Basketball

5th Grade Boys

Spurs & All American Sports Nationals

Jun 27 - 30, 2019
TX
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

TX Elite El Paso

5th Grade Boys Champion

Thu Jun 27, 2019 - Sun Jun 30, 2019

Schedule

Filter by:

Friday, June 28, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM Judson HS - Court 1 Nationz Best Avengers 2026 (POOL A)
29 38 New Mexico Zias (POOL A)
P2 8:00 AM Judson HS - Court 2 ATX Knights-Ellen (POOL B)
43 34 Check Me If You Can (POOL B)
P4 9:00 AM Judson HS - Court 2 HVA Olympians (POOL D)
35 7 TORCH Elite All Stars (POOL D)
P31 9:00 AM Judson HS - Court 1 Alamo Hoop Squad (POOL C)
31 28 Drive Nation North 2026 Black (POOL C)
P33 10:00 AM Judson HS - Court 1 Texas Hoops Elite (POOL E)
18 41 Hoops For Purpose 2026 (POOL E)
P34 10:00 AM Judson HS - Court 2 Island Impact (POOL F)
32 24 JUST PLAY (POOL F)
P15 11:00 AM Judson HS - Court 2 Team U.V.E (Us Vs. Everybody) (POOL A)
15 40 Nationz Best Avengers 2026 (POOL A)
P21 11:00 AM Judson HS - Court 1 Drive Nation North 2026 Red (POOL G)
18 34 bEASTside Elite (POOL G)
P3 12:00 PM Judson HS - Court 2 Houston Nets-11u (Gary) (POOL C)
8 34 Alamo Hoop Squad (POOL C)
P16 12:00 PM Judson HS - Court 1 Laredo Rebels (POOL B)
33 36 ATX Knights-Ellen (POOL B)
P5 1:00 PM Judson HS - Court 1 CC Islanders (POOL E)
35 29 Texas Hoops Elite (POOL E)
P18 1:00 PM Judson HS - Court 2 Amarillo Jaguars (POOL D)
34 38 HVA Olympians (POOL D)
P6 2:00 PM Judson HS - Court 1 TX Elite El Paso (POOL F)
38 13 Island Impact (POOL F)
P7 2:00 PM Judson HS - Court 2 bEASTside Elite (POOL G)
30 34 Next Level Raiders Black (POOL G)
P8 3:00 PM Judson HS - Court 1 Wildcats Monterrey (POOL H)
19 20 Katy Select (POOL H)
P9 3:00 PM Judson HS - Court 2 H-Town Finest (POOL I)
35 23 Razorbacks Elite 2026 (POOL I)
P10 4:00 PM Judson HS - Court 1 Team 3000 (POOL J)
37 22 SA Spartans (POOL J)
P11 4:00 PM Judson HS - Court 2 Houston Wolves (POOL K)
25 34 San Antonio FOA 2026 (POOL K)
P14 4:00 PM Brooks Academy - Court 3 Like Mike (POOL N)
18 33 DIME SQUAD (POOL N)
P12 5:00 PM Judson HS - Court 1 Houston Flight 2026 (POOL L)
44 9 Texas Jazz Elite (POOL L)
P13 5:00 PM Judson HS - Court 2 Nemesis Crushers (POOL M)
16 38 TJ Ford Bulls (POOL M)
P22 6:00 PM Judson HS - Court 2 Unity Black 2026 (POOL H)
45 26 Wildcats Monterrey (POOL H)
P23 6:00 PM Judson HS - Court 1 Harlingen Blaze 2026/27 (POOL I)
22 45 H-Town Finest (POOL I)
P24 7:00 PM Judson HS - Court 2 DC Kings 2026 Black (POOL J)
27 39 Team 3000 (POOL J)
P25 7:00 PM Judson HS - Court 1 Royal Players Basketball Academy (POOL K)
29 42 Houston Wolves (POOL K)
P28 7:00 PM Brooks Academy - Court 3 San Antonio Warriors (POOL N)
49 23 Like Mike (POOL N)
P26 8:00 PM Judson HS - Court 2 STX Wolverines (POOL L)
13 28 Houston Flight 2026 (POOL L)
