Softball

12U South Bay

Spring NIT - Pleasanton

Apr 6 - 7, 2019
Pleasanton, CA
Register
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Pool A
Team W L T
Castro Valley Synergy - Mendoza (Castro Valley, CA) 3 0 0
Oakdale Magic (Oakdale, CA) 2 1 0
Livermore Smoke - Spencer (Livermore, CA) 0 2 1
Valley Force (Escalon, CA) 0 2 1
Pool B
Team W L T
PrimeTime (Tracy, CA) 3 0 0
Gavilan Buzz (Gilroy, CA) 2 1 0
Central Coast Elite (Salinas, CA) 1 2 0
Oaktown Ballers 12U (oakland, CA) 0 3 0

Schedule

Filter by:

Saturday, April 06, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 9:00 AM PSC - Field 1 Castro Valley Synergy - Mendoza
11 4 Valley Force
P2 10:30 AM PSC - Field 1 Castro Valley Synergy - Mendoza
6 0 Livermore Smoke - Spencer
P7 10:30 AM PSC - Field 2 PrimeTime
12 0 Central Coast Elite
P3 12:00 PM PSC - Field 1 Valley Force
1 7 Oakdale Magic
P8 12:00 PM PSC - Field 2 PrimeTime
2 1 Gavilan Buzz
P4 1:30 PM PSC - Field 1 Castro Valley Synergy - Mendoza
11 0 Oakdale Magic
P9 1:30 PM PSC - Field 2 Central Coast Elite
7 2 Oaktown Ballers 12U
P5 3:00 PM PSC - Field 1 Valley Force
6 6 Livermore Smoke - Spencer
P10 3:00 PM PSC - Field 2 PrimeTime
16 2 Oaktown Ballers 12U
P6 4:30 PM PSC - Field 1 Oakdale Magic
10 1 Livermore Smoke - Spencer
P11 4:30 PM PSC - Field 2 Central Coast Elite
0 12 Gavilan Buzz
P12 6:00 PM PSC - Field 2 Oaktown Ballers 12U
2 11 Gavilan Buzz
Sunday, April 07, 2019
Game Time Location Team Score Team
B1 8:00 AM PSC - Field 2 [1] Castro Valley Synergy - Mendoza
3 5 [2] Gavilan Buzz
B4 8:00 AM PSC - Field 1 [3] Livermore Smoke - Spencer
12 0 [4] Oaktown Ballers 12U
B2 9:30 AM PSC - Field 2 [1] PrimeTime
7 4 [2] Oakdale Magic
B5 9:30 AM PSC - Field 1 [3] Central Coast Elite
6 2 [4] Valley Force
B7 11:00 AM PSC - Field 2 Castro Valley Synergy - Mendoza
8 7 Oakdale Magic
B8 11:00 AM PSC - Field 1 Oaktown Ballers 12U
1 7 Valley Force
B3 12:30 PM PSC - Field 2 Gavilan Buzz
2 9 PrimeTime
B6 12:30 PM PSC - Field 1 Livermore Smoke - Spencer
10 4 Central Coast Elite

Bracket

Gold Bracket
Pleasanton Sports Complex = PSC
Silver Bracket
Pleasanton Sports Complex = PSC
3rd Place
3rd Place
[1] PrimeTime
Champion
[3] Livermore Smoke - Spencer
Champion
[1] Castro Valley Synergy - Mendoza
[4] Valley Force
[1] Castro Valley Synergy - Mendoza - 3
B1 - Sun 4/7 8:00AM PSC - Field 2
[2] Gavilan Buzz - 5
[1] PrimeTime - 7
B2 - Sun 4/7 9:30AM PSC - Field 2
[2] Oakdale Magic - 4
Gavilan Buzz - 2
B3 - Sun 4/7 12:30PM PSC - Field 2
PrimeTime - 9
[3] Livermore Smoke - Spencer - 12
B4 - Sun 4/7 8:00AM PSC - Field 1
[4] Oaktown Ballers 12U - 0
[3] Central Coast Elite - 6
B5 - Sun 4/7 9:30AM PSC - Field 1
[4] Valley Force - 2
Livermore Smoke - Spencer - 10
B6 - Sun 4/7 12:30PM PSC - Field 1
Central Coast Elite - 4
Castro Valley Synergy - Mendoza - 8
B7 - Sun 4/7 11:00AM PSC - Field 2
Oakdale Magic - 7
Oaktown Ballers 12U - 1
B8 - Sun 4/7 11:00AM PSC - Field 1
Valley Force - 7