 24 - Jul 1, 2018
CO
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Final Standings

Team Rank
Athletics - Mercado/Quinn 1
Birmingham Thunderbolts 01 Dorsett 1
LTG Lions - Henderson/Lively 2
Orion Hunter Teal 2
Aces Express 16u Futures 3
Breakers Labs Black 3
Lady Magic 3
West Bay Warriors 3
Athletics Mercado 2020 5
Batbusters grubbs 5
Firecrackers - Sewell Premier 5
Firecrackers AL-Payne 16u 20/21 5
Fury Platinum 16U - Hughes 5
ScrapYard Internationals 5
SO CAL Athletics Marinakis/Jendro 16U Black 5
Wheatland Spikes 5
DeMarini Arizona Athletics - Biggan 9
Finesse 16u-Dreher 9
Oro Valley Suncats 16U - Judge 9
Peoria Sluggers 16u Gold 9
St Louis Chaos- Mohan 9
Top Gun Academy-Angels 9
Tulsa Elite 16U Prospects 9
Tulsa Elite OKC 2002 Prospects 9
CenCal Firecrackers- Davis 13
Firecrackers Brashear 13
Illusions Gold Lampl 16u 13
Monarchs 16u Gold 13
RBI Monarchs 13
TEXAS BOMBERS 16U GOLD FUTURES 13
Texas Bombers Gold 16U 13
USA Athletics-Moeai/Salamanca 16U 13
Aces Express 16u Prospects 17
AZ Hotshots 16u Davis/Captain 17
CA Suncats- Jimenez 17
Cal Cruisers Gold Garcia 17
Clutch Up Softball Academy 17
Corona Angels Humphreys 17
DeMarini Aces 17
Diamond Sports Hotshots - Dumezich 17
GA Power 01- Pfitzner 17
GA Power 02 Tingler 17
Gametime Stars Gold 16U (2020) 17
Nebraska Quakes Prime Mizuno 17
Ohana Tigers Premier Robbie 17
Premier Fastpitch Paulson 16u 17
Texas Bombers HTX Gold 17
Virginia Glory Mertz-Elias 17
ACES 16u Ashley 25
Breakers Labs 16u Blue 25
EC Bullets 2020 - Aycock 25
Excel Elite Williams 25
Explosion 16U - Hanks/Rodriguez 25
Firecrackers Moses/Isbel 25
Firecrackers TJ 25
Gametime Stars Gold - Walde 25
Impact Gold Jazz 16U 25
Indiana Magic Gold 16U 25
Lakewood Firecrackers Hagberg 25
NWBullets-Campbell 25
Texas Dirt Divas 02 25
The Factory 16U Black (Patrick) 25
Top Gun Academy Gold - Sciara 25
Tx Threat 25
Alabama Sparks Elite 33
All American Sports Academy-Capps 33
Angels Premier 33
California Breeze Warren 33
Carolina Elite Premier National-Gleason 33
Central Coast Athletics - Augustine 33
Epoch 33
FIRCRACKER UT ROLLIN 33
Firecrackers Brashear/Roth 33
Firecrackers Gale 33
Firecrackers HTX-Gibson/Garza 33
Gametime Stars-Turner 33
Georgia Impact National 02-Lewis 33
Glory Adkins Gold 16U 33
Indiana Gators Elite 33
Louisiana Bombers 16U Gold 33
Louisville Lady Sluggers 16u- JB 33
Midland Magic 01 33
Midland Magic 02 33
Mizuno Storm Goulder 33
NC Challengers Elite 33
Ohana Tigers - Halleen (White) 33
Ohana Tigers 16u Quarles 33
Oklahoma Exclusive Gold 16s-Hughes 33
PA Strikers 16U Premier/Marsalo (Mizuno) 33
So Cal Athletics - McCarthy 33
Sparks 16u Premier Red 33
St. Louis Chaos 02 (Eagan) 33
Tampa Mustangs Walford 33
Texas Rapid Fire 16u Gold 33
The Factory 16U Black (AJ) 33
Vision 16u Gold 33
ACES 16u Parr (Ashley/Creamer) 49
American Freedom CO 2019 49
Atlanta Vipers 01 Mickler 49
Banshee Fastpitch 49
CA Yard Sharks Oliver 49
California Breeze 02 Adams 49
EC Bullets - Pisciotta 49
Finesse-Skapyak 49
Firecrackers-AZ Erickson 16U 49
GA Firecrackers 01 Todd 49
Impact Gold Jacoby - Black 49
Indiana Gators Coleman 49
La Blazers Elite Gold 49
Louisville Lady Sluggers-Swiderski 49
Marucci Patriots - Jaquish 49
Monarchs 16u Blanco 49
Nemesis Elite Forseen 49
New Jersey Gators 49
NW Batbusters 16U Seeley 49
Ohio Hawks 16u Gold Hutchinson 49
Oklahoma Bombers 16U - Aud 49
Select Fastpitch 16U 49
So Cal Athletics - Peralta 49
So Cal Choppers Ensey 49
SoCal Ruthless 16U- Crystl Bustos 49
Strike Force Jensen 49
TC Stars 16 Gold 49
Team NC Louisville Slugger (Baylog) 49
Texas Bombers Gold Hybrid 49
The Bat Company - Cordts 49
Tulsa Elite 16u 49
Wasco Diamonds JS 49
CF TX Intruders - Strother 65
Chaos 16U Gold 65
Colorado Angels - Hutton 65
Extreme Elite 16U Gold 65
GA Power DeMarini Gold- Worley 65
Georgia Elite Gold - Joseph 65
Georgia Impact - Wright 65
Indiana Gators Heim 01 65
Nationals 65
Nebraska Gold 15U - Nuismer 65
Ohio Hawks Gold- Joseforsky 65
Oklahoma Athletics Madden Gold 65
Oregon Titans DeMarini 16gold 65
USA Athletics Eveland 65
Vision Elite Bushey 65
