Baseball

11U

Fall Club League

Sep 9 - Oct 7, 2018
MN
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

11U
Team W L T
RD
RS
RA
Blizzard 11U South 6 0 0 30 48 15
Blizzard 11U Blue 5 0 1 34 84 17
Northstar 11U Navy 4 1 1 25 53 15
MASH 11U - Buske 4 2 0 7 47 30
Blizzard 11U Gold 2 4 0 -9 26 38
Northstar 11U Neon 2 4 0 -3 40 56
Nevers-Larkin 11U 2 4 0 -13 32 57
Great Lakes 11U 1 5 0 -28 26 71
Starters 11U - Dalton 0 6 0 -43 18 75

Schedule

Filter by:

Sunday, September 09, 2018
Game Time Location Team Score Team
P1 9:30 AM JCRPW - JCRPW #2 Blizzard 11U South
6 2 MASH 11U - Buske
P4 9:30 AM Field Of Dreams Blizzard 11U Blue
5 5 Northstar 11U Navy
P2 11:30 AM Field Of Dreams Blizzard 11U Blue
8 6 Northstar 11U Navy
P3 11:30 AM JCRPW - JCRPW #2 Blizzard 11U South
7 4 MASH 11U - Buske
P33 11:30 AM JCRPE - JCRP - Field G Nevers-Larkin 11U
4 7 Blizzard 11U Gold
P5 2:00 PM JCRPE - JCRP - Field G Blizzard 11U Gold
9 1 Great Lakes 11U
P6 2:00 PM JCRPW - JCRPW #2 Starters 11U - Dalton
7 12 Northstar 11U Neon
P8 4:00 PM JCRPW - JCRPW #2 Starters 11U - Dalton
4 15 Northstar 11U Neon
P34 4:00 PM JCRPE - JCRP - Field G Nevers-Larkin 11U
4 9 Great Lakes 11U
Sunday, September 16, 2018
Game Time Location Team Score Team
P9 9:30 AM Field Of Dreams MASH 11U - Buske
6 2 Northstar 11U Neon
P10 9:30 AM JCRPW - JCRPW #2 Blizzard 11U South
7 1 Starters 11U - Dalton
P11 11:30 AM Field Of Dreams MASH 11U - Buske
5 4 Northstar 11U Neon
P35 11:30 AM JCRPW - JCRPW #2 Nevers-Larkin 11U
0 11 Blizzard 11U South
P13 2:00 PM Field Of Dreams Blizzard 11U Gold
0 11 Northstar 11U Navy
P15 2:00 PM JCRPW - JCRPW #3 Blizzard 11U Blue
11 1 Great Lakes 11U
P36 2:00 PM JCRPW - JCRPW #2 Nevers-Larkin 11U
15 6 Starters 11U - Dalton
P14 4:00 PM Field Of Dreams Blizzard 11U Gold
2 5 Northstar 11U Navy
P16 4:00 PM JCRPW - JCRPW #3 Blizzard 11U Blue
17 4 Great Lakes 11U
Sunday, September 23, 2018
Game Time Location Team Score Team
P17 9:30 AM Bielenberg - Bielenberg - B32 MASH 11U - Buske
19 1 Great Lakes 11U
P18 9:30 AM JCRPE - JCRP - Field H Starters 11U - Dalton
0 18 Northstar 11U Navy
P37 9:30 AM JCRPE - JCRP - Field E Nevers-Larkin 11U
0 18 Blizzard 11U Blue
P19 11:30 AM Bielenberg - Bielenberg - B32 MASH 11U - Buske
11 10 Great Lakes 11U
P20 11:30 AM JCRPE - JCRP - Field H Starters 11U - Dalton
0 8 Northstar 11U Navy
P38 11:30 AM JCRPE - JCRP - Field E Nevers-Larkin 11U
9 6 Northstar 11U Neon
P21 2:00 PM Bielenberg - Bielenberg - B32 Blizzard 11U Gold
4 5 Blizzard 11U South
P22 2:00 PM JCRPE - JCRP - Field E Blizzard 11U Blue
25 1 Northstar 11U Neon
P23 4:00 PM Bielenberg - Bielenberg - B32 Blizzard 11U Gold
4 12 Blizzard 11U South
Sunday, September 30, 2018
Game Time Location Team Score Team
P25 9:30 AM Bielenberg - Bielenberg - W13 Great Lakes 11U
Northstar 11U Navy
P26 9:30 AM JCRPW - JCRPW #2 Blizzard 11U Gold
MASH 11U - Buske
P31 9:30 AM JCRPW - JCRPW #3 Blizzard 11U Blue
Starters 11U - Dalton
P28 11:30 AM JCRPW - JCRPW #2 Blizzard 11U Gold
MASH 11U - Buske
P29 11:30 AM JCRPW - JCRPW #3 Blizzard 11U Blue
Starters 11U - Dalton
P40 11:30 AM Bielenberg - Bielenberg - W13 Nevers-Larkin 11U
Northstar 11U Navy
P30 2:00 PM JCRPW - JCRPW #2 Blizzard 11U South
Northstar 11U Neon
P39 2:00 PM Bielenberg - Bielenberg - W13 Nevers-Larkin 11U
Great Lakes 11U
P32 4:00 PM JCRPW - JCRPW #2 Blizzard 11U South
Northstar 11U Neon
Saturday, October 06, 2018
Game Time Location Team Score Team
B1 9:30 AM Quarry Point - QP #3 11U 3rd Place
11U 6th Place
B2 9:30 AM Quarry Point - QP #4 11U 4th Place
11U 5th Place
B3 11:30 AM Quarry Point - QP #3 Bracket Winner B1
11U 1st Place
B4 11:30 AM Quarry Point - QP #4 Bracket Winner B2
11U 2nd Place
B6 1:30 PM Quarry Point - QP #3 Bracket Loser B1
Bracket Loser B2
B10 1:30 PM Quarry Point - QP #4 Bracket Loser B3
Bracket Loser B4
Sunday, October 07, 2018
Game Time Location Team Score Team
B7 9:30 AM Quarry Point - QP #3 11U 9th Place
11U 7th Place
B8 11:30 AM Quarry Point - QP #3 11U 8th Place
11U 7th Place
B5 1:30 PM Quarry Point - QP #4 Bracket Winner B3
Bracket Winner B4
B9 1:30 PM Quarry Point - QP #3 11U 9th Place
11U 8th Place

Bracket

CONSOLATION ROUND ROBIN
Bracket Winner B5
Champion
11U 4th Place
B2 - Sat 10/6 9:30AM Quarry Point - QP #4
11U 5th Place
Bracket Winner B1
B3 - Sat 10/6 11:30AM Quarry Point - QP #3
11U 1st Place
Bracket Loser B1
B6 - Sat 10/6 1:30PM Quarry Point - QP #3
Bracket Loser B2
Bracket Winner B2
B4 - Sat 10/6 11:30AM Quarry Point - QP #4
11U 2nd Place
Bracket Winner B3
B5 - Sun 10/7 1:30PM Quarry Point - QP #4
Bracket Winner B4
11U 9th Place
B7 - Sun 10/7 9:30AM Quarry Point - QP #3
11U 7th Place
11U 3rd Place
B1 - Sat 10/6 9:30AM Quarry Point - QP #3
11U 6th Place
11U 9th Place
B9 - Sun 10/7 1:30PM Quarry Point - QP #3
11U 8th Place
11U 8th Place
B8 - Sun 10/7 11:30AM Quarry Point - QP #3
11U 7th Place
Bracket Loser B3
B10 - Sat 10/6 1:30PM Quarry Point - QP #4
Bracket Loser B4