Softball

Tournament Note

No Metal Cleats allowed as they have turf fields

14U BLD Manteca

Early Bird-BLD Manteca

Mar 2 - 3, 2019
Manteca, CA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Pool A
Team W L T
NorCal PRIDE (Elk Grove, CA) 0 0 0
All American Mizuno 05 - Pisciotta (discovery bay, CA) 0 0 0
Lady Hawks - Dean/Kelly (Antioch, CA) 0 0 0
Cal Rays - 05 (Santa Clara, CA) 0 0 0
Pool B
Team W L T
PRIMETIME (SF Bay, CA) 0 0 0
Nor Cal Assassins (Sonora, CA) 0 0 0
Nor Cal Hot Shots (Oakley, CA) 0 0 0
Legends 14u Dawson (Madera, CA) 0 0 0
Pool C
Team W L T
South Bay Quakes 14U (Los Gatos, CA) 0 0 0
Temp-Hollister Heat-Ramirez 0 0 0
Toro Outlaws (Salinas, CA) 0 0 0
Sac Hitterz - Barnes (Sacramento, CA) 0 0 0

Schedule

Filter by:

Saturday, March 02, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM BLD - Angel All American Mizuno 05 - Pisciotta
Cal Rays - 05
P2 8:00 AM BLD - Polo NorCal PRIDE
Lady Hawks - Dean/Kelly
P7 9:30 AM BLD - Angel Cal Rays - 05
NorCal PRIDE
P8 9:30 AM BLD - Polo All American Mizuno 05 - Pisciotta
Lady Hawks - Dean/Kelly
P3 11:00 AM BLD - Angel Nor Cal Hot Shots
PRIMETIME
P4 11:00 AM BLD - Polo Nor Cal Assassins
Legends 14u Dawson
P13 12:30 PM BLD - Angel Lady Hawks - Dean/Kelly
Cal Rays - 05
P14 12:30 PM BLD - Polo All American Mizuno 05 - Pisciotta
NorCal PRIDE
P9 2:00 PM BLD - Angel PRIMETIME
Nor Cal Assassins
P10 2:00 PM BLD - Polo Nor Cal Hot Shots
Legends 14u Dawson
P5 3:30 PM BLD - Angel Temp-Hollister Heat-Ramirez
Toro Outlaws
P6 3:30 PM BLD - Polo South Bay Quakes 14U
Sac Hitterz - Barnes
P15 5:00 PM BLD - Angel Legends 14u Dawson
PRIMETIME
P16 5:00 PM BLD - Polo Nor Cal Hot Shots
Nor Cal Assassins
P11 6:30 PM BLD - Angel Toro Outlaws
South Bay Quakes 14U
P12 6:30 PM BLD - Polo Temp-Hollister Heat-Ramirez
Sac Hitterz - Barnes
P17 8:00 PM BLD - Angel Sac Hitterz - Barnes
Toro Outlaws
P18 8:00 PM BLD - Polo Temp-Hollister Heat-Ramirez
South Bay Quakes 14U
Sunday, March 03, 2019
Game Time Location Team Score Team
B1 8:00 AM BLD - Fenway Pool A 2nd Place
Pool C 2nd Place
B6 8:00 AM BLD - Polo Pool A 4th Place
Pool C 4th Place
B2 9:30 AM BLD - Fenway Pool A 1st Place
Pool B 2nd Place
B7 9:30 AM BLD - Polo Pool A 3rd Place
Pool B 4th Place
B3 11:00 AM BLD - Fenway Bracket Winner B1
Pool B 1st Place
B8 11:00 AM BLD - Polo Bracket Winner B6
Pool B 3rd Place
B4 2:00 PM BLD - Fenway Bracket Winner B2
Pool C 1st Place
B9 2:00 PM BLD - Polo Bracket Winner B7
Pool C 3rd Place
B5 3:30 PM BLD - Fenway Bracket Winner B3
Bracket Winner B4
B10 3:30 PM BLD - Polo Bracket Winner B8
Bracket Winner B9

Bracket

Silver Bracket 14U
Early Bird Tournament-BLD-Manteca
Gold Bracket 14U
Early Bird Tournament-BLD-Manteca
Bracket Winner B5
Champion
Bracket Winner B10
Champion
Pool A 2nd Place
B1 - Sun 3/3 8:00AM BLD - Fenway
Pool C 2nd Place
Pool A 1st Place
B2 - Sun 3/3 9:30AM BLD - Fenway
Pool B 2nd Place
Bracket Winner B1
B3 - Sun 3/3 11:00AM BLD - Fenway
Pool B 1st Place
Bracket Winner B2
B4 - Sun 3/3 2:00PM BLD - Fenway
Pool C 1st Place
Bracket Winner B3
B5 - Sun 3/3 3:30PM BLD - Fenway
Bracket Winner B4
Pool A 4th Place
B6 - Sun 3/3 8:00AM BLD - Polo
Pool C 4th Place
Pool A 3rd Place
B7 - Sun 3/3 9:30AM BLD - Polo
Pool B 4th Place
Bracket Winner B6
B8 - Sun 3/3 11:00AM BLD - Polo
Pool B 3rd Place
Bracket Winner B7
B9 - Sun 3/3 2:00PM BLD - Polo
Pool C 3rd Place
Bracket Winner B8
B10 - Sun 3/3 3:30PM BLD - Polo
Bracket Winner B9