Wheatland Spikes-Holloway 65

Pool Standings

All Power Pool Teams
Team W L T
Athletics Mercado 2020 (Temecula, CA) 0 0 0
Texas Dirt Divas 02 (liberty, TX) 0 0 0
Fury Platinum 16U - Hughes (Hixson, TN) 0 0 0
Glory Adkins Gold 16U (Flower Mound, TX) 0 0 0
Vision 16u Gold (Nevada, TX) 0 0 0
Finesse 16u-Dreher (Commerce Twp, MI) 0 0 0
Firecrackers Brashear (Eastvale, CA) 0 0 0
Aces Express 16u Futures (Sugar Land, TX) 0 0 0
Texas Bombers Gold 16U (Deer Park, TX) 0 0 0
Ohana Tigers Premier Robbie (lakewood, CA) 0 0 0
FIRCRACKER UT ROLLIN (Salt Lake City, UT) 0 0 0
Louisville Lady Sluggers 16u- JB (Louisville, KY) 0 0 0
Oro Valley Suncats 16U - Judge (Tucson, AZ) 0 0 0
Lady Magic (Elk Grove, CA) 0 0 0
Top Gun Academy-Angels (Topeka, KS) 0 0 0
Cal Cruisers Gold Garcia (Phillips Ranch, CA) 0 0 0
Monarchs 16u Gold (Laguna Niguel, CA) 0 0 0
Tulsa Elite OKC 2002 Prospects (Edmond, OK) 0 0 0
Firecrackers HTX-Gibson/Garza (Magnolia, TX) 0 0 0
TC Stars 16 Gold (Fort Collins, CO) 0 0 0
California Breeze Warren (Sacramento, CA) 0 0 0
New Jersey Gators (Blackwood, NJ) 0 0 0
Oklahoma Exclusive Gold 16s-Hughes (OKLAHOMA CITY, OK) 0 0 0
ACES 16u Ashley (moorpark, CA) 0 0 0
LTG Lions - Henderson/Lively (Elk Grove, CA) 0 0 0
Firecrackers - Sewell Premier (Buford, GA) 0 0 0
Alabama Sparks Elite (Helena, AL) 0 0 0
Texas Rapid Fire 16u Gold (Southlake, TX) 0 0 0
Atlanta Vipers 01 Mickler (Canton, GA) 0 0 0
Firecrackers TJ (Cerritos, CA) 0 0 0
Birmingham Thunderbolts 01 Dorsett (Trussville, AL) 0 0 0
Oklahoma Athletics Madden Gold (Bethany, OK) 0 0 0
ScrapYard Internationals (Conroe, TX) 0 0 0
Ohio Hawks 16u Gold Hutchinson (Lebanon, OH) 0 0 0
Lakewood Firecrackers Hagberg (Huntington Beach, CA) 0 0 0
DeMarini Aces (Overland Park, KS) 0 0 0
CA Suncats- Jimenez (Gilroy, CA) 0 0 0
Diamond Sports Hotshots - Dumezich (spring, TX) 0 0 0
TEXAS BOMBERS 16U GOLD FUTURES (san antonio, TX) 0 0 0
Firecrackers-AZ Erickson 16U (Peoria, AZ) 0 0 0
Midland Magic 02 (Glen Carbon, IL) 0 0 0
Impact Gold Jazz 16U (Pearland, TX) 0 0 0
Louisiana Bombers 16U Gold (Lafayette, LA) 0 0 0
Louisville Lady Sluggers-Swiderski (St. Louis, MO) 0 0 0
Impact Gold Jacoby - Black (Sugar Land, TX) 0 0 0
Breakers Labs 16u Blue (San Diego, CA) 0 0 0
Tx Threat (the woodlands, TX) 0 0 0
Premier Fastpitch Paulson 16u (Mattoon, IL) 0 0 0
Ohana Tigers 16u Quarles (Norwalk, CA) 0 0 0
CA Yard Sharks Oliver (Roseville, CA) 0 0 0
Gametime Stars Gold 16U (2020) (Moore, OK) 0 0 0
Firecrackers Brashear/Roth (La Habra, CA) 0 0 0
BA Supplemental Pool
Team W L T
GA Power 01- Pfitzner (Canton, GA) 2 0 0
Indiana Magic Gold 16U (granger, IN) 1 1 0
Chaos 16U Gold (Glen Mills, PA) 0 2 0
Nemesis Elite Forseen (downey, CA) 0 2 0
BB Supplemental Pool
Team W L T
Georgia Impact - Wright (Senoia, GA) 2 0 0
DeMarini Arizona Athletics - Biggan (Tucson, AZ) 1 1 0
Indiana Gators Coleman (Speedway, IN) 1 1 0
Corona Angels Humphreys (Corona, CA) 1 1 0
BC Supplemental Pool
Team W L T
Banshee Fastpitch (illinois, WI) 2 0 0
GA Firecrackers 01 Todd (Villa Rica, GA) 1 0 1
All American Sports Academy-Capps (Sacramento, CA) 0 1 1
Batbusters grubbs (Napa, CA) 0 2 0
BD Supplemental Pool
Team W L T
USA Athletics Eveland (Signal Hill, CA) 2 0 0
Midland Magic 01 (Glen Carbon, IL) 1 0 1
PA Strikers 16U Premier/Marsalo (Mizuno) (Lititz, PA) 0 1 1
Angels Premier (Fairview, TX) 0 2 0
BE Supplemental Pool
Team W L T
EC Bullets - Pisciotta (Marietta, GA) 2 0 0
Oklahoma Bombers 16U - Aud (Edmond, OK) 1 0 1
Aces Express 16u Prospects (Manvel, TX) 1 1 0
SoCal Ruthless 16U- Crystl Bustos (Glendora, CA) 0 2 0
BF Supplemental Pool
Team W L T
Marucci Patriots - Jaquish (Highland, CA) 1 0 1
So Cal Athletics - Peralta (Downey, CA) 1 1 0
Nebraska Quakes Prime Mizuno (Omaha, NE) 1 1 0
Epoch (Carlsbad, CA) 0 2 0
BG Supplemental Pool
Team W L T
Tampa Mustangs Walford (Hudson, FL) 2 0 0
NWBullets-Campbell (Junction City, OR) 2 0 0
Texas Bombers HTX Gold (Angleton, TX) 2 0 0
The Factory 16U Black (AJ) (San Diego, CA) 1 1 0
BH Supplemental Pool
Team W L T
EC Bullets 2020 - Aycock (Alpharetta, GA) 1 1 0
