Basketball

Bronze

2018 Wisconsin Varsity Invitational

Jul 14 - 15, 2018
Pewaukee, WI • Waukesha, WI
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 
Racine Lutheran

Bronze Champion

Sat Jul 14, 2018 - Sun Jul 15, 2018

Teams

Schedule

Filter by:

Saturday, July 14, 2018
Game Time Location Team Score Team
B7 10:05 AM Center Court - Court 4 Valders
53 30 Columbus
B8 10:05 AM Center Court - Court 5 New Berlin West
31 38 Mishicot
B3 11:10 AM Center Court - Court 5 Kiel
35 41 Mayville
B4 12:15 PM Center Court - Court 1 Manitowoc Lutheran
45 20 The Prairie School
B1 1:20 PM Center Court - Court 3 Fall River
44 28 Greendale
B2 1:20 PM Center Court - Court 4 Prairie du Chien
43 23 Wautoma
B5 1:20 PM Center Court - Court 5 Racine Lutheran
55 33 Bangor
B12 1:20 PM Center Court - Court 2 Columbus
32 30 New Berlin West
B13 1:20 PM Center Court - Court 1 Valders
43 48 Mishicot
B6 2:25 PM Center Court - Court 1 Bloomer
39 56 Impact
B10 2:25 PM Center Court - Court 3 Kiel
49 26 The Prairie School
B15 2:25 PM Center Court - Court 2 Mayville
36 56 Manitowoc Lutheran
B9 4:35 PM Pewaukee HS - Court 6 Greendale
29 34 Wautoma
B11 4:35 PM Pewaukee HS - Court 8 Bangor
52 55 Bloomer
B16 4:35 PM Pewaukee HS - Court 7 Fall River
31 44 Prairie du Chien
B14 5:40 PM Pewaukee HS - Court 6 Racine Lutheran
53 51 Impact
Sunday, July 15, 2018
Game Time Location Team Score Team
B17 8:00 AM Pewaukee HS - Court 7 Bangor
37 32 New Berlin West
B18 8:00 AM Pewaukee HS - Court 8 Greendale
26 46 The Prairie School
B19 8:00 AM Center Court - Court 3 Wautoma
10 30 Kiel
B20 8:00 AM Center Court - Court 5 Bloomer
36 24 Columbus
B25 10:10 AM Pewaukee HS - Court 7 The Prairie School
49 45 Bangor
B26 10:10 AM Center Court - Court 2 Wautoma
36 27 Columbus
B29 10:10 AM Center Court - Court 4 Kiel
57 46 Bloomer
B32 10:10 AM Pewaukee HS - Court 6 New Berlin West
27 29 Greendale
B21 12:20 PM Pewaukee HS - Court 8 Valders
51 49 Impact
B22 12:20 PM Pewaukee HS - Court 7 Mayville
36 43 Fall River
B23 12:20 PM Center Court - Court 5 Prairie du Chien
33 31 Manitowoc Lutheran
B24 12:20 PM Center Court - Court 3 Racine Lutheran
52 24 Mishicot
B27 2:30 PM Pewaukee HS - Court 6 Impact
67 25 Mayville
B28 2:30 PM Pewaukee HS - Court 7 Valders
50 46 Fall River
B30 2:30 PM Center Court - Court 2 Manitowoc Lutheran
38 25 Mishicot
B31 2:30 PM Center Court - Court 4 Prairie du Chien
36 41 Racine Lutheran

Bracket

Wautoma
11th Place
Valders
5th Place
Racine Lutheran
Champion
Manitowoc Lutheran
3rd Place
Kiel
9th Place
Greendale
15th Place
Impact
7th Place
The Prairie School
13th Place
Bangor - 52
B11 - Sat 7/14 4:35PM Pewaukee HS - Court 8
Bloomer - 55
Columbus - 32
B12 - Sat 7/14 1:20PM Center Court - Court 2
New Berlin West - 30
Kiel - 57
B29 - Sun 7/15 10:10AM Center Court - Court 4
Bloomer - 46
Bloomer - 39
B6 - Sat 7/14 2:25PM Center Court - Court 1
Impact - 56
Prairie du Chien - 36
B31 - Sun 7/15 2:30PM Center Court - Court 4
Racine Lutheran - 41
Bloomer - 36
B20 - Sun 7/15 8:00AM Center Court - Court 5
Columbus - 24
Racine Lutheran - 52
B24 - Sun 7/15 12:20PM Center Court - Court 3
Mishicot - 24
Mayville - 36
B15 - Sat 7/14 2:25PM Center Court - Court 2
Manitowoc Lutheran - 56
Wautoma - 36
B26 - Sun 7/15 10:10AM Center Court - Court 2
Columbus - 27
Mayville - 36
B22 - Sun 7/15 12:20PM Pewaukee HS - Court 7
Fall River - 43
Kiel - 49
B10 - Sat 7/14 2:25PM Center Court - Court 3
The Prairie School - 26
Fall River - 31
B16 - Sat 7/14 4:35PM Pewaukee HS - Court 7
Prairie du Chien - 44
Fall River - 44
B1 - Sat 7/14 1:20PM Center Court - Court 3
Greendale - 28
Manitowoc Lutheran - 45
B4 - Sat 7/14 12:15PM Center Court - Court 1
The Prairie School - 20
Manitowoc Lutheran - 38
B30 - Sun 7/15 2:30PM Center Court - Court 2
Mishicot - 25
Bangor - 37
B17 - Sun 7/15 8:00AM Pewaukee HS - Court 7
New Berlin West - 32
Wautoma - 10
B19 - Sun 7/15 8:00AM Center Court - Court 3
Kiel - 30
Kiel - 35
B3 - Sat 7/14 11:10AM Center Court - Court 5
Mayville - 41
Valders - 51
B21 - Sun 7/15 12:20PM Pewaukee HS - Court 8
Impact - 49
Impact - 67
B27 - Sun 7/15 2:30PM Pewaukee HS - Court 6
Mayville - 25
Prairie du Chien - 43
B2 - Sat 7/14 1:20PM Center Court - Court 4
Wautoma - 23
Valders - 50
B28 - Sun 7/15 2:30PM Pewaukee HS - Court 7
Fall River - 46
Greendale - 29
B9 - Sat 7/14 4:35PM Pewaukee HS - Court 6
Wautoma - 34
Prairie du Chien - 33
B23 - Sun 7/15 12:20PM Center Court - Court 5
Manitowoc Lutheran - 31
Greendale - 26
B18 - Sun 7/15 8:00AM Pewaukee HS - Court 8
The Prairie School - 46
New Berlin West - 27
B32 - Sun 7/15 10:10AM Pewaukee HS - Court 6
Greendale - 29
Racine Lutheran - 55
B5 - Sat 7/14 1:20PM Center Court - Court 5
Bangor - 33
Racine Lutheran - 53
B14 - Sat 7/14 5:40PM Pewaukee HS - Court 6
Impact - 51
Valders - 43
B13 - Sat 7/14 1:20PM Center Court - Court 1
Mishicot - 48
The Prairie School - 49
B25 - Sun 7/15 10:10AM Pewaukee HS - Court 7
Bangor - 45
New Berlin West - 31
B8 - Sat 7/14 10:05AM Center Court - Court 5
Mishicot - 38
Valders - 53
B7 - Sat 7/14 10:05AM Center Court - Court 4
Columbus - 30