Basketball

8th Grade Boys

Spurs & All American Sports Nationals

Jun 27 - 30, 2019
TX
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

ASAK 8th Grade

8th Grade Boys Champion

Thu Jun 27, 2019 - Sun Jun 30, 2019

Pool Standings

POOL A
Team W L
ASAK 8th Grade (Austin, Texas) 3 0
Katy Select Allan 14u (Katy, Texas) 2 1
San Antonio Trilogy 2023 (San Antonio, Texas) 1 2
Leones Monterrey (Monterrey, Mexico) 0 3
POOL B
Team W L
Next Level Raiders Black (San Antonio, Texas) 3 0
Shooting Starz Houston (Houston, Texas) 2 1
SA Hoops Elite 2023 (San Antonio, Texas) 1 2
Austin United (Austin, Texas) 0 3
POOL C
Team W L
BIG Basketball Academy Hurricanes Blue (Houston, Texas) 3 0
Team Dominate 2023-Limbrick 2 1
CenTex Attack-Lund (Leander, Texas) 1 2
Wildcats Monterrey (Monterrey, Mexico) 0 3
POOL D
Team W L
BIG Basketball Academy Hurricanes White (Houston, Texas) 2 1
FoC Wolfpack (San Antonio, Texas) 2 1
Team UK-Darby (Houston, Texas) 1 2
UA-HCI Storm Gold 2023 (Bee Cave, Texas) 1 2
POOL E
Team W L
D GIB Nation 2023 (Houston, Texas) 3 0
Mo City Ballers (Houston, Texas) 2 1
KBH 2023 (Buda, Texas) 1 2
Santa Rosa Warriors (Santa Rosa, Texas) 0 3
POOL F
Team W L
Louisiana Heat Elite (Geismar, Louisiana) 3 0
King Ballers (Lubbock, Texas) 2 1
Texas Phenoms (Houston, Texas) 1 2
Texas A.T.T.A.C.K. Squad (Orange, Texas) 0 3
POOL G
Team W L
Copperas Cove Crusaders (Copperas Cove, Texas) 2 1
BCB (San Antonio, Texas) 2 1
Laredo Rebels (Laredo, Texas) 1 2
Houston Nets-14u (Jordan) (Houston, Texas) 1 2
POOL H
Team W L
Houston Hoops Blue Chips 2023-Coach DJ (Houston, Texas) 3 0
Westside Allstars 2023 (Houston, Texas) 2 1
Brownsville Longhorns (Brownsville, Texas) 1 2
TORCH Elite Dream Team (Temple, Texas) 0 3
POOL I
Team W L
Katy Select Okpala 14u (Katy, Texas) 3 0
SA 44 2023 (San Antonio, Texas) 2 1
Scholar Athletes HL (2023) (Houston, Texas) 1 2
Kaufman County Ballers (KCB) (Dallas, Texas) 0 3
POOL J
Team W L
TJ Ford Bulls (Killeen, Texas) 3 0
Northside Ballers (Houston, Texas) 2 1
Brownsville United (Brownsville, Texas) 1 2
UpTempo Sports Academy (Houston, Texas) 0 3
POOL K
Team W L
Texas CGTW (Laredo, Texas) 3 0
GSA Ballers (Pearland, Texas) 2 1
TSB (Duncanville, Texas) 1 2
Houston Wildcats (Houston, Texas) 0 3
POOL L
Team W L
TEXAS TRIBE 2023 (San Antonio, Texas) 3 0
BYG Elite 2023 (Murphy, Texas) 2 1
SWAG Elite (Katy, Texas) 1 2
365 Elite Red (McKnight) (The Woodlands, Texas) 0 3
POOL M
Team W L
Drive Nation North 2023 Elite (Prosper, Texas) 3 0
CME Elite (Houston, Texas) 2 1
LAB Hoops 2022 (Laredo, Texas) 1 2
Just Play Elite (Houston, Texas) 0 3
POOL N
Team W L
CY Fair Kings 2023 (Houston, Texas) 3 0
Drive Nation North 2023 Red (Prosper, Texas) 2 1
HD Toros (San Antonio, Texas) 1 2
Team UK-Edwards (Houston, Texas) 0 3
POOL O
Team W L
Webb Academy (Dallas, Texas) 3 0
WTX Triple Threat 2023 (El Paso, Texas) 2 1
Schertz Cowboys (Schertz, Texas) 1 2
Rough Rider Hurricanes (El Paso, Texas) 0 3
POOL P
Team W L
Texas Heat 2023 (Amarillo, Texas) 3 0
East Houston Hoops (Baytown, Texas) 2 1
Team Dotson - McCoy (Stafford, Texas) 1 2
Mighty Kings 14u (Dallas, Texas) 0 3
POOL Q
Team W L
EP legends (El Paso, Texas) 3 0
Bandits Elite (Addison, Texas) 2 1
JUST PLAY SELECT (Houston, Texas) 1 2
Texas Pro (Houston, Texas) 0 3

Schedule

Filter by:

Friday, June 28, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM St. Mary's University - Court 1 Leones Monterrey (POOL A)
10 102 ASAK 8th Grade (POOL A)
P2 8:00 AM St. Mary's University - Court 2 San Antonio Trilogy 2023 (POOL A)
33 57 Katy Select Allan 14u (POOL A)
P3 8:00 AM St. Mary's University - Court 3 Next Level Raiders Black (POOL B)
43 20 Austin United (POOL B)
P4 8:00 AM St. Mary's University - Court 4 Shooting Starz Houston (POOL B)