Virginia Glory Mertz-Elias (Lorton, VA) 0 2 0
Monarchs 16u Blanco 0 2 0
Vision Elite Bushey (Fort Worth, TX) 0 2 0
BI Supplemental Pool
Team W L T
RBI Monarchs (Knoxville TN, TN) 2 0 0
Ohio Hawks Gold- Joseforsky (Mason, OH) 2 0 0
Explosion 16U - Hanks/Rodriguez (Paramount, CA) 2 0 0
Indiana Gators Elite (Indianapolis, IN) 1 1 0
BJ Supplemental Pool
Team W L T
Team NC Louisville Slugger (Baylog) (Waxhaw, NC) 1 1 0
Mizuno Storm Goulder (Scottsdale, AZ) 0 2 0
NW Batbusters 16U Seeley (Sumner, WA) 0 2 0
ACES 16u Parr (Ashley/Creamer) (Thousand Oaks, CA) 0 2 0
BK Supplemental Pool
Team W L T
West Bay Warriors (Newark, CA) 1 1 0
Wheatland Spikes (Downers Grove, IL) 1 1 0
Nebraska Gold 15U - Nuismer (Elkhorn, NE) 1 1 0
So Cal Choppers Ensey (Huntington Beach, CA) 0 2 0
BL Supplemental Pool
Team W L T
Athletics - Mercado/Quinn (Yorba Linda, CA) 2 0 0
Excel Elite Williams (sherman, TX) 2 0 0
Tulsa Elite 16U Prospects (Tulsa, OK) 1 1 0
Finesse-Skapyak (Macomb, MI) 0 2 0
BM Supplemental Pool
Team W L T
Extreme Elite 16U Gold (Edwardsville, IL) 2 0 0
Ohana Tigers - Halleen (White) (TORRANCE, CA) 2 0 0
So Cal Athletics - McCarthy (Brea, CA) 1 1 0
Carolina Elite Premier National-Gleason (Bluffton, SC) 0 2 0
BN Supplemental Pool
Team W L T
Orion Hunter Teal (Chesapeake, VA) 1 1 0
Nationals (Tinley Park, IL) 1 1 0
Clutch Up Softball Academy (Chino, CA) 1 1 0
Georgia Impact National 02-Lewis (Locust Grove, GA) 0 2 0
BO Supplemental Pool
Team W L T
SO CAL Athletics Marinakis/Jendro 16U Black (Santee, CA) 2 0 0
GA Power DeMarini Gold- Worley (Canton, GA) 1 1 0
Tulsa Elite 16u (Sand springs, OK) 1 1 0
California Breeze 02 Adams (Rocklin, CA) 0 2 0
BP Supplemental Pool
Team W L T
CenCal Firecrackers- Davis (Madera, CA) 1 1 0
Illusions Gold Lampl 16u (Tomball, TX) 1 1 0
Strike Force Jensen (Lake Elsinore, CA) 1 1 0
Indiana Gators Heim 01 (Bloomington, IN) 1 1 0
BQ Supplemental Pool
Team W L T
AZ Hotshots 16u Davis/Captain (Mesa, AZ) 1 0 1
Select Fastpitch 16U (Kansas City, KS) 1 1 0
NC Challengers Elite (Durham, NC) 1 1 0
The Bat Company - Cordts (Gresham, OR) 0 2 0
BR Supplemental Pool
Team W L T
Breakers Labs Black (Vista, CA) 2 0 0
Firecrackers Gale (Firestone, CO) 1 0 1
Central Coast Athletics - Augustine (Monterey, CA) 1 1 0
La Blazers Elite Gold (Denham Springs, LA) 0 2 0
BS Supplemental Pool
Team W L T
Gametime Stars Gold - Walde (Oklahoma City, OK) 1 1 0
Sparks 16u Premier Red (Willowbrook, IL) 1 1 0
Top Gun Academy Gold - Sciara (Lees Summit, MO) 1 1 0
USA Athletics-Moeai/Salamanca 16U (Norwalk, CA) 0 2 0
BT Supplemental Pool
Team W L T
American Freedom CO 2019 (westminster, CO) 2 0 0
The Factory 16U Black (Patrick) (San Diego, CA) 2 0 0
Gametime Stars-Turner (Claremore, OK) 1 1 0
Oregon Titans DeMarini 16gold (Salem, OR) 0 2 0
CA Elite Pool
Team W L T
Wheatland Spikes-Holloway (North Aurora, IL) 1 1 0
GA Power 02 Tingler (Cumming, GA) 0 1 1
St. Louis Chaos 02 (Eagan) (Wentzville, MO) 0 1 1
CF TX Intruders - Strother (Houston, TX) 0 2 0
CB Elite Pool
Team W L T
Peoria Sluggers 16u Gold (Peoria, IL) 2 0 0
Texas Bombers Gold Hybrid (Buda, TX) 1 0 1
Colorado Angels - Hutton (Platteville, CO) 1 1 0
Georgia Elite Gold - Joseph (Lake Spivey, GA) 0 2 0
CC Elite Pool
Team W L T
Firecrackers AL-Payne 16u 20/21 (Vance, AL) 2 0 0
St Louis Chaos- Mohan (Arnold, MO) 2 0 0
Wasco Diamonds JS (Saint Charles, IL) 1 1 0
Firecrackers Moses/Isbel (Fontana, CA) 0 1 1

Schedule

Filter by:

Tuesday, June 26, 2018
Game Time Location Team Score Team
B1 8:00 AM Aurora Sports Park - A1 Athletics Mercado 2020
9 0 Tulsa Elite OKC 2002 Prospects
B2 8:00 AM Aurora Sports Park - A2 Birmingham Thunderbolts 01 Dorsett
8 2 DeMarini Aces
B5 8:00 AM Aurora Sports Park - A3 Vision 16u Gold
11 10 Cal Cruisers Gold Garcia
P5 8:00 AM Highline Park - Field 2 Wheatland Spikes-Holloway
9 5 Georgia Elite Gold - Joseph
B6 8:00 AM Aurora Sports Park - A4 Oklahoma Exclusive Gold 16s-Hughes
2 7 Firecrackers Brashear/Roth
P6 8:00 AM Highline Park - Field 3 GA Power 02 Tingler
3 5 Peoria Sluggers 16u Gold
P7 8:00 AM Highline Park - Field 4 St. Louis Chaos 02 (Eagan)
