Basketball

Girls 2021 Yellow

11th Annual Spring Showdown

Apr 26 - 28, 2019
Bloomington, MN • Chanhassen, MN • Chaska, MN
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

West Central United 10th

Girls 2021 Yellow Champion

Fri Apr 26, 2019 - Sun Apr 28, 2019

Pool Standings

Schedule

Filter by:

Friday, April 26, 2019
Game Time Location Team Score Team
P9 5:20 PM Kennedy AC - Court 8 Jump Street 10th
41 45 Lady Getshook 10th Gaten
P4 6:30 PM Kennedy AC - Court 7 TC Takeover 2021
15 28 MN Thunder 10th
P7 6:30 PM Jefferson AC - Court 1 Mn.Nice Ellis 10th
46 30 MN Heat 10th Waldbillig
P10 6:30 PM Kennedy AC - Court 8 Minnesota Stars 10th Zabel
61 22 Minnesota Sparks 10th
Saturday, April 27, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM Kennedy AC - Court 8 CP Manitoba 2003
35 29 Jump Street 10th
P2 8:00 AM Kennedy AC - Court 7 West Central United 10th
44 39 Minnesota Stars 10th Zabel
P3 8:00 AM Kennedy AC - Court 6 MN Heat 10th Waldbillig
1 0 MN Basketball Acad. 10th Gold
P8 8:00 AM Kennedy AC - Court 5 Play4Him Academy 10th Blue
65 21 TC Takeover 2021
P5 10:20 AM Kennedy AC - Court 8 Lady Getshook 10th Gaten
52 40 CP Manitoba 2003
P6 10:20 AM Kennedy AC - Court 7 Minnesota Sparks 10th
34 74 West Central United 10th
P11 10:20 AM Kennedy AC - Court 6 MN Basketball Acad. 10th Gold
0 1 Mn.Nice Ellis 10th
P12 10:20 AM Kennedy AC - Court 5 MN Thunder 10th
21 37 Play4Him Academy 10th Blue
B13 12:40 PM Kennedy AC - Court 7 [1] Lady Getshook 10th Gaten
34 50 [1] West Central United 10th
B14 12:40 PM Kennedy AC - Court 8 [1] Mn.Nice Ellis 10th
52 21 [1] Play4Him Academy 10th Blue
B15 12:40 PM Kennedy AC - Court 5 [2] CP Manitoba 2003
43 40 [2] Minnesota Stars 10th Zabel
B16 12:40 PM Kennedy AC - Court 2 [2] MN Heat 10th Waldbillig
41 28 [2] MN Thunder 10th
B17 12:40 PM Kennedy AC - Court 3 [3] MN Basketball Acad. 10th Gold
0 13 [3] TC Takeover 2021
B18 12:40 PM Kennedy AC - Court 6 [3] Jump Street 10th
45 47 [3] Minnesota Sparks 10th
Sunday, April 28, 2019
Game Time Location Team Score Team
B19 9:10 AM Kennedy AC - Court 7 West Central United 10th
54 34 Mn.Nice Ellis 10th
B21 9:10 AM Kennedy AC - Court 8 CP Manitoba 2003
56 28 MN Heat 10th Waldbillig
B22 9:10 AM Kennedy AC - Court 6 Minnesota Stars 10th Zabel
54 24 MN Thunder 10th
B24 9:10 AM Kennedy AC - Court 5 Minnesota Sparks 10th
54 23 TC Takeover 2021
B20 11:30 AM Kennedy AC - Court 7 Lady Getshook 10th Gaten
55 46 Play4Him Academy 10th Blue
B23 11:30 AM Kennedy AC - Court 8 Jump Street 10th
13 0 MN Basketball Acad. 10th Gold

Bracket

[3] Jump Street 10th
11th Place
[1] Lady Getshook 10th Gaten
3rd Place
[2] CP Manitoba 2003
5th Place
[2] Minnesota Stars 10th Zabel
7th Place
[3] Minnesota Sparks 10th
9th Place
[1] West Central United 10th
Champion
[1] Mn.Nice Ellis 10th - 52
B14 - Sat 4/27 12:40PM Kennedy AC - Court 8
[1] Play4Him Academy 10th Blue - 21
[1] Lady Getshook 10th Gaten - 34
B13 - Sat 4/27 12:40PM Kennedy AC - Court 7
[1] West Central United 10th - 50
[3] Jump Street 10th - 45
B18 - Sat 4/27 12:40PM Kennedy AC - Court 6
[3] Minnesota Sparks 10th - 47
Jump Street 10th - 13
B23 - Sun 4/28 11:30AM Kennedy AC - Court 8
MN Basketball Acad. 10th Gold - 0
Minnesota Sparks 10th - 54
B24 - Sun 4/28 9:10AM Kennedy AC - Court 5
TC Takeover 2021 - 23
[2] CP Manitoba 2003 - 43
B15 - Sat 4/27 12:40PM Kennedy AC - Court 5
[2] Minnesota Stars 10th Zabel - 40
CP Manitoba 2003 - 56
B21 - Sun 4/28 9:10AM Kennedy AC - Court 8
MN Heat 10th Waldbillig - 28
[3] MN Basketball Acad. 10th Gold - 0
B17 - Sat 4/27 12:40PM Kennedy AC - Court 3
[3] TC Takeover 2021 - 13
Minnesota Stars 10th Zabel - 54
B22 - Sun 4/28 9:10AM Kennedy AC - Court 6
MN Thunder 10th - 24
West Central United 10th - 54
B19 - Sun 4/28 9:10AM Kennedy AC - Court 7
Mn.Nice Ellis 10th - 34
Lady Getshook 10th Gaten - 55
B20 - Sun 4/28 11:30AM Kennedy AC - Court 7
Play4Him Academy 10th Blue - 46
[2] MN Heat 10th Waldbillig - 41
B16 - Sat 4/27 12:40PM Kennedy AC - Court 2
[2] MN Thunder 10th - 28