Softball

Tournament Note

No Metal Cleats allowed as they have turf fields

12U BLD Manteca

Early Bird-BLD Manteca

Mar 2 - 3, 2019
Manteca, CA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Pool A
Team W L T
Valley Force (Escalon, CA) 0 0 0
Batbusters Gomes - Sommerville (Hilmar, CA) 0 0 0
Lady Bandits (Union City, CA) 0 0 0
San Jose Sting 12U - Bumbaca (Fremont, CA) 0 0 0
Pool B
Team W L T
Arsenal Fastpitch (Manteca, CA) 0 0 0
Castro Valley Synergy - Mendoza (Castro Valley, CA) 0 0 0
LTG Lions 12U 07 (Elk Grove, CA) 0 0 0
NorCal Shockers 12U - Carter (Antioch, CA) 0 0 0
Pool C
Team W L T
NorCal PRIDE (Elk Grove, Ca) 0 0 0
Oakdale Magic (Oakdale, CA) 0 0 0
Ceres Sizzle (Ceres, CA) 0 0 0
Nor Cal Hot Shots Greeson (Oakley, CA) 0 0 0
Pool D
Team W L T
American Athletics - Ramos (Fresno, CA) 0 0 0
Foothill Gold Williams (EL DORADO HILLS, CA) 0 0 0
Hype (Rocklin, CA) 0 0 0
Cal Rays 06 (Santa Clara, CA) 0 0 0

Schedule

Filter by:

Saturday, March 02, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM BLD - Fenway Lady Bandits
San Jose Sting 12U - Bumbaca
P2 8:00 AM BLD - Wrigley Valley Force
Batbusters Gomes - Sommerville
P9 9:30 AM BLD - Fenway San Jose Sting 12U - Bumbaca
Valley Force
P10 9:30 AM BLD - Wrigley Lady Bandits
Batbusters Gomes - Sommerville
P3 11:00 AM BLD - Fenway Castro Valley Synergy - Mendoza
LTG Lions 12U 07
P4 11:00 AM BLD - Wrigley NorCal Shockers 12U - Carter
Arsenal Fastpitch
P17 12:30 PM BLD - Fenway Batbusters Gomes - Sommerville
San Jose Sting 12U - Bumbaca
P18 12:30 PM BLD - Wrigley Lady Bandits
Valley Force
P11 2:00 PM BLD - Fenway LTG Lions 12U 07
NorCal Shockers 12U - Carter
P12 2:00 PM BLD - Wrigley Castro Valley Synergy - Mendoza
Arsenal Fastpitch
P5 3:30 PM BLD - Tiger American Athletics - Ramos
Foothill Gold Williams
P6 3:30 PM BLD - Yankee Cal Rays 06
Hype
P7 3:30 PM BLD - Fenway Oakdale Magic
NorCal PRIDE
P8 3:30 PM BLD - Wrigley Nor Cal Hot Shots Greeson
Ceres Sizzle
P19 5:00 PM BLD - Fenway Arsenal Fastpitch
LTG Lions 12U 07
P20 5:00 PM BLD - Wrigley Castro Valley Synergy - Mendoza
NorCal Shockers 12U - Carter
P13 6:30 PM BLD - Tiger Foothill Gold Williams
Cal Rays 06
P14 6:30 PM BLD - Yankee American Athletics - Ramos
Hype
P15 6:30 PM BLD - Fenway NorCal PRIDE
Nor Cal Hot Shots Greeson
P16 6:30 PM BLD - Wrigley Oakdale Magic
Ceres Sizzle
P21 8:00 PM BLD - Tiger Hype
Foothill Gold Williams
P22 8:00 PM BLD - Yankee American Athletics - Ramos
Cal Rays 06
P23 8:00 PM BLD - Fenway Ceres Sizzle
NorCal PRIDE
P24 8:00 PM BLD - Wrigley Oakdale Magic
Nor Cal Hot Shots Greeson
Sunday, March 03, 2019
Game Time Location Team Score Team
B1 8:00 AM BLD - Angel Pool A 1st Place
Pool B 2nd Place
B8 8:00 AM BLD - Wrigley Pool A 3rd Place
Pool C 4th Place
B2 9:30 AM BLD - Angel Pool C 1st Place
Pool D 2nd Place
B9 9:30 AM BLD - Wrigley Pool B 3rd Place
Pool D 4th Place
B3 11:00 AM BLD - Angel Pool B 1st Place
Pool C 2nd Place
B10 11:00 AM BLD - Wrigley Pool D 3rd Place
Pool A 4th Place
B4 12:30 PM BLD - Angel Pool D 1st Place
Pool A 2nd Place
B5 12:30 PM BLD - Polo Bracket Winner B1
Bracket Winner B2
B11 12:30 PM BLD - Wrigley Pool C 3rd Place
Pool B 4th Place
B12 12:30 PM BLD - Fenway Bracket Winner B8
Bracket Winner B9
B6 2:00 PM BLD - Angel Bracket Winner B3
Bracket Winner B4
B13 2:00 PM BLD - Wrigley Bracket Winner B10
Bracket Winner B11
B7 3:30 PM BLD - Angel Bracket Winner B5
Bracket Winner B6
B14 3:30 PM BLD - Wrigley Bracket Winner B12
Bracket Winner B13

Bracket

Early Bird Tournament-BLD-Manteca
Silver Bracket 12U
Gold Bracket 12U
Early Bird Tournament-BLD-Manteca
Bracket Winner B7
Champion
Bracket Winner B14
Champion
Pool B 1st Place
B3 - Sun 3/3 11:00AM BLD - Angel
Pool C 2nd Place
Bracket Winner B1
B5 - Sun 3/3 12:30PM BLD - Polo
Bracket Winner B2
Bracket Winner B5
B7 - Sun 3/3 3:30PM BLD - Angel
Bracket Winner B6
Pool C 1st Place
B2 - Sun 3/3 9:30AM BLD - Angel
Pool D 2nd Place
Pool D 1st Place
B4 - Sun 3/3 12:30PM BLD - Angel
Pool A 2nd Place
Bracket Winner B3
B6 - Sun 3/3 2:00PM BLD - Angel
Bracket Winner B4
Pool A 1st Place
B1 - Sun 3/3 8:00AM BLD - Angel
Pool B 2nd Place
Pool D 3rd Place
B10 - Sun 3/3 11:00AM BLD - Wrigley
Pool A 4th Place
Bracket Winner B8
B12 - Sun 3/3 12:30PM BLD - Fenway
Bracket Winner B9
Bracket Winner B12
B14 - Sun 3/3 3:30PM BLD - Wrigley
Bracket Winner B13
Pool B 3rd Place
B9 - Sun 3/3 9:30AM BLD - Wrigley
Pool D 4th Place
Pool C 3rd Place
B11 - Sun 3/3 12:30PM BLD - Wrigley
Pool B 4th Place
Bracket Winner B10
B13 - Sun 3/3 2:00PM BLD - Wrigley
Bracket Winner B11
Pool A 3rd Place
B8 - Sun 3/3 8:00AM BLD - Wrigley
Pool C 4th Place