50 39 SA Hoops Elite 2023 (POOL B)
P33 8:00 AM St. Mary's University - Court 5 JUST PLAY SELECT (POOL Q)
28 54 EP legends (POOL Q)
P5 9:00 AM St. Mary's University - Court 1 CenTex Attack-Lund (POOL C)
28 78 Team Dominate 2023-Limbrick (POOL C)
P6 9:00 AM St. Mary's University - Court 2 Wildcats Monterrey (POOL C)
6 51 BIG Basketball Academy Hurricanes Blue (POOL C)
P7 9:00 AM St. Mary's University - Court 3 BIG Basketball Academy Hurricanes White (POOL D)
42 46 UA-HCI Storm Gold 2023 (POOL D)
P8 9:00 AM St. Mary's University - Court 4 FoC Wolfpack (POOL D)
46 39 Team UK-Darby (POOL D)
P34 9:00 AM St. Mary's University - Court 5 Texas Pro (POOL Q)
44 62 Bandits Elite (POOL Q)
P9 10:00 AM St. Mary's University - Court 1 Mo City Ballers (POOL E)
33 53 D GIB Nation 2023 (POOL E)
P10 10:00 AM St. Mary's University - Court 2 Santa Rosa Warriors (POOL E)
39 45 KBH 2023 (POOL E)
P11 10:00 AM St. Mary's University - Court 3 Texas A.T.T.A.C.K. Squad (POOL F)
39 44 King Ballers (POOL F)
P12 10:00 AM St. Mary's University - Court 4 Louisiana Heat Elite (POOL F)
61 36 Texas Phenoms (POOL F)
P30 10:00 AM St. Mary's University - Court 5 WTX Triple Threat 2023 (POOL O)
49 58 Webb Academy (POOL O)
P29 11:00 AM St. Mary's University - Court 5 Schertz Cowboys (POOL O)
52 14 Rough Rider Hurricanes (POOL O)
P35 11:00 AM St. Mary's University - Court 3 ASAK 8th Grade (POOL A)
103 17 San Antonio Trilogy 2023 (POOL A)
P36 11:00 AM St. Mary's University - Court 4 Leones Monterrey (POOL A)
18 44 Katy Select Allan 14u (POOL A)
P37 11:00 AM St. Mary's University - Court 1 Austin United (POOL B)
21 47 Shooting Starz Houston (POOL B)
P38 11:00 AM St. Mary's University - Court 2 Next Level Raiders Black (POOL B)
59 30 SA Hoops Elite 2023 (POOL B)
P39 12:00 PM St. Mary's University - Court 3 Team Dominate 2023-Limbrick (POOL C)
73 11 Wildcats Monterrey (POOL C)
P40 12:00 PM St. Mary's University - Court 4 CenTex Attack-Lund (POOL C)
21 48 BIG Basketball Academy Hurricanes Blue (POOL C)
P41 12:00 PM St. Mary's University - Court 1 UA-HCI Storm Gold 2023 (POOL D)
33 36 FoC Wolfpack (POOL D)
P42 12:00 PM St. Mary's University - Court 2 BIG Basketball Academy Hurricanes White (POOL D)
54 34 Team UK-Darby (POOL D)
P67 12:00 PM St. Mary's University - Court 5 EP legends (POOL Q)
61 32 Texas Pro (POOL Q)
P43 1:00 PM St. Mary's University - Court 3 D GIB Nation 2023 (POOL E)
69 19 Santa Rosa Warriors (POOL E)
P44 1:00 PM St. Mary's University - Court 4 Mo City Ballers (POOL E)
69 44 KBH 2023 (POOL E)
P45 1:00 PM St. Mary's University - Court 1 King Ballers (POOL F)
24 51 Louisiana Heat Elite (POOL F)
P46 1:00 PM St. Mary's University - Court 2 Texas A.T.T.A.C.K. Squad (POOL F)
52 62 Texas Phenoms (POOL F)
P68 1:00 PM St. Mary's University - Court 5 JUST PLAY SELECT (POOL Q)
35 47 Bandits Elite (POOL Q)
P13 2:00 PM St. Mary's University - Court 1 Laredo Rebels (POOL G)
62 61 Houston Nets-14u (Jordan) (POOL G)
P14 2:00 PM St. Mary's University - Court 2 Copperas Cove Crusaders (POOL G)
48 45 BCB (POOL G)
P15 2:00 PM St. Mary's University - Court 3 Houston Hoops Blue Chips 2023-Coach DJ (POOL H)
60 13 TORCH Elite Dream Team (POOL H)
P16 2:00 PM St. Mary's University - Court 4 Westside Allstars 2023 (POOL H)
50 25 Brownsville Longhorns (POOL H)
P63 2:00 PM St. Mary's University - Court 5 Rough Rider Hurricanes (POOL O)
20 62 WTX Triple Threat 2023 (POOL O)
P17 3:00 PM St. Mary's University - Court 1 Katy Select Okpala 14u (POOL I)
65 60 SA 44 2023 (POOL I)
P18 3:00 PM St. Mary's University - Court 2 Kaufman County Ballers (KCB) (POOL I)
46 48 Scholar Athletes HL (2023) (POOL I)
P19 3:00 PM St. Mary's University - Court 3 Brownsville United (POOL J)
