Football

4th Grade

Elkhorn Flag Football 2018

Sep 9 - Oct 21, 2018
Elkhorn, NE • Omaha, NE • Waterloo, NE
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Packers (Keith)

4th Grade Champion

Sun Sep 9, 2018 - Sun Oct 21, 2018

Pool Standings

Big Dog Division
Team W L T
Chiefs (Shotbolt)* 2 1 0
DC West Falcons (Samson)* 2 1 0
Seahawks (Jacobsmeier)* 2 1 0
Cowboys (Reinoehl)* 0 3 0
Leaders Division
Team W L T
Packers (Keith)* 4 0 0
Bears (Fleming)* 3 1 0
Steelers (Ray)* 1 2 0
Falcons (Prauner)* 1 3 0
DC West Patriots (Dembinski)* 0 3 0
Legacy Division
Team W L T
Rams (Shada)* 3 0 0
Bears (Stitnicky)* 1 1 1
Texans (Engel)* 1 1 1
Jaguars (Schwartz)* 0 3 0
Legends Division
Team W L T
Vikings (Bauer)* 3 0 0
Broncos (Robinson)* 1 2 0
Seahawks (White)* 1 2 0
Falcons (Janovich)* 1 2 0

Schedule

Filter by:

Sunday, September 09, 2018
Game Time Location Home Score Visitor
P18 11:00 AM Thrive Space - Field #3 Falcons (Prauner)
12 19 Packers (Keith)
P47 11:00 AM Thrive Space - Field #1 Chiefs (Shotbolt)*
20 12 Seahawks (White)*
P46 12:00 PM Thrive Space - Field #1 Chiefs (Shotbolt)*
6 13 Vikings (Bauer)*
P48 12:00 PM Thrive Space - Field #3 Cowboys (Reinoehl)*
13 20 Falcons (Janovich)*
P49 12:00 PM Thrive Space - Field #2 DC West Falcons (Samson)*
0 8 Texans (Engel)*
P50 2:00 PM Elkhorn Ridge Middle School - Field #2 Seahawks (Jacobsmeier)*
12 18 Steelers (Ray)*
P53 2:00 PM Ta-Ha-Zouka Park - Smith Field #2 Broncos (Robinson)*
25 6 Bears (Stitnicky)*
P51 3:00 PM Ta-Ha-Zouka Park - Smith Field #2 Jaguars (Schwartz)*
10 8 Bears (Fleming)*
P52 3:00 PM Thrive Space - Field #2 DC West Patriots (Dembinski)*
6 36 Rams (Shada)*
Sunday, September 16, 2018
Game Time Location Home Score Visitor
P42 11:00 AM Thrive Space - Field #1 Bears (Stitnicky)*
12 25 Falcons (Janovich)*
P44 11:00 AM Thrive Space - Field #3 Texans (Engel)*
0 20 Bears (Fleming)*
P37 12:00 PM Thrive Space - Field #3 Chiefs (Shotbolt)*
6 18 Bears (Fleming)*
P39 12:00 PM Thrive Space - Field #1 Seahawks (Jacobsmeier)*
30 0 DC West Patriots (Dembinski)*
P40 12:00 PM Elkhorn High School - Field #3 DC West Falcons (Samson)*
0 20 Vikings (Bauer)*
P25 1:00 PM Thrive Space - Field #1 Steelers (Ray)
26 6 Falcons (Prauner)
P38 1:00 PM Thrive Space - Field #2 Cowboys (Reinoehl)*
6 34 Rams (Shada)*
P41 3:00 PM Thrive Space - Field #2 Broncos (Robinson)*
0 20 Packers (Keith)*
P43 4:00 PM Elkhorn High School - Field #1 Seahawks (White)*
21 15 Jaguars (Schwartz)*
Sunday, September 23, 2018
Game Time Location Home Score Visitor
P35 11:00 AM Thrive Space - Field #1 Falcons (Janovich)*
27 41 Seahawks (Jacobsmeier)*
P36 11:00 AM Thrive Space - Field #2 Seahawks (White)*
26 19 Bears (Stitnicky)*
P32 12:00 PM Thrive Space - Field #3 Chiefs (Shotbolt)*
30 0 Texans (Engel)*
P33 12:00 PM Thrive Space - Field #2 Cowboys (Reinoehl)*
19 47 Packers (Keith)*
P10 1:00 PM Thrive Space - Field #2 DC West Patriots (Dembinski)
6 20 Falcons (Prauner)
P12 1:00 PM Thrive Space - Field #1 Vikings (Bauer)
12 7 Broncos (Robinson)
P17 1:00 PM Thrive Space - Field #3 Bears (Fleming)
32 18 Steelers (Ray)
P34 4:00 PM Thrive Space - Field #1 Jaguars (Schwartz)*
28 14 DC West Falcons (Samson)*
Sunday, September 30, 2018
Game Time Location Home Score Visitor
P16 11:00 AM Thrive Space - Field #2 Seahawks (Jacobsmeier)
32 12 Cowboys (Reinoehl)
P20 11:00 AM Thrive Space - Field #1 Vikings (Bauer)
33 30 Falcons (Janovich)
P26 12:00 PM Thrive Space - Field #3 Bears (Fleming)
44 32 DC West Patriots (Dembinski)
