Basketball

Tournament Note

Thank you all for being a part of this event.

*** Please READ -
Univ of Delaware Address:
Carpenter Sports Building, 26 N. College Ave, Newark, DE 19716

Girls Varsity

Mid Atlantic Super Showcase

Apr 6 - 7, 2019
DE • PA
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

East Region
Team W L
PD
PS
PA
Alyssa Thomas Elite DE 3 0 26 130 99
Jersey Dream(Red) 2 1 26 145 77
Spooky Nook 2 1 15 115 88
Lady Bucks 2 1 15 131 97
LOTG(Red) 0 3 -37 94 150
LOTG(White) 0 3 -45 38 142
North Region
Team W L
PD
PS
PA
TYO Neptunes 3 0 45 114 53
CC Storm 1 2 -13 69 84
Delaware Flash 1 2 -15 90 108
Team Elite 1 2 -17 60 88
West Region
Team W L
PD
PS
PA
Team Rise 3 0 42 113 66
Jersey Dream(Blue) 2 1 2 92 95
L.I. Stars 1 2 -28 89 117
Lady Sharks 0 3 -16 101 117

Schedule

Filter by:

Saturday, April 06, 2019
Game Time Location Team Score Team
P7 9:30 AM Hockessin PAL - HPAL 1 Team Elite
27 25 Delaware Flash
P13 1:30 PM St. Edmonds - ST-ED 2 TYO Neptunes
44 18 Team Elite
P14 1:30 PM St. Edmonds - ST-ED 1 CC Storm
39 41 Delaware Flash
P5 4:30 PM Hockessin PAL - HPAL 2 Lady Sharks
35 36 L.I. Stars
P6 4:30 PM Hockessin PAL - HPAL 3 CC Storm
11 28 TYO Neptunes
P4 5:30 PM Hockessin PAL - HPAL 1 Jersey Dream(Blue)
11 31 Team Rise
P8 6:30 PM Hockessin PAL - HPAL 1 LOTG(Red)
31 59 Jersey Dream(Red)
P9 6:30 PM Hockessin PAL - HPAL 2 Spooky Nook
23 43 Alyssa Thomas Elite DE
P10 6:30 PM Hockessin PAL - HPAL 3 LOTG(White)
14 48 Lady Bucks
P11 7:30 PM Hockessin PAL - HPAL 2 Team Rise
41 28 Lady Sharks
P12 7:30 PM Hockessin PAL - HPAL 1 Jersey Dream(Blue)
41 26 L.I. Stars
P1 8:30 PM St. Edmonds - ST-ED 1 Spooky Nook
50 29 LOTG(Red)
P2 8:30 PM Hockessin PAL - HPAL 1 Jersey Dream(Red)
52 8 LOTG(White)
P3 8:30 PM Hockessin PAL - HPAL 2 Alyssa Thomas Elite DE
49 42 Lady Bucks
Sunday, April 07, 2019
Game Time Location Team Score Team
P17 11:30 AM 76ersFieldhouse - 76 - 1 LOTG(White)
16 42 Spooky Nook
P19 11:30 AM 76ersFieldhouse - 76 - 2 Alyssa Thomas Elite DE
38 34 Jersey Dream(Red)
P23 11:30 AM 76ersFieldhouse - 76 - 3 Team Elite
15 19 CC Storm
P25 12:30 PM 76ersFieldhouse - 76 - 1 Delaware Flash
24 42 TYO Neptunes
P15 1:30 PM 76ersFieldhouse - 76 - 3 LOTG(Red)
34 41 Lady Bucks
P31 1:30 PM 76ersFieldhouse - 76 - 2 Lady Sharks
38 40 Jersey Dream(Blue)
P33 1:30 PM 76ersFieldhouse - 76 - 1 L.I. Stars
27 41 Team Rise
B1 3:30 PM 76ersFieldhouse - 76 - 2 Alyssa Thomas Elite DE
Jersey Dream(Red)
B2 3:30 PM 76ersFieldhouse - 76 - 3 Team Rise
TYO Neptunes

Bracket

Bracket Winner B1
Platinum Regional Champion
Bracket Winner B2
Gold Regional Champion
Alyssa Thomas Elite DE
B1 - Sun 4/7 3:30PM 76ersFieldhouse - 76 - 2
Jersey Dream(Red)
Team Rise
B2 - Sun 4/7 3:30PM 76ersFieldhouse - 76 - 3
TYO Neptunes