Soccer

2009/2010 Boys

Nashville, TN "Under the Lights"

Jul 13 - 14, 2019
White House, TN
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Inter Foxes United

2009/2010 Boys Champion

Sat Jul 13, 2019 - Sun Jul 14, 2019

Pool Standings

A
Team W L T P
GD
GS
GA
Inter Foxes United (Atlanta, GA) 4 0 0 12 26 40 14
The Ball Rippers (Murfreesboro, TN) 2 1 1 7 6 23 17
White House Warriors 2009/2010 (White House, TN) 2 1 1 7 -3 13 16
Sportstutor Spartak 2010 Blue (OWENSBORO, KY) 1 3 0 3 -14 12 26
Quest 09 (Ginn) (Hendersonville, Tn) 0 4 0 0 -15 8 23
B
Team W L T P
GD
GS
GA
Team USA (Lebanon, TN) 2 1 0 6 13 20 7
Juke Juke (Brentwood, TN) 2 1 0 6 7 17 10
The Dream Krushers (Gallatin, TN) 2 1 0 6 5 15 10
WHWarriors (White House, TN) 0 3 0 0 -25 3 28

Schedule

Filter by:

Saturday, July 13, 2019
Game Time Location Home Score Away
P13 4:00 PM W.L. Anderson - Field 08 White House Warriors 2009/2010
4 0 Quest 09 (Ginn)
P14 4:00 PM W.L. Anderson - Field 07 Sportstutor Spartak 2010 Blue
2 9 The Ball Rippers
P15 5:00 PM W.L. Anderson - Field 07 The Ball Rippers
2 2 White House Warriors 2009/2010
P16 5:00 PM W.L. Anderson - Field 08 Inter Foxes United
10 1 Sportstutor Spartak 2010 Blue
Sunday, July 14, 2019
Game Time Location Home Score Away
P9 10:00 AM W.L. Anderson - Field 08 Sportstutor Spartak 2010 Blue
3 4 White House Warriors 2009/2010
P10 10:00 AM W.L. Anderson - Field 09 Quest 09 (Ginn)
2 9 Inter Foxes United
P11 10:00 AM W.L. Anderson - Field 10 WHWarriors
1 11 Team USA
P12 10:00 AM W.L. Anderson - Field 07 The Dream Krushers
6 3 Juke Juke
P5 11:00 AM W.L. Anderson - Field 08 White House Warriors 2009/2010
3 11 Inter Foxes United
P6 11:00 AM W.L. Anderson - Field 09 The Ball Rippers
4 3 Quest 09 (Ginn)
P7 11:00 AM W.L. Anderson - Field 11 Team USA
2 3 Juke Juke
P8 11:00 AM W.L. Anderson - Field 10 The Dream Krushers
6 0 WHWarriors
P1 12:00 PM W.L. Anderson - Field 09 Inter Foxes United
10 8 The Ball Rippers
P2 12:00 PM W.L. Anderson - Field 10 Sportstutor Spartak 2010 Blue
6 3 Quest 09 (Ginn)
P3 12:00 PM W.L. Anderson - Field 12 The Dream Krushers
3 7 Team USA
P4 12:00 PM W.L. Anderson - Field 11 Juke Juke
11 2 WHWarriors
B1 1:00 PM W.L. Anderson - Field 09 [1] Inter Foxes United
9 5 [2] Juke Juke
B2 1:00 PM W.L. Anderson - Field 10 [1] Team USA
2 4 [2] The Ball Rippers
B4 1:00 PM W.L. Anderson - Field 11 [3] White House Warriors 2009/2010
4 9 [3] The Dream Krushers
B3 2:00 PM W.L. Anderson - Field 10 Inter Foxes United
9 6 The Ball Rippers
B5 2:00 PM W.L. Anderson - Field 09 [4] Sportstutor Spartak 2010 Blue
8 1 [4] WHWarriors
B6 2:00 PM W.L. Anderson - Field 08 Juke Juke
5 3 Team USA

Bracket

[1] Inter Foxes United
Champion
[3] The Dream Krushers
5th Place
[4] Sportstutor Spartak 2010 Blue
7th Place
[2] Juke Juke
3rd Place
[1] Inter Foxes United - 9
B1 - Sun 7/14 1:00PM W.L. Anderson - Field 09
[2] Juke Juke - 5
Juke Juke - 5
B6 - Sun 7/14 2:00PM W.L. Anderson - Field 08
Team USA - 3
[1] Team USA - 2
B2 - Sun 7/14 1:00PM W.L. Anderson - Field 10
[2] The Ball Rippers - 4
[3] White House Warriors 2009/2010 - 4
B4 - Sun 7/14 1:00PM W.L. Anderson - Field 11
[3] The Dream Krushers - 9
[4] Sportstutor Spartak 2010 Blue - 8
B5 - Sun 7/14 2:00PM W.L. Anderson - Field 09
[4] WHWarriors - 1
Inter Foxes United - 9
B3 - Sun 7/14 2:00PM W.L. Anderson - Field 10
The Ball Rippers - 6