Baseball

12U

2019 High Heat - Baseball

May 17 - 19, 2019
Sandusky, OH
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

12U
Team W L T
RD
RS
RA
Flood City Elite - Roberts 2 0 0 30 33 3
Whitmer Baseball Club 2 0 0 17 20 3
Sandusky Bay Scrappers 2 0 0 7 14 7
Astro Falcons 2 0 0 18 27 9
North West Ohio Big Dawgs 1 1 0 0 7 7
Indiana Bats 1 1 0 4 13 9
Flood City Elite - Jarvis 1 1 0 9 19 10
Hamburg Dawgs 1 1 0 5 15 10
Clinton City Shockers 0 2 0 -13 3 16
BG Diamond Cats 0 2 0 -20 5 25
Legacy Baseball 0 2 0 -22 9 31
Lake Erie Warhawks 0 2 0 -35 6 41

Schedule

Filter by:

Friday, May 17, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 6:00 PM SFP - Field 8B Astro Falcons
14 7 Legacy Baseball
P12 8:15 PM SFP - Field 8B Sandusky Bay Scrappers
6 0 Indiana Bats
Saturday, May 18, 2019
Game Time Location Team Score Team
P8 8:00 AM SFP - Field 8B Astro Falcons
13 2 Clinton City Shockers
P11 8:00 AM SFP - Field 8A Sandusky Bay Scrappers
8 7 Flood City Elite - Jarvis
P6 10:15 AM SFP - Field 8B North West Ohio Big Dawgs
4 1 Hamburg Dawgs
P10 10:15 AM SFP - Field 8A BG Diamond Cats
3 13 Indiana Bats
P5 12:30 PM SFP - Field 8B Whitmer Baseball Club
3 1 Clinton City Shockers
P7 12:30 PM SFP - Field 8A BG Diamond Cats
2 12 Flood City Elite - Jarvis
P4 2:45 PM SFP - Field 8B Lake Erie Warhawks
6 14 Hamburg Dawgs
P9 2:45 PM SFP - Field 8A North West Ohio Big Dawgs
3 6 Flood City Elite - Roberts
P2 5:00 PM SFP - Field 8A Lake Erie Warhawks
0 27 Flood City Elite - Roberts
P3 5:00 PM SFP - Field 8B Whitmer Baseball Club
17 2 Legacy Baseball
Sunday, May 19, 2019
Game Time Location Team Score Team
B8 10:15 AM SFP - Field 8A Clinton City Shockers
12 2 BG Diamond Cats
B9 10:15 AM SFP - Field 8B Legacy Baseball
5 1 Lake Erie Warhawks
B1 12:30 PM SFP - Field 8A Flood City Elite - Roberts
15 0 Hamburg Dawgs
B4 12:30 PM SFP - Field 8B Whitmer Baseball Club
7 11 Flood City Elite - Jarvis
B2 2:45 PM SFP - Field 8A Astro Falcons
15 14 North West Ohio Big Dawgs
B3 2:45 PM SFP - Field 8B Sandusky Bay Scrappers
6 4 Indiana Bats
B5 5:00 PM SFP - Field 8A Flood City Elite - Roberts
20 10 Astro Falcons
B6 5:00 PM SFP - Field 8B Sandusky Bay Scrappers
4 3 Flood City Elite - Jarvis
B7 7:15 PM SFP - Field 8A Flood City Elite - Roberts
15 4 Sandusky Bay Scrappers

Bracket

Consolation Games
[1] Flood City Elite - Roberts
Champion
Sandusky Bay Scrappers - 6
B3 - Sun 5/19 2:45PM SFP - Field 8B
Indiana Bats - 4
Flood City Elite - Roberts - 20
B5 - Sun 5/19 5:00PM SFP - Field 8A
Astro Falcons - 10
Flood City Elite - Roberts - 15
B7 - Sun 5/19 7:15PM SFP - Field 8A
Sandusky Bay Scrappers - 4
Astro Falcons - 15
B2 - Sun 5/19 2:45PM SFP - Field 8A
North West Ohio Big Dawgs - 14
Whitmer Baseball Club - 7
B4 - Sun 5/19 12:30PM SFP - Field 8B
Flood City Elite - Jarvis - 11
Sandusky Bay Scrappers - 4
B6 - Sun 5/19 5:00PM SFP - Field 8B
Flood City Elite - Jarvis - 3
Flood City Elite - Roberts - 15
B1 - Sun 5/19 12:30PM SFP - Field 8A
Hamburg Dawgs - 0
Legacy Baseball - 5
B9 - Sun 5/19 10:15AM SFP - Field 8B
Lake Erie Warhawks - 1
Clinton City Shockers - 12
B8 - Sun 5/19 10:15AM SFP - Field 8A
BG Diamond Cats - 2