30 64 TJ Ford Bulls (POOL J)
P20 3:00 PM St. Mary's University - Court 4 Northside Ballers (POOL J)
57 18 UpTempo Sports Academy (POOL J)
P64 3:00 PM St. Mary's University - Court 5 Schertz Cowboys (POOL O)
39 55 Webb Academy (POOL O)
P21 4:00 PM St. Mary's University - Court 1 TSB (POOL K)
39 45 GSA Ballers (POOL K)
P22 4:00 PM St. Mary's University - Court 2 Texas CGTW (POOL K)
40 17 Houston Wildcats (POOL K)
P26 4:00 PM St. Mary's University - Court 5 LAB Hoops 2022 (POOL M)
22 50 Drive Nation North 2023 Elite (POOL M)
P31 4:00 PM St. Mary's University - Court 3 Team Dotson - McCoy (POOL P)
57 40 Mighty Kings 14u (POOL P)
P32 4:00 PM St. Mary's University - Court 4 East Houston Hoops (POOL P)
14 38 Texas Heat 2023 (POOL P)
P23 5:00 PM St. Mary's University - Court 2 BYG Elite 2023 (POOL L)
50 45 365 Elite Red (McKnight) (POOL L)
P24 5:00 PM St. Mary's University - Court 3 SWAG Elite (POOL L)
54 66 TEXAS TRIBE 2023 (POOL L)
P25 5:00 PM St. Mary's University - Court 1 CME Elite (POOL M)
61 33 Just Play Elite (POOL M)
P27 5:00 PM St. Mary's University - Court 4 Team UK-Edwards (POOL N)
27 46 HD Toros (POOL N)
P28 5:00 PM St. Mary's University - Court 5 CY Fair Kings 2023 (POOL N)
60 30 Drive Nation North 2023 Red (POOL N)
P77 5:00 PM SACS - Court 1 KBH 2023 (POOL E)
34 72 D GIB Nation 2023 (POOL E)
P78 5:00 PM SACS - Court 2 Mo City Ballers (POOL E)
50 39 Santa Rosa Warriors (POOL E)
P49 6:00 PM Brooks Academy - Court 1 TORCH Elite Dream Team (POOL H)
25 57 Westside Allstars 2023 (POOL H)
P50 6:00 PM Brooks Academy - Court 2 Houston Hoops Blue Chips 2023-Coach DJ (POOL H)
43 26 Brownsville Longhorns (POOL H)
P51 6:00 PM St. Mary's University - Court 4 SA 44 2023 (POOL I)
71 50 Kaufman County Ballers (KCB) (POOL I)
P53 6:00 PM St. Mary's University - Court 1 TJ Ford Bulls (POOL J)
62 40 Northside Ballers (POOL J)
P54 6:00 PM St. Mary's University - Court 5 Brownsville United (POOL J)
57 45 UpTempo Sports Academy (POOL J)
P65 6:00 PM St. Mary's University - Court 2 Mighty Kings 14u (POOL P)
18 49 East Houston Hoops (POOL P)
P66 6:00 PM St. Mary's University - Court 3 Team Dotson - McCoy (POOL P)
26 54 Texas Heat 2023 (POOL P)
P79 6:00 PM SACS - Court 1 Texas Phenoms (POOL F)
35 36 King Ballers (POOL F)
P47 7:00 PM SACS - Court 2 Houston Nets-14u (Jordan) (POOL G)
60 59 Copperas Cove Crusaders (POOL G)
P52 7:00 PM St. Mary's University - Court 5 Katy Select Okpala 14u (POOL I)
55 35 Scholar Athletes HL (2023) (POOL I)
P55 7:00 PM St. Mary's University - Court 3 GSA Ballers (POOL K)
43 48 Texas CGTW (POOL K)
P56 7:00 PM St. Mary's University - Court 4 TSB (POOL K)
57 27 Houston Wildcats (POOL K)
P57 7:00 PM St. Mary's University - Court 1 365 Elite Red (McKnight) (POOL L)
44 54 SWAG Elite (POOL L)
P58 7:00 PM St. Mary's University - Court 2 BYG Elite 2023 (POOL L)
40 51 TEXAS TRIBE 2023 (POOL L)
P80 7:00 PM SACS - Court 1 Texas A.T.T.A.C.K. Squad (POOL F)
33 61 Louisiana Heat Elite (POOL F)
P48 8:00 PM SACS - Court 1 Laredo Rebels (POOL G)
39 48 BCB (POOL G)
P59 8:00 PM St. Mary's University - Court 3 Just Play Elite (POOL M)
50 53 LAB Hoops 2022 (POOL M)
P60 8:00 PM St. Mary's University - Court 4 CME Elite (POOL M)
48 51 Drive Nation North 2023 Elite (POOL M)
P61 8:00 PM St. Mary's University - Court 1 HD Toros (POOL N)
51 52 CY Fair Kings 2023 (POOL N)
P62 8:00 PM St. Mary's University - Court 2 Team UK-Edwards (POOL N)
37 49 Drive Nation North 2023 Red (POOL N)
P83 8:00 PM Brooks Academy - Court 1 Brownsville Longhorns (POOL H)
42 37 TORCH Elite Dream Team (POOL H)
P84 8:00 PM Brooks Academy - Court 2 Houston Hoops Blue Chips 2023-Coach DJ (POOL H)
48 38 Westside Allstars 2023 (POOL H)
P87 8:00 PM St. Mary's University - Court 5 UpTempo Sports Academy (POOL J)