7 7 Texas Bombers Gold Hybrid
P8 8:00 AM Highline Park - Field 5 CF TX Intruders - Strother
2 5 Colorado Angels - Hutton
P9 8:00 AM Hyland Hills - Field 1 SoCal Ruthless 16U- Crystl Bustos
1 5 Marucci Patriots - Jaquish
P10 8:00 AM Hyland Hills - Field 2 Oklahoma Bombers 16U - Aud
4 1 So Cal Athletics - Peralta
P11 8:00 AM Hyland Hills - Field 3 Nebraska Quakes Prime Mizuno
5 3 Aces Express 16u Prospects
P12 8:00 AM Northern Lights - Field 1 Wheatland Spikes
1 7 Athletics - Mercado/Quinn
B13 8:00 AM Olympic Park - Field 3 Fury Platinum 16U - Hughes
9 6 Lady Magic
P13 8:00 AM Northern Lights - Field 2 Nebraska Gold 15U - Nuismer
5 3 Finesse-Skapyak
B14 8:00 AM Olympic Park - Field 4 Ohana Tigers 16u Quarles
5 4 TEXAS BOMBERS 16U GOLD FUTURES
P14 8:00 AM Northern Lights - Field 3 Excel Elite Williams
6 5 West Bay Warriors
P15 8:00 AM Northern Lights - Field 4 Tulsa Elite 16U Prospects
12 9 So Cal Choppers Ensey
P16 8:00 AM Northern Lights - Field 5 Tulsa Elite 16u
1 3 Strike Force Jensen
P17 8:00 AM Northwest Open Space - Field A Indiana Gators Elite
10 2 ACES 16u Parr (Ashley/Creamer)
P18 8:00 AM Northwest Open Space - Field B Ohio Hawks Gold- Joseforsky
4 1 Team NC Louisville Slugger (Baylog)
P19 8:00 AM Northwest Open Space - Field C Mizuno Storm Goulder
9 12 Explosion 16U - Hanks/Rodriguez
P20 8:00 AM Northwest Open Space - Field D NW Batbusters 16U Seeley
6 12 RBI Monarchs
B21 8:00 AM Olympic Park - Field 1 Aces Express 16u Futures
6 2 Lakewood Firecrackers Hagberg
B22 8:00 AM Olympic Park - Field 2 Top Gun Academy-Angels
8 0 Texas Dirt Divas 02
P29 8:00 AM Waddell Park - Field 1 Texas Bombers HTX Gold
9 1 Monarchs 16u Blanco
P30 8:00 AM Waddell Park - Field 2 Tampa Mustangs Walford
8 0 Virginia Glory Mertz-Elias
P31 8:00 AM Waddell Park - Field 3 Vision Elite Bushey
4 11 NWBullets-Campbell
P32 8:00 AM Waddell Park - Field 4 EC Bullets 2020 - Aycock
9 4 The Factory 16U Black (AJ)
B37 8:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Capra Monarchs 16u Gold
2 8 Alabama Sparks Elite
B38 8:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Moore Diamond Sports Hotshots - Dumezich
10 1 Louisville Lady Sluggers 16u- JB
B41 8:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Ingram California Breeze Warren
9 1 Oklahoma Athletics Madden Gold
B42 8:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Rolla Louisiana Bombers 16U Gold
8 4 ScrapYard Internationals
B3 10:00 AM Aurora Sports Park - A2 Tulsa Elite OKC 2002 Prospects
2 9 DeMarini Aces
B4 10:00 AM Aurora Sports Park - A1 Athletics Mercado 2020
2 4 Birmingham Thunderbolts 01 Dorsett
B9 10:00 AM Aurora Sports Park - A3 Firecrackers Brashear
9 5 New Jersey Gators
B10 10:00 AM Aurora Sports Park - A4 Texas Rapid Fire 16u Gold
6 5 Firecrackers - Sewell Premier
B15 10:00 AM Olympic Park - Field 4 Lady Magic
16 6 TEXAS BOMBERS 16U GOLD FUTURES
B16 10:00 AM Olympic Park - Field 3 Fury Platinum 16U - Hughes
11 2 Ohana Tigers 16u Quarles
B23 10:00 AM Olympic Park - Field 2 Lakewood Firecrackers Hagberg
7 9 Texas Dirt Divas 02
B24 10:00 AM Olympic Park - Field 1 Aces Express 16u Futures
16 6 Top Gun Academy-Angels
P37 10:00 AM Highline Park - Field 2 Wheatland Spikes-Holloway
1 10 St Louis Chaos- Mohan
P38 10:00 AM Highline Park - Field 3 GA Power 02 Tingler
4 4 Firecrackers Moses/Isbel
B39 10:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Moore Monarchs 16u Gold
13 4 Louisville Lady Sluggers 16u- JB
P39 10:00 AM Highline Park - Field 4 St. Louis Chaos 02 (Eagan)
8 14 Wasco Diamonds JS
B40 10:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Capra Alabama Sparks Elite
7 3 Diamond Sports Hotshots - Dumezich
P40 10:00 AM Highline Park - Field 5 CF TX Intruders - Strother
2 21 Firecrackers AL-Payne 16u 20/21
P41 10:00 AM Hyland Hills - Field 1 SoCal Ruthless 16U- Crystl Bustos
7 13 So Cal Athletics - Peralta
P42 10:00 AM Hyland Hills - Field 2 Oklahoma Bombers 16U - Aud
3 3 Marucci Patriots - Jaquish
B43 10:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Rolla Oklahoma Athletics Madden Gold
