Baseball

11UA

Southern Slammer

Apr 13 - 14, 2019
Vicksburg, MS
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

POOL 1
Team W L T
RD
RS
RA
MC Shockers 2 0 0 13 21 6
MS Yankees McWilliams 1 0 0 4 9 5
Mojo Baseball 1 0 0 4 12 8
Knotheads 0 0 1 0 5 5
Mississippi Chargers 0 1 1 -4 13 17
Deep South Bandidos 0 0 0 0 0 0
Delta Bluesmen 0 0 0 0 0 0
Mississippi Orioles 0 0 0 0 0 0
Mizuno Golden Spikes-Thames 0 0 0 0 0 0
Screamin Woodies 0 1 0 -7 2 11
MC Thunder 0 2 0 -10 9 19

Schedule

Filter by:

Saturday, April 13, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 10:30 AM Sports Force Parks on the Mississippi - Field 2B MC Shockers
10 4 MC Thunder
P2 10:30 AM Sports Force Parks on the Mississippi - Field 3B Knotheads
5 5 Mississippi Chargers
P3 12:20 PM Sports Force Parks on the Mississippi - Field 2B MS Yankees McWilliams
9 5 MC Thunder
P4 12:20 PM Sports Force Parks on the Mississippi - Field 3B Mojo Baseball
12 8 Mississippi Chargers
P5 2:10 PM Sports Force Parks on the Mississippi - Field 2B MC Shockers
11 2 Screamin Woodies
P10 5:50 PM Sports Force Parks on the Mississippi - Field 2B MS Yankees McWilliams
Delta Bluesmen
Sunday, April 14, 2019
Game Time Location Team Score Team
P6 9:00 AM Sports Force Parks on the Mississippi - Field 3B Knotheads
Delta Bluesmen
P7 9:00 AM Sports Force Parks on the Mississippi - Field 2B Screamin Woodies
Mississippi Orioles
P8 10:10 AM Sports Force Parks on the Mississippi - Field 3B Mojo Baseball
Deep South Bandidos
P9 10:40 AM Sports Force Parks on the Mississippi - Field 2B Mizuno Golden Spikes-Thames
Mississippi Orioles
P11 12:20 PM Sports Force Parks on the Mississippi - Field 2B Mizuno Golden Spikes-Thames
Deep South Bandidos

Bracket

Bracket Winner B10
CHAMPIONS
POOL 1 1st Place
B5
Bracket Winner B1
POOL 1 8th Place
B1
POOL 1 9th Place
POOL 1 7th Place
B2
POOL 1 10th Place
Bracket Winner B5
B8
Bracket Winner B4
POOL 1 4th Place
B4
POOL 1 5th Place
POOL 1 3rd Place
B7
Bracket Winner B3
Bracket Winner B6
B9
Bracket Winner B7
Bracket Winner B8
B10
Bracket Winner B9
POOL 1 6th Place
B3
POOL 1 11th Place
POOL 1 2nd Place
B6
Bracket Winner B2