P27 8:00 PM Judson HS - Court 1 RA Elite 2027 (POOL M)
43 37 Nemesis Crushers (POOL M)
Saturday, June 29, 2019
Game Time Location Team Score Team
P20 8:00 AM CornerStone Sch - Court 1 JUST PLAY (POOL F)
12 52 TX Elite El Paso (POOL F)
P36 8:00 AM CornerStone Sch - Court 2 Katy Select (POOL H)
20 35 Unity Black 2026 (POOL H)
P38 8:00 AM St. Matt School - Court 1 SA Spartans (POOL J)
26 44 DC Kings 2026 Black (POOL J)
P39 8:00 AM St. Matt School - Court 2 San Antonio FOA 2026 (POOL K)
35 18 Royal Players Basketball Academy (POOL K)
P19 9:00 AM CornerStone Sch - Court 2 Hoops For Purpose 2026 (POOL E)
41 34 CC Islanders (POOL E)
P32 9:00 AM CornerStone Sch - Court 1 TORCH Elite All Stars (POOL D)
17 41 Amarillo Jaguars (POOL D)
P35 9:00 AM St. Matt School - Court 2 Next Level Raiders Black (POOL G)
34 17 Drive Nation North 2026 Red (POOL G)
P37 9:00 AM St. Matt School - Court 1 Razorbacks Elite 2026 (POOL I)
34 35 Harlingen Blaze 2026/27 (POOL I)
P17 10:00 AM CornerStone Sch - Court 1 Drive Nation North 2026 Black (POOL C)
33 14 Houston Nets-11u (Gary) (POOL C)
P30 10:00 AM CornerStone Sch - Court 2 Check Me If You Can (POOL B)
36 22 Laredo Rebels (POOL B)
P40 10:00 AM St. Matt School - Court 2 Texas Jazz Elite (POOL L)
13 34 STX Wolverines (POOL L)
P42 10:00 AM St. Matt School - Court 1 DIME SQUAD (POOL N)
31 36 San Antonio Warriors (POOL N)
P29 11:00 AM CornerStone Sch - Court 1 New Mexico Zias (POOL A)
38 25 Team U.V.E (Us Vs. Everybody) (POOL A)
P41 11:00 AM CornerStone Sch - Court 2 TJ Ford Bulls (POOL M)
38 23 RA Elite 2027 (POOL M)
B8 12:00 PM Factory of Champions - Court 1 [1] Hoops For Purpose 2026 (POOL E)
44 34 [2] DC Kings 2026 Black (POOL J)
B9 12:00 PM Factory of Champions - Court 2 [2] Harlingen Blaze 2026/27 (POOL I)
11 40 [1] TX Elite El Paso (POOL F)
B16 12:00 PM CornerStone Sch - Court 1 [1] Houston Flight 2026 (POOL L)
34 43 [2] Drive Nation North 2026 Black (POOL C)
B17 12:00 PM CornerStone Sch - Court 2 [1] HVA Olympians (POOL D)
32 30 [2] Houston Wolves (POOL K)
B34 12:00 PM St. Matt School - Court 2 [3] Texas Jazz Elite (POOL L)
25 27 [3] Royal Players Basketball Academy (POOL K)
B35 12:00 PM St. Matt School - Court 1 [3] SA Spartans (POOL J)
33 38 [3] Razorbacks Elite 2026 (POOL I)
B2 1:00 PM CornerStone Sch - Court 1 [1] Alamo Hoop Squad (POOL C)
40 15 [2] STX Wolverines (POOL L)
B3 1:00 PM CornerStone Sch - Court 2 [2] Check Me If You Can (POOL B)
22 43 [2] RA Elite 2027 (POOL M)
B4 1:00 PM Factory of Champions - Court 1 [1] San Antonio FOA 2026 (POOL K)
32 33 [2] Amarillo Jaguars (POOL D)
B10 1:00 PM Factory of Champions - Court 2 [2] bEASTside Elite (POOL G)
32 45 [1] Unity Black 2026 (POOL H)
B33 1:00 PM St. Matt School - Court 1 [3] Like Mike (POOL N)
18 45 [3] Nemesis Crushers (POOL M)