4 9 ScrapYard Internationals
P43 10:00 AM Hyland Hills - Field 3 Epoch
2 10 EC Bullets - Pisciotta
B44 10:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Ingram California Breeze Warren
5 4 Louisiana Bombers 16U Gold
P44 10:00 AM Northern Lights - Field 1 Top Gun Academy Gold - Sciara
7 6 Gametime Stars-Turner
P45 10:00 AM Northern Lights - Field 2 USA Athletics-Moeai/Salamanca 16U
1 10 American Freedom CO 2019
P46 10:00 AM Northern Lights - Field 3 Oregon Titans DeMarini 16gold
0 7 Sparks 16u Premier Red
P47 10:00 AM Northern Lights - Field 4 The Factory 16U Black (Patrick)
2 1 Gametime Stars Gold - Walde
P48 10:00 AM Northern Lights - Field 5 GA Power DeMarini Gold- Worley
2 5 CenCal Firecrackers- Davis
P49 10:00 AM Northwest Open Space - Field A So Cal Athletics - McCarthy
6 7 Nationals
P50 10:00 AM Northwest Open Space - Field B Ohana Tigers - Halleen (White)
8 7 Georgia Impact National 02-Lewis
P51 10:00 AM Northwest Open Space - Field C Orion Hunter Teal
7 9 Extreme Elite 16U Gold
P52 10:00 AM Northwest Open Space - Field D Clutch Up Softball Academy
10 7 Carolina Elite Premier National-Gleason
P61 10:00 AM Waddell Park - Field 1 Texas Bombers HTX Gold
8 7 Virginia Glory Mertz-Elias
P62 10:00 AM Waddell Park - Field 2 Tampa Mustangs Walford
15 5 Monarchs 16u Blanco
P63 10:00 AM Waddell Park - Field 3 Vision Elite Bushey
4 18 The Factory 16U Black (AJ)
P64 10:00 AM Waddell Park - Field 4 EC Bullets 2020 - Aycock
1 11 NWBullets-Campbell
B7 12:00 PM Aurora Sports Park - A2 Cal Cruisers Gold Garcia
5 8 Oklahoma Exclusive Gold 16s-Hughes
B8 12:00 PM Aurora Sports Park - A1 Vision 16u Gold
3 5 Firecrackers Brashear/Roth
B11 12:00 PM Aurora Sports Park - A4 New Jersey Gators
1 2 Firecrackers - Sewell Premier
B12 12:00 PM Aurora Sports Park - A3 Firecrackers Brashear
9 3 Texas Rapid Fire 16u Gold
B17 12:00 PM Aurora Sports Park - B3 Glory Adkins Gold 16U
3 4 ACES 16u Ashley
B18 12:00 PM Aurora Sports Park - B4 Midland Magic 02
1 10 Firecrackers TJ
B25 12:00 PM Aurora Sports Park - B1 Finesse 16u-Dreher
5 4 Louisville Lady Sluggers-Swiderski
B26 12:00 PM Aurora Sports Park - B2 Firecrackers HTX-Gibson/Garza
3 4 Breakers Labs 16u Blue
B29 12:00 PM Olympic Park - Field 1 Oro Valley Suncats 16U - Judge
11 6 CA Yard Sharks Oliver
B30 12:00 PM Olympic Park - Field 2 Impact Gold Jacoby - Black
5 2 Gametime Stars Gold 16U (2020)
B33 12:00 PM Olympic Park - Field 3 Texas Bombers Gold 16U
10 3 Ohana Tigers Premier Robbie
B34 12:00 PM Olympic Park - Field 4 FIRCRACKER UT ROLLIN
1 8 Premier Fastpitch Paulson 16u
B45 12:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Capra LTG Lions - Henderson/Lively
7 0 TC Stars 16 Gold
B46 12:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Moore Ohio Hawks 16u Gold Hutchinson
4 8 Impact Gold Jazz 16U
B49 12:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Ingram CA Suncats- Jimenez
6 0 Firecrackers-AZ Erickson 16U
B50 12:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Rolla Tx Threat
6 3 Atlanta Vipers 01 Mickler
P73 12:00 PM Highline Park - Field 2 Georgia Elite Gold - Joseph
0 3 St Louis Chaos- Mohan
P74 12:00 PM Highline Park - Field 3 Peoria Sluggers 16u Gold
11 5 Firecrackers Moses/Isbel
P75 12:00 PM Highline Park - Field 4 Texas Bombers Gold Hybrid
8 3 Wasco Diamonds JS
P76 12:00 PM Highline Park - Field 5 Colorado Angels - Hutton
1 9 Firecrackers AL-Payne 16u 20/21
P77 12:00 PM Hyland Hills - Field 2 Nebraska Quakes Prime Mizuno
5 6 EC Bullets - Pisciotta
P78 12:00 PM Hyland Hills - Field 3 Epoch
4 15 Aces Express 16u Prospects
P79 12:00 PM Northern Lights - Field 1 Top Gun Academy Gold - Sciara
5 8 American Freedom CO 2019
P80 12:00 PM Northern Lights - Field 2 USA Athletics-Moeai/Salamanca 16U
6 8 Gametime Stars-Turner
P81 12:00 PM Northern Lights - Field 3 Oregon Titans DeMarini 16gold
0 20 Gametime Stars Gold - Walde
P82 12:00 PM Northern Lights - Field 4 The Factory 16U Black (Patrick)
9 4 Sparks 16u Premier Red
P83 12:00 PM Northern Lights - Field 5 Indiana Gators Heim 01
0 16 SO CAL Athletics Marinakis/Jendro 16U Black
