Baseball

11u

Fall Nationals 2-St. Augustine

Oct 13 - 14, 2018
St. Augustine, FL
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Final Standings

Team Rank
Elite Squad 11U White 1
Five Star DeMarini 2
Fort Caroline Rage 3
TBSA Patriots 11u-PJ 3
FCA Blueclaws Jones 4
Bombsquad Navy 5
Tallahassee Heat DeMarini 7
Five Star Tigers Dye 8

Pool Standings

A
Team W L T
RD
RS
RA
Five Star DeMarini (Jacksonville, FL) 2 0 1 10 35 25
Fort Caroline Rage (Jacksonville, FL) 1 1 1 0 20 18
TBSA Patriots 11u-PJ (Clearwater, FL) 1 1 1 -1 15 16
FCA Blueclaws Jones (Orange Park, FL) 1 2 0 -6 15 21
B
Team W L T
RD
RS
RA
Elite Squad 11U White (Pembroke Pines, FL) 3 0 0 18 28 5
Bombsquad Navy (Jacksonville, FL) 1 1 1 -3 19 22
Tallahassee Heat DeMarini (Tallahassee, FL) 1 2 0 -3 21 24
Five Star Tigers Dye (Jacksonville, FL) 0 3 0 -15 11 33

Schedule

Filter by:

Saturday, October 13, 2018
Game Time Location Team Score Team
P5 9:00 AM St. Aug. Little League - Rotary FCA Blueclaws Jones
4 3 Tallahassee Heat DeMarini
P11 9:00 AM St. Aug. Little League - McDonald Bombsquad Navy
4 8 Elite Squad 11U White
P8 11:00 AM St. Aug. Little League - McDonald Five Star Tigers Dye
7 8 Bombsquad Navy
P10 11:00 AM St. Aug. Little League - Rotary TBSA Patriots 11u-PJ
3 8 Tallahassee Heat DeMarini
P7 1:00 PM St. Aug. Little League - McDonald Elite Squad 11U White
8 0 Fort Caroline Rage
P9 1:00 PM St. Aug. Little League - Rotary Five Star DeMarini
12 9 FCA Blueclaws Jones
P6 3:00 PM St. Aug. Little League - Rotary TBSA Patriots 11u-PJ
6 6 Five Star DeMarini
P12 3:00 PM St. Aug. Little League - McDonald Five Star Tigers Dye
3 13 Fort Caroline Rage
Sunday, October 14, 2018
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM St. Aug. Little League - Ashler TBSA Patriots 11u-PJ
6 2 FCA Blueclaws Jones
P2 8:00 AM St. Aug. Little League - McDonald Tallahassee Heat DeMarini
10 17 Five Star DeMarini
P3 8:00 AM St. Aug. Little League - Baker Five Star Tigers Dye
1 12 Elite Squad 11U White
P4 8:00 AM St. Aug. Little League - Kiwanis Fort Caroline Rage
7 7 Bombsquad Navy
B1 10:30 AM St. Aug. Little League - Ashler [1] Elite Squad 11U White
1 0 [7] Tallahassee Heat DeMarini
B2 10:30 AM St. Aug. Little League - McDonald [4] TBSA Patriots 11u-PJ
10 0 [5] Bombsquad Navy
B3 10:30 AM St. Aug. Little League - Baker [3] Fort Caroline Rage
6 11 [6] FCA Blueclaws Jones
B4 10:30 AM St. Aug. Little League - Kiwanis [2] Five Star DeMarini
11 3 [8] Five Star Tigers Dye
B5 12:30 PM St. Aug. Little League - Ashler [1] Elite Squad 11U White
5 4 [4] TBSA Patriots 11u-PJ
B6 12:30 PM St. Aug. Little League - Baker [6] FCA Blueclaws Jones
2 6 [2] Five Star DeMarini
B7 2:30 PM St. Aug. Little League - Ashler [1] Elite Squad 11U White
3 2 [2] Five Star DeMarini

Bracket

Or 7 Seed
Or 8 Seed
[1] Elite Squad 11U White
11u Fall Nationals Champion!
[3] Fort Caroline Rage - 6
B3 - Sun 10/14 10:30AM St. Aug. Little League - Baker
[6] FCA Blueclaws Jones - 11
[1] Elite Squad 11U White - 5
B5 - Sun 10/14 12:30PM St. Aug. Little League - Ashler
[4] TBSA Patriots 11u-PJ - 4
[1] Elite Squad 11U White - 3
B7 - Sun 10/14 2:30PM St. Aug. Little League - Ashler
[2] Five Star DeMarini - 2
[4] TBSA Patriots 11u-PJ - 10
B2 - Sun 10/14 10:30AM St. Aug. Little League - McDonald
[5] Bombsquad Navy - 0
[2] Five Star DeMarini - 11
B4 - Sun 10/14 10:30AM St. Aug. Little League - Kiwanis
[8] Five Star Tigers Dye - 3
[6] FCA Blueclaws Jones - 2
B6 - Sun 10/14 12:30PM St. Aug. Little League - Baker
[2] Five Star DeMarini - 6
[1] Elite Squad 11U White - 1
B1 - Sun 10/14 10:30AM St. Aug. Little League - Ashler
[7] Tallahassee Heat DeMarini - 0