Basketball

Boys - 7th

Zero Gravity Local Fall Finale

Nov 3 - 4, 2018
MA • NH
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

International Blue
Team W L
PD
PS
PA
Brockton Reign Elite 3 0 46 125 72
North Shore Sports Academy - Andre 2 1 34 153 101
Mass Rivals 1 2 -35 91 137
HST - Silva II 0 3 -45 69 128
International Gray
Team W L
PD
PS
PA
Central Mass Shamrocks 3 0 55 183 121
Mass Elite - Elliot 2 1 8 115 107
Boston Bobcats - Jamal 2 1 27 108 81
Central Mass Swarm Black - Carrington 1 2 -13 109 124
Middlesex Magic - Duncan 0 4 -77 69 151
International Purple
Team W L
PD
PS
PA
Northeast Xtreme - Regan 3 0 32 132 100
NH Rivals 2 1 8 168 160
Middlesex Magic - Stansky 2 1 4 117 113
Premier Hoops - Charlie 1 2 0 134 134
Boston Bobcats - Markus 1 2 -21 115 136
Rise Above Joseph 0 3 -23 111 134
International Red
Team W L
PD
PS
PA
Team Saints Black 3 0 41 147 78
Spartans House of Hoops - Cyr 2 1 1 78 71
BSS Framingham Express 1 2 8 96 88
Elevation Basketball Academy 0 3 -50 50 134
International Teal
Team W L
PD
PS
PA
Band of Brothers Basketball 3 0 42 163 107
Future Hoops - Hicks 2 1 38 119 65
BSS - Cremmins 1 2 -20 86 125
Bay State Swarm - Kurt 0 3 -60 51 122
International White
Team W L
PD
PS
PA
Central Mass Lions - Erik 3 0 48 164 102
Mass Select Blue - Nicholas 2 1 19 162 129
EVO 2024 (GS) 1 2 -22 104 140
ASA - Akeem 0 3 -45 86 145
National Black
Team W L
PD
PS
PA
Expressions 3 0 54 159 103
Spartans House of Hoops - Coates 2 1 -7 162 169
Fidelity House 1 2 -13 134 149
Worcester Sting 0 3 -34 88 122
National Blue
Team W L
PD
PS
PA
Mountain Lions 3 0 44 165 111
EVO 2024 (DH/JD) 2 1 36 168 118
HST - Silva I 1 2 -20 125 138
Rise Above Abbott 0 3 -60 77 168
National Maroon
Team W L
PD
PS
PA
Middlesex Magic - B Wilder 3 0 60 196 81
Boston Bobcats - Powell 2 1 -1 130 145
ASA West - Alex 1 2 -26 102 149
City Hoop Dreams 0 3 -33 111 164
National Purple
Team W L
PD
PS
PA
ASA Select - Spinner 3 0 42 158 95
Boston Bobcats - Terrell 2 1 -3 125 128
Central Mass Lions - Josue 1 2 9 137 122
BSS - Nicholas 0 3 -48 88 163

Schedule

Filter by:

Saturday, November 03, 2018
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM The Sports Barn - Court 3 Expressions
63 41 Fidelity House
P14 8:00 AM Nashua Sports Academy - Court 2 Northeast Xtreme - Regan
56 41 NH Rivals
P19 8:00 AM Millworks - Court 2 Future Hoops - Hicks
49 13 BSS - Cremmins
P8 9:00 AM Millworks - Court 2 Middlesex Magic - B Wilder
60 26 Boston Bobcats - Powell
P32 9:00 AM Millworks - Court 5 Central Mass Swarm Black - Carrington
30 52 Central Mass Shamrocks
P42 9:00 AM The Rim Sports Complex - Court 4 Central Mass Lions - Erik
56 22 EVO 2024 (GS)
P18 10:00 AM St. John's Prep - Court 1 Bay State Swarm - Kurt
33 53 Band of Brothers Basketball
P43 10:00 AM The Rim Sports Complex - Court 2 Worcester Sting
40 48 Fidelity House
P44 10:00 AM The Sports Barn - Court 3 Expressions
76 62 Spartans House of Hoops - Coates
P28 11:00 AM Millworks - Court 3 City Hoop Dreams
33 73 Middlesex Magic - B Wilder
P36 11:00 AM The Rim Sports Complex - Court 5 NH Rivals
67 63 Premier Hoops - Charlie
P35 12:00 PM Millworks - Court 5 Boston Bobcats - Markus
42 39 Rise Above Joseph
P2 1:00 PM The Sports Barn - Court 4 Spartans House of Hoops - Coates
54 48 Worcester Sting
P3 1:00 PM Danvers Indoor Sports - Court 1 EVO 2024 (DH/JD)
55 35 HST - Silva I
P4 1:00 PM St. John's Prep - Court 3 Rise Above Abbott
25 51 Mountain Lions
P41 1:00 PM Millworks - Court 3 Mass Select Blue - Nicholas
59 25 ASA - Akeem
P5 2:00 PM Nashua Sports Academy - Court 3 Central Mass Lions - Josue
38 46 ASA Select - Spinner
P17 2:00 PM The Sports Barn - Court 2 Elevation Basketball Academy
28 38 BSS Framingham Express
P55 2:00 PM The Rim Sports Complex - Court 3 Rise Above Joseph
43 46 Middlesex Magic - Stansky
P7 3:00 PM Nashua Sports Academy - Court 2 ASA West - Alex
41 32 City Hoop Dreams
P25 3:00 PM Danvers Indoor Sports - Court 1 EVO 2024 (DH/JD)
50 54 Mountain Lions
P16 4:00 PM The Rim Sports Complex - Court 1 Spartans House of Hoops - Cyr
23 46 Team Saints Black
P33 4:00 PM The Sports Barn - Court 3 Middlesex Magic - Duncan
0 20 Mass Elite - Elliot
P24 5:00 PM Danvers Indoor Sports - Court 2 HST - Silva I
54 23 Rise Above Abbott
P26 5:00 PM Nashua Sports Academy - Court 3 ASA Select - Spinner
48 34 Boston Bobcats - Terrell
P37 6:00 PM The Rim Sports Complex - Court 1 Team Saints Black
61 16 Elevation Basketball Academy
P38 6:00 PM The Rim Sports Complex - Court 2 Spartans House of Hoops - Cyr
20 19 BSS Framingham Express
P64 6:00 PM The Sports Barn - Court 4 Boston Bobcats - Jamal
20 0 Middlesex Magic - Duncan
P9 7:00 PM Reading Memorial High School - Court 4 HST - Silva II
25 59 North Shore Sports Academy - Andre
P10 7:00 PM Reading Memorial High School - Court 1 Brockton Reign Elite
49 22 Mass Rivals
P6 8:00 PM Nashua Sports Academy - Court 3 Boston Bobcats - Terrell
44 36 BSS - Nicholas
P12 8:00 PM The Rim Sports Complex - Court 2 Boston Bobcats - Jamal
43 46 Mass Elite - Elliot
P30 9:00 PM Reading Memorial High School - Court 2 North Shore Sports Academy - Andre
50 56 Brockton Reign Elite
P31 9:00 PM Reading Memorial High School - Court 1 HST - Silva II
44 49 Mass Rivals
Sunday, November 04, 2018
Game Time Location Team Score Team
P11 8:00 AM St. John's Prep - Court 1 Central Mass Shamrocks
67 42 Middlesex Magic - Duncan
P13 8:00 AM The Rim Sports Complex - Court 3 Boston Bobcats - Markus
32 37 Middlesex Magic - Stansky
P21 8:00 AM The Rim Sports Complex - Court 4 ASA - Akeem
33 38 EVO 2024 (GS)
P53 8:00 AM St. John's Prep - Court 4 Boston Bobcats - Jamal
45 35 Central Mass Swarm Black - Carrington
P56 8:00 AM Reading Memorial High School - Court 1 Premier Hoops - Charlie
25 38 Northeast Xtreme - Regan
P58 8:00 AM The Rim Sports Complex - Court 2 BSS Framingham Express
39 40 Team Saints Black
P60 8:00 AM The Rim Sports Complex - Court 1 BSS - Cremmins
24 58 Band of Brothers Basketball
P61 8:00 AM Nashua Sports Academy - Court 4 Bay State Swarm - Kurt
0 20 Future Hoops - Hicks
P20 9:00 AM The Rim Sports Complex - Court 5 Central Mass Lions - Erik
60 52 Mass Select Blue - Nicholas
P23 9:00 AM St. John's Prep - Court 4 Expressions
20 0 Worcester Sting
P39 10:00 AM The Rim Sports Complex - Court 1 Band of Brothers Basketball
52 50 Future Hoops - Hicks
P45 10:00 AM St. John's Prep - Court 2 Mountain Lions
60 36 HST - Silva I
P51 10:00 AM St. John's Prep - Court 3 Mass Rivals
20 44 North Shore Sports Academy - Andre
P65 10:00 AM St. John's Prep - Court 1 Central Mass Swarm Black - Carrington
44 27 Middlesex Magic - Duncan
P15 11:00 AM Reading Memorial High School - Court 1 Rise Above Joseph
29 46 Premier Hoops - Charlie
P27 11:00 AM The Rim Sports Complex - Court 4 Central Mass Lions - Josue
55 29 BSS - Nicholas
P46 11:00 AM Danvers Indoor Sports - Court 1 EVO 2024 (DH/JD)
63 29 Rise Above Abbott
P49 11:00 AM The Rim Sports Complex - Court 5 Boston Bobcats - Powell
50 46 City Hoop Dreams
P50 11:00 AM St. John's Prep - Court 3 ASA West - Alex
22 63 Middlesex Magic - B Wilder
P59 11:00 AM Nashua Sports Academy - Court 4 Spartans House of Hoops - Cyr
35 6 Elevation Basketball Academy
P63 11:00 AM The Rim Sports Complex - Court 1 Central Mass Lions - Erik
48 28 ASA - Akeem
P22 12:00 PM The Sports Barn - Court 2 Fidelity House
45 46 Spartans House of Hoops - Coates
P34 12:00 PM Millworks - Court 4 Middlesex Magic - Stansky
34 38 Northeast Xtreme - Regan
P40 12:00 PM St. John's Prep - Court 3 Bay State Swarm - Kurt
18 49 BSS - Cremmins
P52 12:00 PM Danvers Indoor Sports - Court 4 HST - Silva II
0 20 Brockton Reign Elite
P54 12:00 PM St. John's Prep - Court 5 Mass Elite - Elliot
49 64 Central Mass Shamrocks
P57 12:00 PM Nashua Sports Academy - Court 1 NH Rivals
60 41 Boston Bobcats - Markus
P62 12:00 PM The Rim Sports Complex - Court 4 EVO 2024 (GS)
44 51 Mass Select Blue - Nicholas
P29 1:00 PM St. John's Prep - Court 2 ASA West - Alex
39 54 Boston Bobcats - Powell
P47 1:00 PM Nashua Sports Academy - Court 4 BSS - Nicholas
23 64 ASA Select - Spinner
B4 2:00 PM St. John's Prep - Court 2 [1] Northeast Xtreme - Regan
40 47 [1] Brockton Reign Elite
B5 2:00 PM St. John's Prep - Court 4 [1] Central Mass Lions - Erik
30 49 [1] Central Mass Shamrocks
P48 2:00 PM Reading Memorial High School - Court 2 Central Mass Lions - Josue
44 47 Boston Bobcats - Terrell
B2 3:00 PM Danvers Indoor Sports - Court 3 [1] Mountain Lions
32 66 [1] Middlesex Magic - B Wilder
B6 3:00 PM St. John's Prep - Court 5 [1] Band of Brothers Basketball
40 51 [2] Mass Elite - Elliot
B7 3:00 PM St. John's Prep - Court 4 [1] Team Saints Black
20 0 [2] NH Rivals
B1 4:00 PM St. John's Prep - Court 3 [1] Expressions
45 33 [1] ASA Select - Spinner
B8 4:00 PM St. John's Prep - Court 4 [1] Brockton Reign Elite
49 57 [1] Central Mass Shamrocks
B9 4:00 PM St. John's Prep - Court 5 [2] Mass Elite - Elliot
37 38 [1] Team Saints Black
B3 6:00 PM St. John's Prep - Court 4 [1] Expressions
58 68 [1] Middlesex Magic - B Wilder
B10 6:00 PM St. John's Prep - Court 5 [1] Central Mass Shamrocks
[1] Team Saints Black