P84 12:00 PM Northwest Open Space - Field A The Bat Company - Cordts
2 9 Central Coast Athletics - Augustine
P85 12:00 PM Northwest Open Space - Field B Select Fastpitch 16U
4 5 Breakers Labs Black
P86 12:00 PM Northwest Open Space - Field C La Blazers Elite Gold
1 3 NC Challengers Elite
P87 12:00 PM Northwest Open Space - Field D Firecrackers Gale
4 4 AZ Hotshots 16u Davis/Captain
P96 12:00 PM Waddell Park - Field 1 Indiana Magic Gold 16U
5 9 Georgia Impact - Wright
P97 12:00 PM Waddell Park - Field 2 Chaos 16U Gold
5 10 Corona Angels Humphreys
P98 12:00 PM Waddell Park - Field 3 DeMarini Arizona Athletics - Biggan
7 9 GA Power 01- Pfitzner
P99 12:00 PM Waddell Park - Field 4 Indiana Gators Coleman
12 2 Nemesis Elite Forseen
B19 2:00 PM Aurora Sports Park - B4 Glory Adkins Gold 16U
11 3 Midland Magic 02
B20 2:00 PM Aurora Sports Park - B3 ACES 16u Ashley
1 7 Firecrackers TJ
B27 2:00 PM Aurora Sports Park - B2 Louisville Lady Sluggers-Swiderski
9 1 Firecrackers HTX-Gibson/Garza
B28 2:00 PM Aurora Sports Park - B1 Finesse 16u-Dreher
6 5 Breakers Labs 16u Blue
B31 2:00 PM Olympic Park - Field 2 CA Yard Sharks Oliver
5 7 Gametime Stars Gold 16U (2020)
B32 2:00 PM Olympic Park - Field 1 Oro Valley Suncats 16U - Judge
14 2 Impact Gold Jacoby - Black
B35 2:00 PM Olympic Park - Field 4 Ohana Tigers Premier Robbie
10 11 FIRCRACKER UT ROLLIN
B36 2:00 PM Olympic Park - Field 3 Texas Bombers Gold 16U
3 0 Premier Fastpitch Paulson 16u
B47 2:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Moore TC Stars 16 Gold
3 5 Ohio Hawks 16u Gold Hutchinson
B48 2:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Capra LTG Lions - Henderson/Lively
9 2 Impact Gold Jazz 16U
B51 2:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Rolla Firecrackers-AZ Erickson 16U
5 9 Atlanta Vipers 01 Mickler
B52 2:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Ingram CA Suncats- Jimenez
9 3 Tx Threat
P104 2:00 PM Northern Lights - Field 5 Illusions Gold Lampl 16u
10 1 California Breeze 02 Adams
P105 2:00 PM Northwest Open Space - Field A The Bat Company - Cordts
9 10 Breakers Labs Black
P106 2:00 PM Northwest Open Space - Field B Select Fastpitch 16U
10 2 Central Coast Athletics - Augustine
P107 2:00 PM Northwest Open Space - Field C La Blazers Elite Gold
2 10 AZ Hotshots 16u Davis/Captain
P108 2:00 PM Northwest Open Space - Field D Firecrackers Gale
8 1 NC Challengers Elite
P88 4:00 PM Arapahoe Little League - Field 1 Batbusters grubbs
4 7 USA Athletics Eveland
P89 4:00 PM Arapahoe Little League - Field 2 All American Sports Academy-Capps
5 5 Midland Magic 01
P90 6:00 PM Highline Park - Field 4 Angels Premier
0 8 Banshee Fastpitch
P91 6:00 PM Highline Park - Field 5 PA Strikers 16U Premier/Marsalo (Mizuno)
5 5 GA Firecrackers 01 Todd
Wednesday, June 27, 2018
Game Time Location Team Score Team
P117 8:00 AM Horseshoe Park - East GA Power DeMarini Gold- Worley
12 5 Strike Force Jensen
P118 8:00 AM Horseshoe Park - West Tulsa Elite 16u
3 2 CenCal Firecrackers- Davis
P119 8:00 AM Northwest Open Space - Field C Ohio Hawks Gold- Joseforsky
15 1 ACES 16u Parr (Ashley/Creamer)
P120 8:00 AM Northwest Open Space - Field D Indiana Gators Elite
9 15 Team NC Louisville Slugger (Baylog)
P121 8:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Capra Chaos 16U Gold
2 3 Georgia Impact - Wright
P122 8:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Ingram Indiana Gators Coleman
3 8 GA Power 01- Pfitzner
P123 8:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Moore Indiana Magic Gold 16U
9 1 Corona Angels Humphreys
P124 8:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Rolla DeMarini Arizona Athletics - Biggan
8 0 Nemesis Elite Forseen
B133 8:00 AM Waddell Park - Field 1 Wheatland Spikes-Holloway
3 11 GA Power 02 Tingler
B134 8:00 AM Waddell Park - Field 2 St. Louis Chaos 02 (Eagan)
16 0 CF TX Intruders - Strother
B137 8:00 AM Waddell Park - Field 3 Georgia Elite Gold - Joseph
4 15 Peoria Sluggers 16u Gold
B138 8:00 AM Waddell Park - Field 4 Texas Bombers Gold Hybrid
4 8 Colorado Angels - Hutton