P31 12:00 PM Thrive Space - Field #1 Vikings (Bauer)*
33 6 Falcons (Prauner)*
P9 1:00 PM Thrive Space - Field #2 Steelers (Ray)
6 34 Packers (Keith)
P14 1:00 PM Thrive Space - Field #3 Texans (Engel)
6 6 Bears (Stitnicky)
P15 2:00 PM Thrive Space - Field #3 DC West Falcons (Samson)
19 18 Chiefs (Shotbolt)
P45 2:00 PM Thrive Space - Field #2 Rams (Shada)*
7 6 Broncos (Robinson)*
P13 3:00 PM Thrive Space - Field #3 Jaguars (Schwartz)
6 18 Rams (Shada)
P19 3:00 PM Thrive Space - Field #1 Broncos (Robinson)
18 12 Seahawks (White)
Sunday, October 07, 2018
Game Time Location Home Score Visitor
P29 11:00 AM Thrive Space - Field #3 Vikings (Bauer)*
19 12 Steelers (Ray)*
P11 12:00 PM Thrive Space - Field #3 Seahawks (White)
43 34 Falcons (Janovich)
P2 1:00 PM Thrive Space - Field #3 Bears (Fleming)
24 8 Falcons (Prauner)
P7 1:00 PM Thrive Space - Field #2 Seahawks (Jacobsmeier)
34 6 DC West Falcons (Samson)
P8 1:00 PM Thrive Space - Field #1 Chiefs (Shotbolt)
19 17 Cowboys (Reinoehl)
P1 2:00 PM Thrive Space - Field #3 Packers (Keith)
38 12 DC West Patriots (Dembinski)
P21 3:00 PM Elkhorn High School - Field #1 Bears (Stitnicky)
21 0 Jaguars (Schwartz)
P22 5:00 PM Thrive Space - Field #1 Texans (Engel)
6 28 Rams (Shada)
Sunday, October 21, 2018
Game Time Location Home Score Visitor
P3 10:00 AM Thrive Space - Field #2 Vikings (Bauer)
35 18 Seahawks (White)
P28 11:00 AM Elkhorn Ridge Middle School - Field #1 Packers (Keith)
13 12 Bears (Fleming)
P55 11:00 AM Thrive Space - Field #1 Falcons (Prauner)*
6 19 Falcons (Janovich)*
P30 12:00 PM Thrive Space - Field #3 Falcons (Prauner)*
18 24 Seahawks (White)*
P56 12:00 PM Thrive Space - Field #1 DC West Patriots (Dembinski)*
32 47 Falcons (Janovich)*
P6 1:00 PM Thrive Space - Field #2 Rams (Shada)
32 6 Bears (Stitnicky)
P24 1:00 PM Ta-Ha-Zouka Park - Smith Field #1 Seahawks (Jacobsmeier)
8 18 Chiefs (Shotbolt)
P54 1:00 PM Ta-Ha-Zouka Park - Smith Field #3 Cowboys (Reinoehl)*
12 6 Jaguars (Schwartz)*
P4 2:00 PM Ta-Ha-Zouka Park - Smith Field #2 Falcons (Janovich)
40 13 Broncos (Robinson)
P5 2:00 PM Ta-Ha-Zouka Park - Smith Field #1 Texans (Engel)
18 0 Jaguars (Schwartz)
P23 2:00 PM Ta-Ha-Zouka Park - Smith Field #3 Cowboys (Reinoehl)
8 39 DC West Falcons (Samson)
B2 3:00 PM Ta-Ha-Zouka Park - Smith Field #3 [1] Packers (Keith)
39 24 [1] Vikings (Bauer)
B5 3:00 PM Ta-Ha-Zouka Park - Smith Field #2 [2] Bears (Fleming)
20 22 [2] Broncos (Robinson)
B1 4:00 PM Ta-Ha-Zouka Park - Smith Field #1 [1] Chiefs (Shotbolt)
24 20 [1] Rams (Shada)
B6 4:00 PM Ta-Ha-Zouka Park - Smith Field #3 [3] Seahawks (Jacobsmeier)
18 6 Texans (Engel)
B3 5:00 PM Ta-Ha-Zouka Park - Smith Field #3 [1] Chiefs (Shotbolt)
32 33 [1] Packers (Keith)
B4 5:00 PM Thrive Space - Field #1 [2] DC West Falcons (Samson)
32 20 [2] Bears (Stitnicky)

Bracket

[1] Packers (Keith)
Champion
[1] Chiefs (Shotbolt) - 24
B1 - Sun 10/21 4:00PM Ta-Ha-Zouka Park - Smith Field #1
[1] Rams (Shada) - 20
[1] Packers (Keith) - 39
B2 - Sun 10/21 3:00PM Ta-Ha-Zouka Park - Smith Field #3
[1] Vikings (Bauer) - 24
[1] Chiefs (Shotbolt) - 32
B3 - Sun 10/21 5:00PM Ta-Ha-Zouka Park - Smith Field #3
[1] Packers (Keith) - 33
[2] Bears (Fleming) - 20
B5 - Sun 10/21 3:00PM Ta-Ha-Zouka Park - Smith Field #2
[2] Broncos (Robinson) - 22
[3] Seahawks (Jacobsmeier) - 18
B6 - Sun 10/21 4:00PM Ta-Ha-Zouka Park - Smith Field #3
Texans (Engel) - 6
[2] DC West Falcons (Samson) - 32
B4 - Sun 10/21 5:00PM Thrive Space - Field #1
[2] Bears (Stitnicky) - 20