Softball

Tournament Note

For our most current team list, please visit : https://allstartournaments.com/fastpitch/index.cfm

10U South Bay

Hot Tamale - South Bay

Apr 27 - 28, 2019
Livermore, CA • Pleasanton, CA
Register
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Pool A
Team W L T
Campbell Crush 10B (Campbell, CA) 3 0 0
Central Coast Athletics 10U (Monterey, CA) 1 2 0
Temp-Ca Riptide-Altamirano 1 2 0
Alameda Blaze - Lambert (Alameda, CA) 1 2 0
Pool B
Team W L T
SouthBay Diamonds (Morgan Hill, CA) 3 0 0
Salinas Storm (Salinas, CA) 2 1 0
San Jose Sting 10U - Butler (SANTA CLARA, CA) 1 2 0
Oaktown Ballers (Oakland, CA) 0 3 0

Schedule

Filter by:

Saturday, April 27, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM PSC - Field 1 Temp-Ca Riptide-Altamirano
8 7 Alameda Blaze - Lambert
P2 8:00 AM PSC - Field 2 Central Coast Athletics 10U
1 6 Campbell Crush 10B
P3 9:30 AM PSC - Field 1 Alameda Blaze - Lambert
13 4 Central Coast Athletics 10U
P4 9:30 AM PSC - Field 2 Temp-Ca Riptide-Altamirano
4 9 Campbell Crush 10B
P7 11:00 AM PSC - Field 1 Salinas Storm
2 12 SouthBay Diamonds
P8 11:00 AM PSC - Field 2 Oaktown Ballers
3 9 San Jose Sting 10U - Butler
P5 12:30 PM PSC - Field 1 Campbell Crush 10B
14 1 Alameda Blaze - Lambert
P6 12:30 PM PSC - Field 2 Temp-Ca Riptide-Altamirano
3 7 Central Coast Athletics 10U
P9 2:00 PM PSC - Field 1 SouthBay Diamonds
14 0 Oaktown Ballers
P10 2:00 PM PSC - Field 2 Salinas Storm
6 2 San Jose Sting 10U - Butler
P11 5:00 PM PSC - Field 1 San Jose Sting 10U - Butler
2 10 SouthBay Diamonds
P12 5:00 PM PSC - Field 2 Salinas Storm
10 1 Oaktown Ballers
Sunday, April 28, 2019
Game Time Location Team Score Team
B1 8:00 AM JAMS - Field 2 [2] Salinas Storm
4 1 [3] Temp-Ca Riptide-Altamirano
B2 9:30 AM JAMS - Field 2 [1] Campbell Crush 10B
8 1 [4] Oaktown Ballers
B3 11:00 AM JAMS - Field 2 [2] Central Coast Athletics 10U
2 5 [3] San Jose Sting 10U - Butler
B4 11:00 AM JAMS - Field 1 [1] SouthBay Diamonds
10 0 [4] Alameda Blaze - Lambert
B5 12:30 PM JAMS - Field 1 Salinas Storm
10 4 Campbell Crush 10B
B8 12:30 PM JAMS - Field 2 Temp-Ca Riptide-Altamirano
8 10 Oaktown Ballers
B6 2:00 PM JAMS - Field 1 San Jose Sting 10U - Butler
3 5 SouthBay Diamonds
B9 2:00 PM JAMS - Field 2 Central Coast Athletics 10U
2 1 Alameda Blaze - Lambert
B7 3:30 PM JAMS - Field 1 Salinas Storm
7 3 SouthBay Diamonds
B10 3:30 PM JAMS - Field 2 Oaktown Ballers
4 5 Central Coast Athletics 10U

Bracket

Gold Bracket 10U
Junction Ave. Middle School = JAMS
Silver Bracket 10U
Junction Ave. Middle School = JAMS
[2] Salinas Storm
Champion
[2] Central Coast Athletics 10U
Champion
[2] Central Coast Athletics 10U - 2
B3 - Sun 4/28 11:00AM JAMS - Field 2
[3] San Jose Sting 10U - Butler - 5
Salinas Storm - 10
B5 - Sun 4/28 12:30PM JAMS - Field 1
Campbell Crush 10B - 4
Salinas Storm - 7
B7 - Sun 4/28 3:30PM JAMS - Field 1
SouthBay Diamonds - 3
[1] Campbell Crush 10B - 8
B2 - Sun 4/28 9:30AM JAMS - Field 2
[4] Oaktown Ballers - 1
[1] SouthBay Diamonds - 10
B4 - Sun 4/28 11:00AM JAMS - Field 1
[4] Alameda Blaze - Lambert - 0
San Jose Sting 10U - Butler - 3
B6 - Sun 4/28 2:00PM JAMS - Field 1
SouthBay Diamonds - 5
[2] Salinas Storm - 4
B1 - Sun 4/28 8:00AM JAMS - Field 2
[3] Temp-Ca Riptide-Altamirano - 1
Temp-Ca Riptide-Altamirano - 8
B8 - Sun 4/28 12:30PM JAMS - Field 2
Oaktown Ballers - 10
Central Coast Athletics 10U - 2
B9 - Sun 4/28 2:00PM JAMS - Field 2
Alameda Blaze - Lambert - 1
Oaktown Ballers - 4
B10 - Sun 4/28 3:30PM JAMS - Field 2
Central Coast Athletics 10U - 5