23 60 TJ Ford Bulls (POOL J)
P88 8:00 PM Brooks Academy - Court 3 Brownsville United (POOL J)
52 55 Northside Ballers (POOL J)
Saturday, June 29, 2019
Game Time Location Team Score Team
P85 8:00 AM ACSP - Court 1 Scholar Athletes HL (2023) (POOL I)
38 59 SA 44 2023 (POOL I)
P86 8:00 AM ACSP - Court 2 Katy Select Okpala 14u (POOL I)
60 27 Kaufman County Ballers (KCB) (POOL I)
P89 8:00 AM ACSP - Court 3 Houston Wildcats (POOL K)
35 56 GSA Ballers (POOL K)
P90 8:00 AM ACSP - Court 4 TSB (POOL K)
35 53 Texas CGTW (POOL K)
P93 9:00 AM ACSP - Court 3 Drive Nation North 2023 Elite (POOL M)
60 17 Just Play Elite (POOL M)
P94 9:00 AM ACSP - Court 4 CME Elite (POOL M)
69 61 LAB Hoops 2022 (POOL M)
P99 9:00 AM ACSP - Court 1 Texas Heat 2023 (POOL P)
1 0 Mighty Kings 14u (POOL P)
P100 9:00 AM ACSP - Court 2 Team Dotson - McCoy (POOL P)
39 56 East Houston Hoops (POOL P)
P71 10:00 AM ACSP - Court 3 SA Hoops Elite 2023 (POOL B)
47 40 Austin United (POOL B)
P72 10:00 AM ACSP - Court 4 Next Level Raiders Black (POOL B)
45 31 Shooting Starz Houston (POOL B)
P101 10:00 AM ACSP - Court 1 Bandits Elite (POOL Q)
42 44 EP legends (POOL Q)
P102 10:00 AM ACSP - Court 2 JUST PLAY SELECT (POOL Q)
59 22 Texas Pro (POOL Q)
P69 11:00 AM ACSP - Court 1 Katy Select Allan 14u (POOL A)
16 77 ASAK 8th Grade (POOL A)
P70 11:00 AM ACSP - Court 2 Leones Monterrey (POOL A)
12 34 San Antonio Trilogy 2023 (POOL A)
P91 11:00 AM ACSP - Court 3 TEXAS TRIBE 2023 (POOL L)
47 24 365 Elite Red (McKnight) (POOL L)
P92 11:00 AM ACSP - Court 4 BYG Elite 2023 (POOL L)
48 46 SWAG Elite (POOL L)
P73 12:00 PM ACSP - Court 1 BIG Basketball Academy Hurricanes Blue (POOL C)
46 26 Team Dominate 2023-Limbrick (POOL C)
P74 12:00 PM ACSP - Court 2 CenTex Attack-Lund (POOL C)
67 15 Wildcats Monterrey (POOL C)
P75 12:00 PM ACSP - Court 3 Team UK-Darby (POOL D)
47 46 UA-HCI Storm Gold 2023 (POOL D)
P76 12:00 PM ACSP - Court 4 BIG Basketball Academy Hurricanes White (POOL D)
39 38 FoC Wolfpack (POOL D)
P81 1:00 PM St. Mary's University - Court 3 BCB (POOL G)
45 42 Houston Nets-14u (Jordan) (POOL G)
P82 1:00 PM St. Mary's University - Court 4 Laredo Rebels (POOL G)
69 75 Copperas Cove Crusaders (POOL G)
P95 1:00 PM ACSP - Court 3 Drive Nation North 2023 Red (POOL N)
52 48 HD Toros (POOL N)
P96 1:00 PM ACSP - Court 4 Team UK-Edwards (POOL N)
20 41 CY Fair Kings 2023 (POOL N)
P97 1:00 PM ACSP - Court 1 Webb Academy (POOL O)
65 20 Rough Rider Hurricanes (POOL O)
P98 1:00 PM ACSP - Court 2 Schertz Cowboys (POOL O)
28 54 WTX Triple Threat 2023 (POOL O)
B1 2:00 PM ACSP - Court 1 [2] Bandits Elite (POOL Q)
53 28 [2] Shooting Starz Houston (POOL B)
B2 2:00 PM ACSP - Court 2 [2] Katy Select Allan 14u (POOL A)
33 47 [2] East Houston Hoops (POOL P)
B34 2:00 PM ACSP - Court 3 [4] Texas Pro (POOL Q)
28 42 [4] Austin United (POOL B)
B35 2:00 PM ACSP - Court 4 [4] Leones Monterrey (POOL A)
22 47 [4] Mighty Kings 14u (POOL P)
B36 3:00 PM ACSP - Court 1 [3] CenTex Attack-Lund (POOL C)
52 19 [4] Rough Rider Hurricanes (POOL O)
B37 3:00 PM ACSP - Court 2 [3] Team UK-Darby (POOL D)
43 32 [4] Team UK-Edwards (POOL N)
B38 3:00 PM ACSP - Court 3 [3] LAB Hoops 2022 (POOL M)
47 59 [4] Santa Rosa Warriors (POOL E)
B39 3:00 PM ACSP - Court 4 [4] Texas A.T.T.A.C.K. Squad (POOL F)
59 66 [3] SWAG Elite (POOL L)
B3 4:00 PM ACSP - Court 2 [1] BIG Basketball Academy Hurricanes Blue (POOL C)
42 36 [2] WTX Triple Threat 2023 (POOL O)
B4 4:00 PM ACSP - Court 3 [1] BIG Basketball Academy Hurricanes White (POOL D)
44 52 [2] Drive Nation North 2023 Red (POOL N)
B5 4:00 PM ACSP - Court 4 [1] Drive Nation North 2023 Elite (POOL M)
56 40 [2] Mo City Ballers (POOL E)
B6 4:00 PM St. Mary's University - Court 4 [2] King Ballers (POOL F)
