Basketball

Tournament Note

2nd - 8th Grade 3 Game Gaurantee

7/8 Boys

Zootown 406 Feb 2nd

Feb 2, 2019
Missoula, MT
Register
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Black 1
Team W L T
PD
PS
Bigfork Warriors (Bigfork, MT) 2 1 0 44 110
All Stars (Hamilton, Montana) 3 0 0 52 130
Stevensville Jackets (Stevensville, MT) 0 3 0 -102 27
Southside Missoula (Missoula, MT) 1 2 0 6 88
Blue 1
Team W L T
PD
PS
Kalispell Force (Kalispell, MT) 1 2 0 -10 110
Arlee Warriors (Arlee, MT) 2 1 0 4 124
bcb hamilton (HAMILTON, MT) 3 0 0 42 148
Columbia falls wildcats (C falls, Mt) 0 3 0 -36 88
Green 1
Team W L T
PD
PS
Zootown Shock (Missoula, MT) 0 3 0 -23 87
Corvallis (Corvallis, MT) 2 1 0 12 103
Missoula Bandits (Missoula, MT) 3 0 0 15 112
Missoula 406ers (Missoula, MT) 1 2 0 2 95
Copperheads (Anaconda, MT) 1 2 0 -11 95
Kalispell Elite (Kalispell, MT) 2 1 0 5 100
White 2
Team W L T
PD
PS
Flathead Black Ops (Kalispell, Montana) 2 1 0 24 157
Frenchtown Broncs 834 Hoops (Missoula, MT) 0 3 0 -88 77
Missoula Vipers (Missoula, MT) 0 3 0 -41 117
Butte Boys (Butte, MT) 3 0 0 91 157
BCB (Hamilton, MT) 3 0 0 43 136
Glacier Ice (Kalispell, MT) 1 2 0 -29 130

Schedule

Filter by:

Saturday, February 02, 2019
Game Time Location Home Score Away
P31 8:00 AM Russell Elementary Missoula 406ers (Green 1)
35 42 Missoula Bandits (Green 1)
P16 9:00 AM Chief Charlo Corvallis (Green 1)
40 35 Kalispell Elite (Green 1)
P17 9:00 AM Russell Elementary Copperheads (Green 1)
31 32 Missoula Bandits (Green 1)
P24 9:00 AM CS Porter - Front Gym Bigfork Warriors (Black 1)
43 9 Stevensville Jackets (Black 1)
P22 10:00 AM Washington BCB (White 2)
43 34 Flathead Black Ops (White 2)
P8 11:00 AM CS Porter - Back Gym Copperheads (Green 1)
37 36 Zootown Shock (Green 1)
P15 11:00 AM Franklin Elementary All Stars (Black 1)
37 35 Bigfork Warriors (Black 1)
P23 11:00 AM Washington Frenchtown Broncs 834 Hoops (White 2)
16 50 Butte Boys (White 2)
P26 11:00 AM Chief Charlo Missoula Bandits (Green 1)
38 31 Corvallis (Green 1)
P11 12:00 PM Washington Glacier Ice (White 2)
55 58 Flathead Black Ops (White 2)
P5 1:00 PM Washington Southside Missoula (Black 1)
20 32 Bigfork Warriors (Black 1)
P7 1:00 PM Rattlesnake Elementary - Rattlesnake Front Gym Kalispell Elite (Green 1)
24 22 Missoula 406ers (Green 1)
P18 1:00 PM CS Porter - Back Gym Corvallis (Green 1)
32 18 Zootown Shock (Green 1)
P30 1:00 PM Meadow Hill - MH Small Gym Columbia falls wildcats (Blue 1)
27 48 bcb hamilton (Blue 1)
P4 2:00 PM Washington All Stars (Black 1)
48 13 Stevensville Jackets (Black 1)
P29 2:00 PM Chief Charlo Kalispell Force (Blue 1)
38 41 Arlee Warriors (Blue 1)
P12 3:00 PM Washington Butte Boys (White 2)
59 31 Missoula Vipers (White 2)
P14 4:00 PM Meadow Hill - MH Big Gym Stevensville Jackets (Black 1)
5 38 Southside Missoula (Black 1)
P19 4:00 PM Franklin Elementary Arlee Warriors (Blue 1)
35 46 bcb hamilton (Blue 1)
P20 4:00 PM Washington Columbia falls wildcats (Blue 1)
25 28 Kalispell Force (Blue 1)
P1 5:00 PM Washington Butte Boys (White 2)
48 19 Glacier Ice (White 2)
P2 5:00 PM Meadow Hill - MH Big Gym Flathead Black Ops (White 2)
65 35 Frenchtown Broncs 834 Hoops (White 2)
P3 5:00 PM CS Porter - Back Gym Missoula Vipers (White 2)
33 43 BCB (White 2)
P28 5:00 PM Chief Charlo Missoula 406ers (Green 1)
38 27 Copperheads (Green 1)
P9 6:00 PM Franklin Elementary Columbia falls wildcats (Blue 1)
36 48 Arlee Warriors (Blue 1)
P10 6:00 PM Meadow Hill - MH Big Gym bcb hamilton (Blue 1)
54 44 Kalispell Force (Blue 1)
P25 6:00 PM Russell Elementary All Stars (Black 1)
45 30 Southside Missoula (Black 1)
P27 6:00 PM Washington Zootown Shock (Green 1)
33 41 Kalispell Elite (Green 1)
P13 7:00 PM CS Porter - Back Gym Frenchtown Broncs 834 Hoops (White 2)
26 50 BCB (White 2)
P21 7:00 PM Washington Missoula Vipers (White 2)
53 56 Glacier Ice (White 2)

Bracket

No Bracket Games for this Division