B146 8:00 AM Aurora Sports Park - A1 Fury Platinum 16U - Hughes
4 2 CA Suncats- Jimenez
B147 8:00 AM Aurora Sports Park - A2 Firecrackers TJ
5 10 LTG Lions - Henderson/Lively
B148 8:00 AM Aurora Sports Park - C3 Aces Express 16u Futures
6 5 California Breeze Warren
B149 8:00 AM Aurora Sports Park - C4 Finesse 16u-Dreher
7 5 Alabama Sparks Elite
B187 8:00 AM Olympic Park - Field 2 Oklahoma Athletics Madden Gold
6 3 TC Stars 16 Gold
B188 8:00 AM Olympic Park - Field 3 Ohana Tigers Premier Robbie
9 3 Louisville Lady Sluggers 16u- JB
B73 10:00 AM Olympic Park - Field 4 Nebraska Quakes Prime Mizuno
5 0 Marucci Patriots - Jaquish
P125 10:00 AM Horseshoe Park - East Illusions Gold Lampl 16u
3 19 SO CAL Athletics Marinakis/Jendro 16U Black
P126 10:00 AM Horseshoe Park - West Indiana Gators Heim 01
8 6 California Breeze 02 Adams
P127 10:00 AM Northwest Open Space - Field C NW Batbusters 16U Seeley
4 13 Explosion 16U - Hanks/Rodriguez
P128 10:00 AM Northwest Open Space - Field D Mizuno Storm Goulder
5 17 RBI Monarchs
P129 10:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Capra Batbusters grubbs
2 10 Midland Magic 01
P130 10:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Ingram PA Strikers 16U Premier/Marsalo (Mizuno)
3 4 Banshee Fastpitch
P131 10:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Moore All American Sports Academy-Capps
7 12 USA Athletics Eveland
P132 10:00 AM Pioneer Park - Commerce City - Rolla Angels Premier
5 15 GA Firecrackers 01 Todd
B135 10:00 AM Waddell Park - Field 2 Wheatland Spikes-Holloway
8 0 CF TX Intruders - Strother
B136 10:00 AM Waddell Park - Field 1 GA Power 02 Tingler
6 5 St. Louis Chaos 02 (Eagan)
B139 10:00 AM Waddell Park - Field 4 Georgia Elite Gold - Joseph
8 10 Texas Bombers Gold Hybrid
B140 10:00 AM Waddell Park - Field 3 Peoria Sluggers 16u Gold
12 2 Colorado Angels - Hutton
B145 10:00 AM Aurora Sports Park - A1 Oro Valley Suncats 16U - Judge
6 5 Texas Bombers Gold 16U
B151 10:00 AM Aurora Sports Park - A2 Fury Platinum 16U - Hughes
3 5 LTG Lions - Henderson/Lively
B152 10:00 AM Aurora Sports Park - C3 Firecrackers Brashear
12 1 Aces Express 16u Futures
B153 10:00 AM Aurora Sports Park - C4 Firecrackers Brashear/Roth
4 8 Finesse 16u-Dreher
B189 10:00 AM Olympic Park - Field 2 Oklahoma Athletics Madden Gold
7 4 Louisville Lady Sluggers 16u- JB
B190 10:00 AM Olympic Park - Field 3 Ohana Tigers Premier Robbie
13 4 Firecrackers-AZ Erickson 16U
B69 12:00 PM Olympic Park - Field 1 SoCal Ruthless 16U- Crystl Bustos
4 3 Aces Express 16u Prospects
B70 12:00 PM Olympic Park - Field 2 EC Bullets - Pisciotta
0 9 Oklahoma Bombers 16U - Aud
B74 12:00 PM Olympic Park - Field 4 So Cal Athletics - Peralta
11 4 Epoch
B117 12:00 PM Highline Park - Field 2 The Bat Company - Cordts
9 6 NC Challengers Elite
B118 12:00 PM Highline Park - Field 3 AZ Hotshots 16u Davis/Captain
0 5 Select Fastpitch 16U
B121 12:00 PM Highline Park - Field 4 La Blazers Elite Gold
0 7 Central Coast Athletics - Augustine
B122 12:00 PM Highline Park - Field 5 Breakers Labs Black
5 6 Firecrackers Gale
B141 12:00 PM Waddell Park - Field 1 St Louis Chaos- Mohan
13 3 Firecrackers Moses/Isbel
B142 12:00 PM Waddell Park - Field 2 Wasco Diamonds JS
5 4 Firecrackers AL-Payne 16u 20/21
B191 12:00 PM Olympic Park - Field 3 TC Stars 16 Gold
12 4 Firecrackers-AZ Erickson 16U
B71 2:00 PM Olympic Park - Field 2 Aces Express 16u Prospects
7 8 EC Bullets - Pisciotta
B72 2:00 PM Olympic Park - Field 1 SoCal Ruthless 16U- Crystl Bustos
5 14 Oklahoma Bombers 16U - Aud
B75 2:00 PM Olympic Park - Field 4 Marucci Patriots - Jaquish
15 5 Epoch
B76 2:00 PM Olympic Park - Field 3 Nebraska Quakes Prime Mizuno
2 7 So Cal Athletics - Peralta
B119 2:00 PM Highline Park - Field 3 NC Challengers Elite
2 9 AZ Hotshots 16u Davis/Captain
B120 2:00 PM Highline Park - Field 2 The Bat Company - Cordts
0 6 Select Fastpitch 16U
B123 2:00 PM Highline Park - Field 5 La Blazers Elite Gold
3 10 Breakers Labs Black
B124 2:00 PM Highline Park - Field 4 Central Coast Athletics - Augustine
7 1 Firecrackers Gale