52 46 [1] TEXAS TRIBE 2023 (POOL L)
B7 4:00 PM St. Mary's University - Court 5 [1] Copperas Cove Crusaders (POOL G)
56 47 [2] GSA Ballers (POOL K)
B17 4:00 PM ACSP - Court 1 [1] ASAK 8th Grade (POOL A)
89 22 [2] Bandits Elite (POOL Q)
B8 5:00 PM St. Mary's University - Court 1 [1] Houston Hoops Blue Chips 2023-Coach DJ (POOL H)
41 23 [2] Northside Ballers (POOL J)
B9 5:00 PM St. Mary's University - Court 2 [1] Katy Select Okpala 14u (POOL I)
45 55 [1] Texas Heat 2023 (POOL P)
B10 5:00 PM St. Mary's University - Court 4 [1] Webb Academy (POOL O)
61 66 [2] Team Dominate 2023-Limbrick (POOL C)
B11 5:00 PM St. Mary's University - Court 5 [1] CY Fair Kings 2023 (POOL N)
56 46 [2] FoC Wolfpack (POOL D)
B18 5:00 PM St. Mary's University - Court 3 [1] EP legends (POOL Q)
46 21 [2] East Houston Hoops (POOL P)
B40 5:00 PM ACSP - Court 2 [3] Laredo Rebels (POOL G)
60 48 [4] Houston Wildcats (POOL K)
B41 5:00 PM ACSP - Court 3 [3] Brownsville Longhorns (POOL H)
55 14 [4] UpTempo Sports Academy (POOL J)
B42 5:00 PM ACSP - Court 4 [3] Scholar Athletes HL (2023) (POOL I)
38 52 [3] Team Dotson - McCoy (POOL P)
B50 5:00 PM ACSP - Court 1 [3] San Antonio Trilogy 2023 (POOL A)
45 38 [4] Austin United (POOL B)
B12 6:00 PM St. Mary's University - Court 1 [1] D GIB Nation 2023 (POOL E)
46 21 [2] CME Elite (POOL M)
B13 6:00 PM St. Mary's University - Court 2 [2] BYG Elite 2023 (POOL L)
57 61 [1] Louisiana Heat Elite (POOL F)
B14 6:00 PM St. Mary's University - Court 3 [1] Texas CGTW (POOL K)
45 26 [2] BCB (POOL G)
B15 6:00 PM St. Mary's University - Court 4 [1] TJ Ford Bulls (POOL J)
57 50 [2] Westside Allstars 2023 (POOL H)
B16 6:00 PM St. Mary's University - Court 5 [1] Next Level Raiders Black (POOL B)
51 62 [2] SA 44 2023 (POOL I)
B43 6:00 PM ACSP - Court 2 [3] Schertz Cowboys (POOL O)
53 14 [4] Wildcats Monterrey (POOL C)
B44 6:00 PM ACSP - Court 3 [3] HD Toros (POOL N)
44 46 [4] UA-HCI Storm Gold 2023 (POOL D)
B45 6:00 PM ACSP - Court 4 [3] KBH 2023 (POOL E)
50 49 [4] Just Play Elite (POOL M)
B51 6:00 PM ACSP - Court 1 [3] JUST PLAY SELECT (POOL Q)
30 37 [4] Mighty Kings 14u (POOL P)
B46 7:00 PM ACSP - Court 1 [4] 365 Elite Red (McKnight) (POOL L)
57 56 [3] Texas Phenoms (POOL F)
B47 7:00 PM ACSP - Court 2 [3] TSB (POOL K)
57 36 [4] Houston Nets-14u (Jordan) (POOL G)
B48 7:00 PM ACSP - Court 3 [3] Brownsville United (POOL J)
50 40 [4] TORCH Elite Dream Team (POOL H)
B49 7:00 PM ACSP - Court 4 [3] SA Hoops Elite 2023 (POOL B)
45 55 [4] Kaufman County Ballers (KCB) (POOL I)
B19 8:00 PM St. Mary's University - Court 4 [1] ASAK 8th Grade (POOL A)
43 14 [1] BIG Basketball Academy Hurricanes Blue (POOL C)
B20 8:00 PM St. Mary's University - Court 5 [2] Drive Nation North 2023 Red (POOL N)
56 78 [1] Drive Nation North 2023 Elite (POOL M)
B52 8:00 PM ACSP - Court 1 [3] San Antonio Trilogy 2023 (POOL A)
35 50 [3] CenTex Attack-Lund (POOL C)
B53 8:00 PM ACSP - Court 2 [3] Team UK-Darby (POOL D)
38 52 [4] Santa Rosa Warriors (POOL E)
B54 8:00 PM ACSP - Court 3 [3] SWAG Elite (POOL L)
52 47 [3] Laredo Rebels (POOL G)
B55 8:00 PM ACSP - Court 4 [3] Brownsville Longhorns (POOL H)
40 56 [3] Team Dotson - McCoy (POOL P)
B21 9:00 PM St. Mary's University - Court 1 [2] King Ballers (POOL F)
37 29 [1] Copperas Cove Crusaders (POOL G)
B22 9:00 PM St. Mary's University - Court 2 [1] Houston Hoops Blue Chips 2023-Coach DJ (POOL H)
47 43 [1] Texas Heat 2023 (POOL P)
B23 9:00 PM St. Mary's University - Court 3 [1] EP legends (POOL Q)
40 37 [2] Team Dominate 2023-Limbrick (POOL C)
B24 9:00 PM St. Mary's University - Court 4 [1] CY Fair Kings 2023 (POOL N)
39 62 [1] D GIB Nation 2023 (POOL E)
B25 9:00 PM St. Mary's University - Court 5 [1] Louisiana Heat Elite (POOL F)
