Softball

Tournament Note

For our most current team list, please visit : https://allstartournaments.com/fastpitch/index.cfm

10U Bay Area

Battle 4 the Bats - South Bay

May 18 - 19, 2019
Hayward, CA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Pool A
Team W L T
Salinas Storm (Salinas, CA) 1 0 0
San Jose Sting 10U - Butler (SANTA CLARA, CA) 1 0 0
Oaktown Ballers (Oakland, CA) 1 0 0
Campbell Crush 10B (Campbell, CA) 1 0 0
Temp-Ca Riptide-Altamirano 0 2 0
Quicksilver Batista (San Jose, CA) 0 2 0

Schedule

Filter by:

Saturday, May 18, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM AOSC - F1 Temp-Ca Riptide-Altamirano
1 7 San Jose Sting 10U - Butler
P2 8:00 AM AOSC - F2 Quicksilver Batista
1 6 Oaktown Ballers
P3 9:30 AM AOSC - F1 Temp-Ca Riptide-Altamirano
4 8 Campbell Crush 10B
P4 9:30 AM AOSC - F2 Quicksilver Batista
1 13 Salinas Storm
P5 11:00 AM AOSC - F1 Oaktown Ballers
Salinas Storm
P6 11:00 AM AOSC - F2 San Jose Sting 10U - Butler
Campbell Crush 10B
P7 12:30 PM AOSC - F1 Temp-Ca Riptide-Altamirano
Quicksilver Batista
P8 12:30 PM AOSC - F2 San Jose Sting 10U - Butler
Oaktown Ballers
P9 2:00 PM AOSC - F2 Campbell Crush 10B
Salinas Storm
Sunday, May 19, 2019
Game Time Location Team Score Team
B1 8:00 AM AOSC - F1 Pool A 4th Place
Pool A 5th Place
B2 8:00 AM AOSC - F2 Pool A 3rd Place
Pool A 6th Place
B3 9:30 AM AOSC - F1 Bracket Winner B1
Pool A 2nd Place
B4 9:30 AM AOSC - F2 Bracket Winner B2
Pool A 1st Place
B6 11:00 AM AOSC - F2 Bracket Loser B1
Bracket Loser B2
B7 12:30 PM AOSC - F2 Bracket Loser B3
Bracket Loser B4
B5 2:00 PM AOSC - F2 Bracket Winner B3
Bracket Winner B4
B8 3:30 PM AOSC - F2 Bracket Winner B6
Bracket Winner B7

Bracket

Alden E. Oliver Sports Complex = AOSC
Silver Bracket 10U
Gold Bracket 10U
Alden E. Oliver Sports Complex = AOSC
Bracket Winner B5
Champion
Bracket Winner B8
Champion
Pool A 4th Place
B1 - Sun 5/19 8:00AM AOSC - F1
Pool A 5th Place
Pool A 3rd Place
B2 - Sun 5/19 8:00AM AOSC - F2
Pool A 6th Place
Bracket Winner B1
B3 - Sun 5/19 9:30AM AOSC - F1
Pool A 2nd Place
Bracket Winner B2
B4 - Sun 5/19 9:30AM AOSC - F2
Pool A 1st Place
Bracket Winner B3
B5 - Sun 5/19 2:00PM AOSC - F2
Bracket Winner B4
Bracket Loser B1
B6 - Sun 5/19 11:00AM AOSC - F2
Bracket Loser B2
Bracket Loser B3
B7 - Sun 5/19 12:30PM AOSC - F2
Bracket Loser B4
Bracket Winner B6
B8 - Sun 5/19 3:30PM AOSC - F2
Bracket Winner B7