B36 1:00 PM St. Matt School - Court 2 [3] Wildcats Monterrey (POOL H)
27 30 [3] Drive Nation North 2026 Red (POOL G)
B23 2:00 PM CornerStone Sch - Court 1 [1] H-Town Finest (POOL I)
46 28 [2] Island Impact (POOL F)
B24 2:00 PM CornerStone Sch - Court 2 [1] Next Level Raiders Black (POOL G)
44 31 [2] Katy Select (POOL H)
B18 3:00 PM CornerStone Sch - Court 1 [2] Nationz Best Avengers 2026 (POOL A)
47 12 [2] DIME SQUAD (POOL N)
B22 3:00 PM CornerStone Sch - Court 2 [1] Team 3000 (POOL J)
30 45 [2] CC Islanders (POOL E)
B5 4:00 PM CornerStone Sch - Court 1 [1] New Mexico Zias (POOL A)
21 38 Alamo Hoop Squad (POOL C)
B6 4:00 PM CornerStone Sch - Court 2 RA Elite 2027 (POOL M)
50 34 Amarillo Jaguars (POOL D)
B12 5:00 PM CornerStone Sch - Court 1 Hoops For Purpose 2026 (POOL E)
41 48 TX Elite El Paso (POOL F)
B13 5:00 PM CornerStone Sch - Court 2 Unity Black 2026 (POOL H)
34 18 [1] ATX Knights-Ellen (POOL B)
B19 5:00 PM SACS - Court 2 [1] TJ Ford Bulls (POOL M)
35 19 Drive Nation North 2026 Black (POOL C)
B20 5:00 PM SACS - Court 1 HVA Olympians (POOL D)
29 51 Nationz Best Avengers 2026 (POOL A)
B26 6:00 PM SACS - Court 2 CC Islanders (POOL E)
37 44 H-Town Finest (POOL I)
B27 6:00 PM SACS - Court 1 Next Level Raiders Black (POOL G)
32 37 [1] San Antonio Warriors (POOL N)
B37 6:00 PM CornerStone Sch - Court 2 [3] JUST PLAY (POOL F)
18 54 [3] Texas Hoops Elite (POOL E)
B38 6:00 PM CornerStone Sch - Court 1 [3] TORCH Elite All Stars (POOL D)
10 37 [3] Houston Nets-11u (Gary) (POOL C)
B7 7:00 PM CornerStone Sch - Court 1 Alamo Hoop Squad (POOL C)
50 52 RA Elite 2027 (POOL M)
B14 7:00 PM CornerStone Sch - Court 2 TX Elite El Paso (POOL F)
45 34 Unity Black 2026 (POOL H)
B21 8:00 PM CornerStone Sch - Court 1 TJ Ford Bulls (POOL M)
39 57 Nationz Best Avengers 2026 (POOL A)
B28 8:00 PM SACS - Court 1 H-Town Finest (POOL I)
45 29 San Antonio Warriors (POOL N)
Sunday, June 30, 2019
Game Time Location Team Score Team
B29 8:00 AM Trinity University - Court 2 Nationz Best Avengers 2026 (POOL A)
48 32 H-Town Finest (POOL I)
B30 8:00 AM Trinity University - Court 1 RA Elite 2027 (POOL M)
10 38 TX Elite El Paso (POOL F)
B46 8:00 AM St. Mary's University - Court 5 New Mexico Zias (POOL A)
34 37 San Antonio FOA 2026 (POOL K)
B47 9:00 AM St. Mary's University - Court 1 Check Me If You Can (POOL B)
47 33 STX Wolverines (POOL L)
B48 9:00 AM St. Mary's University - Court 2 DC Kings 2026 Black (POOL J)
28 35 ATX Knights-Ellen (POOL B)
B49 9:00 AM St. Mary's University - Court 3 bEASTside Elite (POOL G)
36 35 Harlingen Blaze 2026/27 (POOL I)
B50 9:00 AM St. Mary's University - Court 4 Houston Flight 2026 (POOL L)
31 35 DIME SQUAD (POOL N)
B51 9:00 AM St. Mary's University - Court 5 Houston Wolves (POOL K)
36 40 Drive Nation North 2026 Black (POOL C)
B39 10:00 AM St. Mary's University - Court 3 [3] Team U.V.E (Us Vs. Everybody) (POOL A)