57 69 [1] Texas CGTW (POOL K)
B26 9:00 PM Mission Concepcion - Court 1 [1] TJ Ford Bulls (POOL J)
60 47 [2] SA 44 2023 (POOL I)
B56 9:00 PM ACSP - Court 1 [4] Mighty Kings 14u (POOL P)
41 51 [3] Schertz Cowboys (POOL O)
B57 9:00 PM ACSP - Court 2 [4] UA-HCI Storm Gold 2023 (POOL D)
37 58 [3] KBH 2023 (POOL E)
B58 9:00 PM ACSP - Court 3 [4] 365 Elite Red (McKnight) (POOL L)
57 61 [3] TSB (POOL K)
B59 9:00 PM ACSP - Court 4 [3] Brownsville United (POOL J)
55 48 [4] Kaufman County Ballers (KCB) (POOL I)
Sunday, June 30, 2019
Game Time Location Team Score Team
B27 10:00 AM Trinity University - Court 3 [1] ASAK 8th Grade (POOL A)
54 35 [1] Drive Nation North 2023 Elite (POOL M)
B60 10:00 AM ACSP - Court 1 [3] CenTex Attack-Lund (POOL C)
42 58 [4] Santa Rosa Warriors (POOL E)
B61 10:00 AM ACSP - Court 2 [3] SWAG Elite (POOL L)
52 40 [3] Team Dotson - McCoy (POOL P)
B62 10:00 AM ACSP - Court 3 [3] Schertz Cowboys (POOL O)
57 51 [3] KBH 2023 (POOL E)
B63 10:00 AM ACSP - Court 4 [3] TSB (POOL K)
54 24 [3] Brownsville United (POOL J)
B28 11:00 AM Trinity University - Court 1 [2] King Ballers (POOL F)
25 48 [1] Houston Hoops Blue Chips 2023-Coach DJ (POOL H)
B29 11:00 AM Trinity University - Court 2 [1] EP legends (POOL Q)
45 60 [1] D GIB Nation 2023 (POOL E)
B30 11:00 AM Trinity University - Court 3 [1] Texas CGTW (POOL K)
29 47 [1] TJ Ford Bulls (POOL J)
B64 12:00 PM ACSP - Court 1 [4] Santa Rosa Warriors (POOL E)
37 60 [3] SWAG Elite (POOL L)
B65 12:00 PM ACSP - Court 2 [3] Schertz Cowboys (POOL O)
44 38 [3] TSB (POOL K)
B31 1:00 PM Trinity University - Court 3 [1] ASAK 8th Grade (POOL A)
51 12 [1] Houston Hoops Blue Chips 2023-Coach DJ (POOL H)
B32 2:00 PM Trinity University - Court 3 [1] D GIB Nation 2023 (POOL E)
53 60 [1] TJ Ford Bulls (POOL J)
B69 2:00 PM Factory of Champions - Court 1 [1] Drive Nation North 2023 Elite (POOL M)
44 42 [2] King Ballers (POOL F)
B70 2:00 PM Factory of Champions - Court 2 [1] EP legends (POOL Q)
39 56 [1] Texas CGTW (POOL K)
B66 4:00 PM Trinity University - Court 3 [3] SWAG Elite (POOL L)
41 44 [3] Schertz Cowboys (POOL O)
B67 4:00 PM Trinity University - Court 2 [1] Houston Hoops Blue Chips 2023-Coach DJ (POOL H)
42 33 [1] D GIB Nation 2023 (POOL E)
B71 4:00 PM Factory of Champions - Court 1 [1] Drive Nation North 2023 Elite (POOL M)
66 70 [1] Texas CGTW (POOL K)
B33 5:00 PM AT&T Center [1] ASAK 8th Grade (POOL A)
57 35 [1] TJ Ford Bulls (POOL J)
B68 5:00 PM Trinity University - Court 2 [4] Santa Rosa Warriors (POOL E)
42 47 [3] TSB (POOL K)

Bracket

8th BOYS GOLD BRACKET
8th BOYS SILVER BRACKET
3RD PLACE
8TH GRADE BOYS
3RD PLACE
TOP TEAM ON BRACKET IS HOME/ WEAR WHITE
TOP TEAM ON BRACKET IS HOME/ WEAR WHITE
[1] ASAK 8th Grade (POOL A)
Champion
[3] Schertz Cowboys (POOL O)
SILVER CHAMPION
[1] Texas CGTW (POOL K)
5TH PLACE
[2] King Ballers (POOL F) - 37
B21 - Sat 6/29 9:00PM St. Mary's University - Court 1
[1] Copperas Cove Crusaders (POOL G) - 29
[1] EP legends (POOL Q) - 40
B23 - Sat 6/29 9:00PM St. Mary's University - Court 3
[2] Team Dominate 2023-Limbrick (POOL C) - 37
[1] EP legends (POOL Q) - 45
B29 - Sun 6/30 11:00AM Trinity University - Court 2
[1] D GIB Nation 2023 (POOL E) - 60
[1] ASAK 8th Grade (POOL A) - 43
B19 - Sat 6/29 8:00PM St. Mary's University - Court 4
[1] BIG Basketball Academy Hurricanes Blue (POOL C) - 14
[2] Drive Nation North 2023 Red (POOL N) - 56
B20 - Sat 6/29 8:00PM St. Mary's University - Court 5
[1] Drive Nation North 2023 Elite (POOL M) - 78
[1] BIG Basketball Academy Hurricanes White (POOL D) - 44
B4 - Sat 6/29 4:00PM ACSP - Court 3
[2] Drive Nation North 2023 Red (POOL N) - 52
[1] Drive Nation North 2023 Elite (POOL M) - 56
B5 - Sat 6/29 4:00PM ACSP - Court 4