P133 2:00 PM Northwest Open Space - Field A Nebraska Gold 15U - Nuismer
1 6 Athletics - Mercado/Quinn
P134 2:00 PM Northwest Open Space - Field B Wheatland Spikes
9 4 Finesse-Skapyak
P135 2:00 PM Northwest Open Space - Field C Tulsa Elite 16U Prospects
6 9 West Bay Warriors
P136 2:00 PM Northwest Open Space - Field D Excel Elite Williams
11 4 So Cal Choppers Ensey
P137 2:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Capra Ohana Tigers - Halleen (White)
6 4 Nationals
P138 2:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Ingram So Cal Athletics - McCarthy
7 4 Georgia Impact National 02-Lewis
P139 2:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Moore Clutch Up Softball Academy
1 9 Extreme Elite 16U Gold
P140 2:00 PM Pioneer Park - Commerce City - Rolla Orion Hunter Teal
10 0 Carolina Elite Premier National-Gleason
B143 2:00 PM Waddell Park - Field 2 Firecrackers Moses/Isbel
6 9 Firecrackers AL-Payne 16u 20/21
B144 2:00 PM Waddell Park - Field 1 St Louis Chaos- Mohan
13 8 Wasco Diamonds JS
B150 2:00 PM Aurora Sports Park - A1 Birmingham Thunderbolts 01 Dorsett
4 1 Oro Valley Suncats 16U - Judge
B192 2:00 PM Aurora Sports Park - A3 Midland Magic 02
5 9 Lakewood Firecrackers Hagberg
B193 2:00 PM Aurora Sports Park - A4 Firecrackers HTX-Gibson/Garza
11 10 CA Yard Sharks Oliver
B196 2:00 PM Aurora Sports Park - A2 CA Suncats- Jimenez
4 8 Firecrackers TJ
B125 4:00 PM Aurora Sports Park - B1 Top Gun Academy Gold - Sciara
5 6 Sparks 16u Premier Red
B126 4:00 PM Aurora Sports Park - B2 Gametime Stars Gold - Walde
10 0 USA Athletics-Moeai/Salamanca 16U
B129 4:00 PM Aurora Sports Park - B3 Oregon Titans DeMarini 16gold
3 11 Gametime Stars-Turner
B130 4:00 PM Aurora Sports Park - B4 American Freedom CO 2019
10 6 The Factory 16U Black (Patrick)
B157 4:00 PM Aurora Sports Park - C1 Athletics Mercado 2020
5 3 Vision 16u Gold
B158 4:00 PM Aurora Sports Park - C2 Texas Rapid Fire 16u Gold
1 6 Ohana Tigers 16u Quarles
B161 4:00 PM Aurora Sports Park - C3 ACES 16u Ashley
11 7 Top Gun Academy-Angels
B162 4:00 PM Aurora Sports Park - C4 Breakers Labs 16u Blue
8 6 Impact Gold Jacoby - Black
B194 4:00 PM Aurora Sports Park - A3 Midland Magic 02
15 7 Firecrackers HTX-Gibson/Garza
B195 4:00 PM Aurora Sports Park - A4 Lakewood Firecrackers Hagberg
3 4 CA Yard Sharks Oliver
B197 4:00 PM Aurora Sports Park - A1 California Breeze Warren
12 3 Alabama Sparks Elite
B198 4:00 PM Aurora Sports Park - A2 Texas Bombers Gold 16U
12 0 Aces Express 16u Futures
B127 6:00 PM Aurora Sports Park - B2 Top Gun Academy Gold - Sciara
8 0 USA Athletics-Moeai/Salamanca 16U
B128 6:00 PM Aurora Sports Park - B1 Sparks 16u Premier Red
3 16 Gametime Stars Gold - Walde
B131 6:00 PM Aurora Sports Park - B4 Oregon Titans DeMarini 16gold
3 14 The Factory 16U Black (Patrick)
B132 6:00 PM Aurora Sports Park - B3 Gametime Stars-Turner
2 6 American Freedom CO 2019
B159 6:00 PM Aurora Sports Park - C1 Athletics Mercado 2020
3 0 Texas Rapid Fire 16u Gold
B160 6:00 PM Aurora Sports Park - C2 Vision 16u Gold
4 5 Ohana Tigers 16u Quarles
B163 6:00 PM Aurora Sports Park - C3 ACES 16u Ashley
5 2 Breakers Labs 16u Blue
B164 6:00 PM Aurora Sports Park - C4 Top Gun Academy-Angels
5 10 Impact Gold Jacoby - Black
Thursday, June 28, 2018
Game Time Location Team Score Team
B53 8:00 AM Olympic Park - Field 1 Indiana Magic Gold 16U
9 10 GA Power 01- Pfitzner
B54 8:00 AM Olympic Park - Field 2 Nemesis Elite Forseen
4 15 Chaos 16U Gold
B57 8:00 AM Olympic Park - Field 3 DeMarini Arizona Athletics - Biggan
5 6 Georgia Impact - Wright
B58 8:00 AM Olympic Park - Field 4 Corona Angels Humphreys
1 7 Indiana Gators Coleman
B65 8:00 AM Northern Lights - Field 1 Angels Premier
3 12 USA Athletics Eveland
B66 8:00 AM Northern Lights - Field 2 Midland Magic 01
4 2 PA Strikers 16U Premier/Marsalo (Mizuno)
B77 8:00 AM Christopher Fields - Field 3 Texas Bombers HTX Gold
5 1 NWBullets-Campbell
B78 8:00 AM Christopher Fields - Field 4 The Factory 16U Black (AJ)
0 16 Tampa Mustangs Walford
B85 8:00 AM Christopher Fields - Field 1 Indiana Gators Elite
10 6 Explosion 16U - Hanks/Rodriguez