Basketball

3rd Grade Boys

Spurs & All American Sports Nationals

Jun 27 - 30, 2019
TX
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

POOL A
Team W L
SAF 2028 (San Antonio, Texas) 2 0
GSA Team Elite 2028 (Pearland, Texas) 1 1
STX United (McAllen, Texas) 0 2
POOL B
Team W L
Houston Reps (Houston, Texas) 2 0
HTX Ice 2028 (Houston, Texas) 1 1
LTS 2028 (Carrizo Springs, Texas) 0 2
POOL C
Team W L
Houston Nets (Houston, Texas) 2 0
Texas Grind (San Antonio, Texas) 1 1
Team Dotson- Collins (Stafford, Texas) 0 2

Schedule

Filter by:

Friday, June 28, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 1:00 PM St. Anthony's HS - Court 1 SAF 2028 (POOL A)
47 21 STX United (POOL A)
P5 1:00 PM St. Anthony's HS - Court 2 HTX Ice 2028 (POOL B)
41 29 LTS 2028 (POOL B)
P3 3:00 PM Antioch Sports Complex Team Dotson- Collins (POOL C)
4 39 Texas Grind (POOL C)
P2 5:00 PM St. Anthony's HS - Court 2 LTS 2028 (POOL B)
16 52 Houston Reps (POOL B)
P4 5:00 PM St. Anthony's HS - Court 1 GSA Team Elite 2028 (POOL A)
14 47 SAF 2028 (POOL A)
P6 5:00 PM Antioch Sports Complex Houston Nets (POOL C)
32 4 Team Dotson- Collins (POOL C)
P7 7:00 PM St. Anthony's HS - Court 2 STX United (POOL A)
25 28 GSA Team Elite 2028 (POOL A)
P9 7:00 PM Antioch Sports Complex Texas Grind (POOL C)
26 28 Houston Nets (POOL C)
P8 8:00 PM St. Anthony's HS - Court 1 Houston Reps (POOL B)
30 13 HTX Ice 2028 (POOL B)
Saturday, June 29, 2019
Game Time Location Team Score Team
B1 10:00 AM Alamo City Church - Court 1 [4] HTX Ice 2028 (POOL B)
23 47 [5] Texas Grind (POOL C)
B2 10:00 AM Alamo City Church - Court 2 [6] Houston Nets (POOL C)
15 17 [3] GSA Team Elite 2028 (POOL A)
B3 1:00 PM Alamo City Church - Court 1 [1] SAF 2028 (POOL A)
48 17 [5] Texas Grind (POOL C)
B4 1:00 PM Alamo City Church - Court 2 [3] GSA Team Elite 2028 (POOL A)
15 32 [2] Houston Reps (POOL B)
B8 2:00 PM Incarnate Word HS [3] STX United (POOL A)
23 13 [3] LTS 2028 (POOL B)
B5 6:00 PM AT&T Center [1] SAF 2028 (POOL A)
43 12 [2] Houston Reps (POOL B)
B9 6:00 PM Incarnate Word HS [3] STX United (POOL A)
44 5 [3] Team Dotson- Collins (POOL C)
B10 9:00 PM Incarnate Word HS [3] LTS 2028 (POOL B)
14 6 [3] Team Dotson- Collins (POOL C)
Sunday, June 30, 2019
Game Time Location Team Score Team
B6 2:00 PM Judson HS - Court 2 [5] Texas Grind (POOL C)
17 25 [3] GSA Team Elite 2028 (POOL A)
B7 2:00 PM Judson HS - Court 1 [4] HTX Ice 2028 (POOL B)
16 21 [6] Houston Nets (POOL C)

Bracket

GOLD BRACKET
3RD GRADE BOYS
TOP TEAM ON BRACKET IS HOME/ WEAR WHITE
[1] SAF 2028 (POOL A)
CHAMPION
[3] GSA Team Elite 2028 (POOL A)
3RD PLACE
[1] SAF 2028 (POOL A)
5TH PLACE
[4] HTX Ice 2028 (POOL B) - 23
B1 - Sat 6/29 10:00AM Alamo City Church - Court 1
[5] Texas Grind (POOL C) - 47
[3] GSA Team Elite 2028 (POOL A) - 15
B4 - Sat 6/29 1:00PM Alamo City Church - Court 2
[2] Houston Reps (POOL B) - 32
[5] Texas Grind (POOL C) - 17
B6 - Sun 6/30 2:00PM Judson HS - Court 2
[3] GSA Team Elite 2028 (POOL A) - 25
[1] SAF 2028 (POOL A) - 43
B5 - Sat 6/29 6:00PM AT&T Center
[2] Houston Reps (POOL B) - 12
[1] SAF 2028 (POOL A) - 48
B3 - Sat 6/29 1:00PM Alamo City Church - Court 1
[5] Texas Grind (POOL C) - 17
[6] Houston Nets (POOL C) - 15
B2 - Sat 6/29 10:00AM Alamo City Church - Court 2
[3] GSA Team Elite 2028 (POOL A) - 17
[4] HTX Ice 2028 (POOL B) - 16
B7 - Sun 6/30 2:00PM Judson HS - Court 1
[6] Houston Nets (POOL C) - 21
[3] STX United (POOL A) - 44
B9 - Sat 6/29 6:00PM Incarnate Word HS
[3] Team Dotson- Collins (POOL C) - 5
[3] STX United (POOL A) - 23
B8 - Sat 6/29 2:00PM Incarnate Word HS
[3] LTS 2028 (POOL B) - 13
[3] LTS 2028 (POOL B) - 14
B10 - Sat 6/29 9:00PM Incarnate Word HS
[3] Team Dotson- Collins (POOL C) - 6