[2] Mo City Ballers (POOL E) - 40
[1] ASAK 8th Grade (POOL A) - 54
B27 - Sun 6/30 10:00AM Trinity University - Court 3
[1] Drive Nation North 2023 Elite (POOL M) - 35
[1] D GIB Nation 2023 (POOL E) - 46
B12 - Sat 6/29 6:00PM St. Mary's University - Court 1
[2] CME Elite (POOL M) - 21
[1] ASAK 8th Grade (POOL A) - 89
B17 - Sat 6/29 4:00PM ACSP - Court 1
[2] Bandits Elite (POOL Q) - 22
[2] King Ballers (POOL F) - 25
B28 - Sun 6/30 11:00AM Trinity University - Court 1
[1] Houston Hoops Blue Chips 2023-Coach DJ (POOL H) - 48
[1] Houston Hoops Blue Chips 2023-Coach DJ (POOL H) - 47
B22 - Sat 6/29 9:00PM St. Mary's University - Court 2
[1] Texas Heat 2023 (POOL P) - 43
[1] Next Level Raiders Black (POOL B) - 51
B16 - Sat 6/29 6:00PM St. Mary's University - Court 5
[2] SA 44 2023 (POOL I) - 62
[1] EP legends (POOL Q) - 46
B18 - Sat 6/29 5:00PM St. Mary's University - Court 3
[2] East Houston Hoops (POOL P) - 21
[1] Houston Hoops Blue Chips 2023-Coach DJ (POOL H) - 41
B8 - Sat 6/29 5:00PM St. Mary's University - Court 1
[2] Northside Ballers (POOL J) - 23
[1] ASAK 8th Grade (POOL A) - 51
B31 - Sun 6/30 1:00PM Trinity University - Court 3
[1] Houston Hoops Blue Chips 2023-Coach DJ (POOL H) - 12
[1] CY Fair Kings 2023 (POOL N) - 56
B11 - Sat 6/29 5:00PM St. Mary's University - Court 5
[2] FoC Wolfpack (POOL D) - 46
[1] Katy Select Okpala 14u (POOL I) - 45
B9 - Sat 6/29 5:00PM St. Mary's University - Court 2
[1] Texas Heat 2023 (POOL P) - 55
[1] CY Fair Kings 2023 (POOL N) - 39
B24 - Sat 6/29 9:00PM St. Mary's University - Court 4
[1] D GIB Nation 2023 (POOL E) - 62
[1] D GIB Nation 2023 (POOL E) - 53
B32 - Sun 6/30 2:00PM Trinity University - Court 3
[1] TJ Ford Bulls (POOL J) - 60
[1] Copperas Cove Crusaders (POOL G) - 56
B7 - Sat 6/29 4:00PM St. Mary's University - Court 5
[2] GSA Ballers (POOL K) - 47
[1] BIG Basketball Academy Hurricanes Blue (POOL C) - 42
B3 - Sat 6/29 4:00PM ACSP - Court 2
[2] WTX Triple Threat 2023 (POOL O) - 36
[1] TJ Ford Bulls (POOL J) - 60
B26 - Sat 6/29 9:00PM Mission Concepcion - Court 1
[2] SA 44 2023 (POOL I) - 47
[2] Bandits Elite (POOL Q) - 53
B1 - Sat 6/29 2:00PM ACSP - Court 1
[2] Shooting Starz Houston (POOL B) - 28
[2] Katy Select Allan 14u (POOL A) - 33
B2 - Sat 6/29 2:00PM ACSP - Court 2
[2] East Houston Hoops (POOL P) - 47
[1] Louisiana Heat Elite (POOL F) - 57
B25 - Sat 6/29 9:00PM St. Mary's University - Court 5
[1] Texas CGTW (POOL K) - 69
[1] ASAK 8th Grade (POOL A) - 57
B33 - Sun 6/30 5:00PM AT&T Center
[1] TJ Ford Bulls (POOL J) - 35
[1] Texas CGTW (POOL K) - 29
B30 - Sun 6/30 11:00AM Trinity University - Court 3
[1] TJ Ford Bulls (POOL J) - 47
[1] Texas CGTW (POOL K) - 45
B14 - Sat 6/29 6:00PM St. Mary's University - Court 3
[2] BCB (POOL G) - 26
[2] King Ballers (POOL F) - 52
B6 - Sat 6/29 4:00PM St. Mary's University - Court 4
[1] TEXAS TRIBE 2023 (POOL L) - 46
[1] Webb Academy (POOL O) - 61
B10 - Sat 6/29 5:00PM St. Mary's University - Court 4
[2] Team Dominate 2023-Limbrick (POOL C) - 66
[2] BYG Elite 2023 (POOL L) - 57
B13 - Sat 6/29 6:00PM St. Mary's University - Court 2
[1] Louisiana Heat Elite (POOL F) - 61
[1] TJ Ford Bulls (POOL J) - 57
B15 - Sat 6/29 6:00PM St. Mary's University - Court 4
[2] Westside Allstars 2023 (POOL H) - 50
[3] SWAG Elite (POOL L) - 52
B54 - Sat 6/29 8:00PM ACSP - Court 3
[3] Laredo Rebels (POOL G) - 47
[4] Mighty Kings 14u (POOL P) - 41
B56 - Sat 6/29 9:00PM ACSP - Court 1
[3] Schertz Cowboys (POOL O) - 51
[3] Schertz Cowboys (POOL O) - 57
B62 - Sun 6/30 10:00AM ACSP - Court 3
[3] KBH 2023 (POOL E) - 51
[3] San Antonio Trilogy 2023 (POOL A) - 35
B52 - Sat 6/29 8:00PM ACSP - Court 1
[3] CenTex Attack-Lund (POOL C) - 50
[3] Team UK-Darby (POOL D) - 38
B53 - Sat 6/29 8:00PM ACSP - Court 2