47 36 [1] Nemesis Crushers (POOL M)
B40 10:00 AM St. Mary's University - Court 4 Royal Players Basketball Academy (POOL K)
9 37 Razorbacks Elite 2026 (POOL I)
B41 10:00 AM St. Mary's University - Court 5 Drive Nation North 2026 Red (POOL G)
19 33 [2] Texas Hoops Elite (POOL E)
B52 10:00 AM St. Mary's University - Court 1 Team 3000 (POOL J)
41 30 Next Level Raiders Black (POOL G)
B53 10:00 AM St. Mary's University - Court 2 Katy Select (POOL H)
31 29 Island Impact (POOL F)
B42 11:00 AM St. Mary's University - Court 1 [3] Laredo Rebels (POOL B)
21 37 Houston Nets-11u (Gary) (POOL C)
B31 12:00 PM AT&T Center TX Elite El Paso (POOL F)
39 34 Nationz Best Avengers 2026 (POOL A)
B54 12:00 PM St. Anthony's HS - Court 1 San Antonio FOA 2026 (POOL K)
51 47 Check Me If You Can (POOL B)
B55 12:00 PM St. Anthony's HS - Court 2 ATX Knights-Ellen (POOL B)
29 33 bEASTside Elite (POOL G)
B61 12:00 PM St. Mary's University - Court 3 Like Mike (POOL N)
16 39 Nemesis Crushers (POOL M)
B62 12:00 PM St. Mary's University - Court 4 Texas Jazz Elite (POOL L)
11 45 SA Spartans (POOL J)
B63 12:00 PM St. Mary's University - Court 5 Wildcats Monterrey (POOL H)
38 30 JUST PLAY (POOL F)
B56 1:00 PM St. Anthony's HS - Court 1 DIME SQUAD (POOL N)
24 50 Drive Nation North 2026 Black (POOL C)
B57 1:00 PM St. Anthony's HS - Court 2 Team 3000 (POOL J)
35 17 Katy Select (POOL H)
B64 1:00 PM St. Mary's University - Court 5 TORCH Elite All Stars (POOL D)
9 46 Laredo Rebels (POOL B)
B43 2:00 PM St. Mary's University - Court 4 Team U.V.E (Us Vs. Everybody) (POOL A)
38 38 Razorbacks Elite 2026 (POOL I)
B44 2:00 PM St. Mary's University - Court 5 Texas Hoops Elite (POOL E)
41 22 Houston Nets-11u (Gary) (POOL C)
B65 2:00 PM St. Mary's University - Court 2 Nemesis Crushers (POOL M)
11 38 SA Spartans (POOL J)
B68 2:00 PM Veterans Memorial HS - Court 1 Alamo Hoop Squad (POOL C)
44 41 Unity Black 2026 (POOL H)
B69 2:00 PM Veterans Memorial HS - Court 2 TJ Ford Bulls (POOL M)
41 24 San Antonio Warriors (POOL N)
B58 3:00 PM St. Anthony's HS - Court 1 San Antonio FOA 2026 (POOL K)
34 44 bEASTside Elite (POOL G)
B59 3:00 PM St. Anthony's HS - Court 2 Drive Nation North 2026 Black (POOL C)
22 38 Team 3000 (POOL J)
B66 3:00 PM St. Mary's University - Court 4 Wildcats Monterrey (POOL H)
48 51 Laredo Rebels (POOL B)
B32 4:00 PM St. Mary's University - Court 2 RA Elite 2027 (POOL M)
25 39 H-Town Finest (POOL I)
B45 4:00 PM St. Mary's University - Court 1 Bracket Winner B43
Texas Hoops Elite (POOL E)
B67 4:00 PM St. Mary's University - Court 4 SA Spartans (POOL J)
Laredo Rebels (POOL B)
B70 4:00 PM Veterans Memorial HS - Court 1 Alamo Hoop Squad (POOL C)
30 34 TJ Ford Bulls (POOL M)
B60 5:00 PM St. Anthony's HS - Court 2 bEASTside Elite (POOL G)
22 43 Team 3000 (POOL J)