Softball

Tournament Note

No Metal Cleats allowed as they have turf fields

10U BLD Manteca

Early Bird-BLD Manteca

Mar 2 - 3, 2019
Manteca, CA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Pool A
Team W L T
Nor Cal Fastpitch (Tracy, CA) 0 0 0
AASA- Camarena (Modesto, CA) 0 0 0
Smoke Fastpitch 10U Norton (Livermore, CA) 0 0 0
Cen Cal Angels - Farmer (Merced, CA) 0 0 0
Pool B
Team W L T
Central Coast Athletics 10U (Monterey, CA) 0 0 0
San Jose Sting 10U - Butler (SANTA CLARA, CA) 0 0 0
Oaktown Ballers (Oakland, CA) 0 0 0
Temp-NV Lightning-Boggs 0 0 0

Schedule

Filter by:

Saturday, March 02, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM BLD - Tiger AASA- Camarena
Nor Cal Fastpitch
P2 8:00 AM BLD - Yankee Smoke Fastpitch 10U Norton
Cen Cal Angels - Farmer
P5 9:30 AM BLD - Tiger Nor Cal Fastpitch
Smoke Fastpitch 10U Norton
P6 9:30 AM BLD - Yankee AASA- Camarena
Cen Cal Angels - Farmer
P3 11:00 AM BLD - Tiger Oaktown Ballers
Central Coast Athletics 10U
P4 11:00 AM BLD - Yankee Temp-NV Lightning-Boggs
San Jose Sting 10U - Butler
P9 12:30 PM BLD - Tiger Cen Cal Angels - Farmer
Nor Cal Fastpitch
P10 12:30 PM BLD - Yankee AASA- Camarena
Smoke Fastpitch 10U Norton
P7 2:00 PM BLD - Tiger Central Coast Athletics 10U
Temp-NV Lightning-Boggs
P8 2:00 PM BLD - Yankee Oaktown Ballers
San Jose Sting 10U - Butler
P11 5:00 PM BLD - Tiger San Jose Sting 10U - Butler
Central Coast Athletics 10U
P12 5:00 PM BLD - Yankee Oaktown Ballers
Temp-NV Lightning-Boggs
Sunday, March 03, 2019
Game Time Location Team Score Team
B1 8:00 AM BLD - Tiger Pool A 3rd Place
Pool B 2nd Place
B2 8:00 AM BLD - Yankee Pool A 1st Place
Pool B 4th Place
B3 9:30 AM BLD - Tiger Pool B 3rd Place
Pool A 2nd Place
B4 9:30 AM BLD - Yankee Pool B 1st Place
Pool A 4th Place
B5 11:00 AM BLD - Tiger Bracket Winner B1
Bracket Winner B2
B8 11:00 AM BLD - Yankee Bracket Loser B1
Bracket Loser B2
B6 12:30 PM BLD - Tiger Bracket Winner B3
Bracket Winner B4
B9 12:30 PM BLD - Yankee Bracket Loser B3
Bracket Loser B4
B7 2:00 PM BLD - Tiger Bracket Winner B5
Bracket Winner B6
B10 2:00 PM BLD - Yankee Bracket Winner B8
Bracket Winner B9

Bracket

10U Gold Bracket
Early Bird Tournament-BLD-Manteca
10U Silver Bracket
Early Bird Tournament-BLD-Manteca
Bracket Winner B7
Champion
Bracket Winner B10
Champion
Pool B 3rd Place
B3 - Sun 3/3 9:30AM BLD - Tiger
Pool A 2nd Place
Bracket Winner B1
B5 - Sun 3/3 11:00AM BLD - Tiger
Bracket Winner B2
Bracket Winner B5
B7 - Sun 3/3 2:00PM BLD - Tiger
Bracket Winner B6
Pool A 1st Place
B2 - Sun 3/3 8:00AM BLD - Yankee
Pool B 4th Place
Pool B 1st Place
B4 - Sun 3/3 9:30AM BLD - Yankee
Pool A 4th Place
Bracket Winner B3
B6 - Sun 3/3 12:30PM BLD - Tiger
Bracket Winner B4
Pool A 3rd Place
B1 - Sun 3/3 8:00AM BLD - Tiger
Pool B 2nd Place
Bracket Loser B1
B8 - Sun 3/3 11:00AM BLD - Yankee
Bracket Loser B2
Bracket Loser B3
B9 - Sun 3/3 12:30PM BLD - Yankee
Bracket Loser B4
Bracket Winner B8
B10 - Sun 3/3 2:00PM BLD - Yankee
Bracket Winner B9