[4] Santa Rosa Warriors (POOL E) - 52
[3] Team UK-Darby (POOL D) - 43
B37 - Sat 6/29 3:00PM ACSP - Court 2
[4] Team UK-Edwards (POOL N) - 32
[3] LAB Hoops 2022 (POOL M) - 47
B38 - Sat 6/29 3:00PM ACSP - Court 3
[4] Santa Rosa Warriors (POOL E) - 59
[3] CenTex Attack-Lund (POOL C) - 42
B60 - Sun 6/30 10:00AM ACSP - Court 1
[4] Santa Rosa Warriors (POOL E) - 58
[3] KBH 2023 (POOL E) - 50
B45 - Sat 6/29 6:00PM ACSP - Court 4
[4] Just Play Elite (POOL M) - 49
[3] San Antonio Trilogy 2023 (POOL A) - 45
B50 - Sat 6/29 5:00PM ACSP - Court 1
[4] Austin United (POOL B) - 38
[3] SWAG Elite (POOL L) - 52
B61 - Sun 6/30 10:00AM ACSP - Court 2
[3] Team Dotson - McCoy (POOL P) - 40
[3] Brownsville Longhorns (POOL H) - 40
B55 - Sat 6/29 8:00PM ACSP - Court 4
[3] Team Dotson - McCoy (POOL P) - 56
[3] SA Hoops Elite 2023 (POOL B) - 45
B49 - Sat 6/29 7:00PM ACSP - Court 4
[4] Kaufman County Ballers (KCB) (POOL I) - 55
[3] JUST PLAY SELECT (POOL Q) - 30
B51 - Sat 6/29 6:00PM ACSP - Court 1
[4] Mighty Kings 14u (POOL P) - 37
[3] Brownsville Longhorns (POOL H) - 55
B41 - Sat 6/29 5:00PM ACSP - Court 3
[4] UpTempo Sports Academy (POOL J) - 14
[4] Santa Rosa Warriors (POOL E) - 37
B64 - Sun 6/30 12:00PM ACSP - Court 1
[3] SWAG Elite (POOL L) - 60
[3] HD Toros (POOL N) - 44
B44 - Sat 6/29 6:00PM ACSP - Court 3
[4] UA-HCI Storm Gold 2023 (POOL D) - 46
[3] Scholar Athletes HL (2023) (POOL I) - 38
B42 - Sat 6/29 5:00PM ACSP - Court 4
[3] Team Dotson - McCoy (POOL P) - 52
[4] UA-HCI Storm Gold 2023 (POOL D) - 37
B57 - Sat 6/29 9:00PM ACSP - Court 2
[3] KBH 2023 (POOL E) - 58
[3] Schertz Cowboys (POOL O) - 44
B65 - Sun 6/30 12:00PM ACSP - Court 2
[3] TSB (POOL K) - 38
[3] Laredo Rebels (POOL G) - 60
B40 - Sat 6/29 5:00PM ACSP - Court 2
[4] Houston Wildcats (POOL K) - 48
[3] CenTex Attack-Lund (POOL C) - 52
B36 - Sat 6/29 3:00PM ACSP - Court 1
[4] Rough Rider Hurricanes (POOL O) - 19
[3] Brownsville United (POOL J) - 55
B59 - Sat 6/29 9:00PM ACSP - Court 4
[4] Kaufman County Ballers (KCB) (POOL I) - 48
[4] Texas Pro (POOL Q) - 28
B34 - Sat 6/29 2:00PM ACSP - Court 3
[4] Austin United (POOL B) - 42
[4] Leones Monterrey (POOL A) - 22
B35 - Sat 6/29 2:00PM ACSP - Court 4
[4] Mighty Kings 14u (POOL P) - 47
[4] 365 Elite Red (McKnight) (POOL L) - 57
B58 - Sat 6/29 9:00PM ACSP - Court 3
[3] TSB (POOL K) - 61
[3] SWAG Elite (POOL L) - 41
B66 - Sun 6/30 4:00PM Trinity University - Court 3
[3] Schertz Cowboys (POOL O) - 44
[3] TSB (POOL K) - 54
B63 - Sun 6/30 10:00AM ACSP - Court 4
[3] Brownsville United (POOL J) - 24
[3] TSB (POOL K) - 57
B47 - Sat 6/29 7:00PM ACSP - Court 2
[4] Houston Nets-14u (Jordan) (POOL G) - 36
[4] Texas A.T.T.A.C.K. Squad (POOL F) - 59
B39 - Sat 6/29 3:00PM ACSP - Court 4
[3] SWAG Elite (POOL L) - 66
[3] Schertz Cowboys (POOL O) - 53
B43 - Sat 6/29 6:00PM ACSP - Court 2
[4] Wildcats Monterrey (POOL C) - 14
[4] 365 Elite Red (McKnight) (POOL L) - 57
B46 - Sat 6/29 7:00PM ACSP - Court 1
[3] Texas Phenoms (POOL F) - 56
[3] Brownsville United (POOL J) - 50
B48 - Sat 6/29 7:00PM ACSP - Court 3
[4] TORCH Elite Dream Team (POOL H) - 40
[4] Santa Rosa Warriors (POOL E) - 42
B68 - Sun 6/30 5:00PM Trinity University - Court 2
[3] TSB (POOL K) - 47
[1] Houston Hoops Blue Chips 2023-Coach DJ (POOL H) - 42
B67 - Sun 6/30 4:00PM Trinity University - Court 2
[1] D GIB Nation 2023 (POOL E) - 33
[1] Drive Nation North 2023 Elite (POOL M) - 44
B69 - Sun 6/30 2:00PM Factory of Champions - Court 1
[2] King Ballers (POOL F) - 42
[1] EP legends (POOL Q) - 39
B70 - Sun 6/30 2:00PM Factory of Champions - Court 2
[1] Texas CGTW (POOL K) - 56
[1] Drive Nation North 2023 Elite (POOL M) - 66
B71 - Sun 6/30 4:00PM Factory of Champions - Court 1
[1] Texas CGTW (POOL K) - 70