Soccer

2009 Boys

East Regional Championship (Cincinnati, OH)

Jul 27 - 28, 2019
West Chester Township, OH
Register
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

The Knuckleheads

2009 Boys Champion

Sat Jul 27, 2019 - Sun Jul 28, 2019

Pool Standings

A
Team W L T P
GD
GS
GA
Boychester Utd (Findlay, OH) 3 0 1 10 10 21 11
The Knuckleheads (LOUISVILLE, KY) 3 1 0 9 15 26 11
Ohio Titans SC (Pataskala, OH) 2 1 1 7 8 23 15
Copa Mundial (CARMEL, IN) 2 1 1 7 3 19 16
The Challengers (Liberty Township, OH) 0 2 2 2 -8 14 22
SYSA (Dayton, OH) 0 2 2 2 -8 16 24
ROCKERS 09B (Pickerington, OH) 0 3 1 1 -20 13 33

Schedule

Filter by:

Saturday, July 27, 2019
Game Time Location Home Score Away
P1 10:30 AM Voice of America - Field 5 Copa Mundial
7 4 ROCKERS 09B
P2 10:30 AM Voice of America - Field 6 The Knuckleheads
5 2 Ohio Titans SC
P3 10:30 AM Voice of America - Field 7 The Challengers
6 6 SYSA
P4 11:30 AM Voice of America - Field 5 Boychester Utd
4 4 Copa Mundial
P6 11:30 AM Voice of America - Field 6 Ohio Titans SC
5 5 SYSA
P5 12:30 PM Voice of America - Field 5 ROCKERS 09B
3 3 The Challengers
P7 12:30 PM Voice of America - Field 6 The Knuckleheads
1 4 Boychester Utd
P8 1:30 PM Voice of America - Field 5 The Challengers
2 6 Copa Mundial
P9 1:30 PM Voice of America - Field 6 Ohio Titans SC
10 3 ROCKERS 09B
P11 1:30 PM Voice of America - Field 7 The Knuckleheads
7 2 SYSA
P10 2:30 PM Voice of America - Field 6 Boychester Utd
7 3 The Challengers
P12 2:30 PM Voice of America - Field 7 Copa Mundial
2 6 Ohio Titans SC
P14 3:00 PM Voice of America - Field 5 ROCKERS 09B
3 13 The Knuckleheads
P13 3:30 PM Voice of America - Field 6 SYSA
3 6 Boychester Utd
Sunday, July 28, 2019
Game Time Location Home Score Away
B1 12:00 PM Voice of America - Field 1 [4] Copa Mundial
7 2 [5] The Challengers
B2 12:00 PM Voice of America - Field 2 [6] SYSA
6 3 [3] Ohio Titans SC
B3 12:00 PM Voice of America - Field 3 [7] ROCKERS 09B
1 7 [2] The Knuckleheads
B4 1:30 PM Voice of America - Field 3 [1] Boychester Utd
5 2 Copa Mundial
B5 1:30 PM Voice of America - Field 4 SYSA
2 5 The Knuckleheads
B6 3:00 PM Voice of America - Field 3 Boychester Utd
3 7 The Knuckleheads
B7 3:00 PM Voice of America - Field 4 Copa Mundial
4 8 SYSA

Bracket

[2] The Knuckleheads
Gold Champion
[6] SYSA
Silver Champion
[4] Copa Mundial - 7
B1 - Sun 7/28 12:00PM Voice of America - Field 1
[5] The Challengers - 2
[7] ROCKERS 09B - 1
B3 - Sun 7/28 12:00PM Voice of America - Field 3
[2] The Knuckleheads - 7
SYSA - 2
B5 - Sun 7/28 1:30PM Voice of America - Field 4
The Knuckleheads - 5
[6] SYSA - 6
B2 - Sun 7/28 12:00PM Voice of America - Field 2
[3] Ohio Titans SC - 3
Boychester Utd - 3
B6 - Sun 7/28 3:00PM Voice of America - Field 3
The Knuckleheads - 7
[1] Boychester Utd - 5
B4 - Sun 7/28 1:30PM Voice of America - Field 3
Copa Mundial - 2
Copa Mundial - 4
B7 - Sun 7/28 3:00PM Voice of America - Field 4
SYSA - 8