Soccer

2009 Boys Gold

Las Cruces, NM

Jun 8 - 9, 2019
Las Cruces, NM
Register
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

NE Force 09

2009 Boys Gold Champion

Sat Jun 8, 2019 - Sun Jun 9, 2019

Pool Standings

A
Team W L T P
GD
GS
GA
Arsenal 09 (Las Cruces, NM) 3 0 0 9 17 25 8
NE Force 09 (El Paso, TX) 2 1 0 6 12 20 8
Cruces Boys (Las cruces, NM) 0 2 1 1 -13 3 16
CFC Tumbleweeds Black (Las Cruces, NM) 0 2 1 1 -16 8 24
B
Team W L T P
GD
GS
GA
TJTC Strikers (Vail, AZ) 3 0 0 9 19 27 8
Heat FC (Las Cruces, NM) 2 1 0 6 -1 13 14
CFC Tumbleweeds Teal (Las Cruces, NM) 0 2 1 1 -6 11 17
AXE FC (Las Cruces, NM) 0 2 1 1 -12 10 22

Schedule

Filter by:

Saturday, June 08, 2019
Game Time Location Home Score Away
P1 4:00 PM Burn Lake - Field 04 Cruces Boys
1 8 Arsenal 09
P3 4:00 PM Burn Lake - Field 06 AXE FC
6 6 CFC Tumbleweeds Teal
P4 4:00 PM Burn Lake - Field 07 Heat FC
4 9 TJTC Strikers
P2 4:30 PM Burn Lake - Field 05 CFC Tumbleweeds Black
2 11 NE Force 09
P8 5:00 PM Burn Lake - Field 07 AXE FC
2 11 TJTC Strikers
P5 5:30 PM Burn Lake - Field 04 Arsenal 09
11 4 CFC Tumbleweeds Black
P6 5:30 PM Burn Lake - Field 05 Cruces Boys
0 6 NE Force 09
P7 5:30 PM Burn Lake - Field 06 CFC Tumbleweeds Teal
3 4 Heat FC
P9 7:00 PM Burn Lake - Field 04 NE Force 09
3 6 Arsenal 09
P10 7:00 PM Burn Lake - Field 05 Cruces Boys
2 2 CFC Tumbleweeds Black
P11 7:00 PM Burn Lake - Field 06 TJTC Strikers
7 2 CFC Tumbleweeds Teal
P12 7:00 PM Burn Lake - Field 07 AXE FC
2 5 Heat FC
B4 8:30 PM Burn Lake - Field 06 [3] Cruces Boys
9 4 [3] CFC Tumbleweeds Teal
B1 9:00 PM Burn Lake - Field 04 [1] Arsenal 09
6 3 [2] Heat FC
B2 9:00 PM Burn Lake - Field 05 [1] TJTC Strikers
2 5 [2] NE Force 09
B5 9:00 PM Burn Lake - Field 07 [4] CFC Tumbleweeds Black
5 4 [4] AXE FC
B3 10:30 PM Burn Lake - Field 05 Arsenal 09
4 6 NE Force 09
B6 10:30 PM Burn Lake - Field 04 Heat FC
2 6 TJTC Strikers

Bracket

[2] NE Force 09
Champion
[3] Cruces Boys
5th Place
[4] CFC Tumbleweeds Black
7th Place
[1] TJTC Strikers
3rd Place
[1] Arsenal 09 - 6
B1 - Sat 6/8 9:00PM Burn Lake - Field 04
[2] Heat FC - 3
[1] TJTC Strikers - 2
B2 - Sat 6/8 9:00PM Burn Lake - Field 05
[2] NE Force 09 - 5
Arsenal 09 - 4
B3 - Sat 6/8 10:30PM Burn Lake - Field 05
NE Force 09 - 6
[3] Cruces Boys - 9
B4 - Sat 6/8 8:30PM Burn Lake - Field 06
[3] CFC Tumbleweeds Teal - 4
Heat FC - 2
B6 - Sat 6/8 10:30PM Burn Lake - Field 04
TJTC Strikers - 6
[4] CFC Tumbleweeds Black - 5
B5 - Sat 6/8 9:00PM Burn Lake - Field 07
[4] AXE FC - 4