Bracket

[1] Middlesex Magic - B Wilder
Champion
Bracket Winner B10
Champion
Bracket Winner B21
CHAMPIONS
[1] Expressions - 45
B1 - Sun 11/4 4:00PM St. John's Prep - Court 3
[1] ASA Select - Spinner - 33
[1] Mountain Lions - 32
B2 - Sun 11/4 3:00PM Danvers Indoor Sports - Court 3
[1] Middlesex Magic - B Wilder - 66
[1] Expressions - 58
B3 - Sun 11/4 6:00PM St. John's Prep - Court 4
[1] Middlesex Magic - B Wilder - 68
[1] Band of Brothers Basketball - 40
B6 - Sun 11/4 3:00PM St. John's Prep - Court 5
[2] Mass Elite - Elliot - 51
[1] Brockton Reign Elite - 49
B8 - Sun 11/4 4:00PM St. John's Prep - Court 4
[1] Central Mass Shamrocks - 57
[1] Central Mass Shamrocks
B10 - Sun 11/4 6:00PM St. John's Prep - Court 5
[1] Team Saints Black
[1] Central Mass Lions - Erik - 30
B5 - Sun 11/4 2:00PM St. John's Prep - Court 4
[1] Central Mass Shamrocks - 49
[1] Team Saints Black - 20
B7 - Sun 11/4 3:00PM St. John's Prep - Court 4
[2] NH Rivals - 0
[2] Mass Elite - Elliot - 37
B9 - Sun 11/4 4:00PM St. John's Prep - Court 5
[1] Team Saints Black - 38
[1] Northeast Xtreme - Regan - 40
B4 - Sun 11/4 2:00PM St. John's Prep - Court 2
[1] Brockton Reign Elite - 47
Unknown
B17
Bracket Winner B13
Bracket Winner B19
B21
Bracket Winner B20
Unknown
B18
Bracket Winner B14
Unknown
B16
Bracket Winner B12
Bracket Winner B17
B20
Bracket Winner B18
Unknown
B12
Unknown
Unknown
B13
Unknown
Unknown
B15
Bracket Winner B11
Unknown
B11
Unknown
Unknown
B14
Unknown
Bracket Winner B15
B19
Bracket Winner B16