Baseball

13UA

Southern Slammer

Apr 13 - 14, 2019
Vicksburg, MS
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

POOL 1
Team W L T
RD
RS
RA
NWR Shockers 2 0 0 14 31 2
MS Phenoms 2 0 0 4 13 9
Madison County Mustangs 2 0 0 6 23 17
Riverdogs 1 0 0 5 8 3
MS/ Lou Lightning Bolts 0 0 0 0 0 0
Mizuno Golden Spikes-Hutson 0 0 0 0 0 0
Xplosion 0 0 0 0 0 0
Rankin Rangers 0 1 0 -7 2 19
MS Clutch 0 2 0 -4 10 14
Deep South Bandidos -Orange 0 2 0 -6 10 16
MS Yankees-Stringer 0 2 0 -12 9 26

Schedule

Filter by:

Saturday, April 13, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 10:00 AM Sports Force Parks on the Mississippi - Field 1A Deep South Bandidos -Orange
7 8 MS Phenoms
P2 10:00 AM Sports Force Parks on the Mississippi - Field 2A MS Yankees-Stringer
0 12 NWR Shockers
P3 10:00 AM Sports Force Parks on the Mississippi - Field 3A MS Clutch
8 9 Madison County Mustangs
P4 12:00 PM Sports Force Parks on the Mississippi - Field 1A Deep South Bandidos -Orange
3 8 Riverdogs
P5 12:00 PM Sports Force Parks on the Mississippi - Field 2A NWR Shockers
19 2 Rankin Rangers
P6 2:00 PM Sports Force Parks on the Mississippi - Field 1A MS Clutch
2 5 MS Phenoms
P7 2:00 PM Sports Force Parks on the Mississippi - Field 2A MS Yankees-Stringer
9 14 Madison County Mustangs
P10 6:00 PM Sports Force Parks on the Mississippi - Field 1A Riverdogs
Mizuno Golden Spikes-Hutson
P11 6:00 PM Sports Force Parks on the Mississippi - Field 2A Xplosion
MS/ Lou Lightning Bolts
Sunday, April 14, 2019
Game Time Location Team Score Team
P8 9:00 AM Sports Force Parks on the Mississippi - Field 1A MS/ Lou Lightning Bolts
Mizuno Golden Spikes-Hutson
P9 10:50 AM Sports Force Parks on the Mississippi - Field 2A Xplosion
MS/ Lou Lightning Bolts

Bracket

Bracket Winner B6
CHAMPIONS
POOL 1 1st Place
B4
Bracket Winner B1
POOL 1 4th Place
B1
POOL 1 5th Place
POOL 1 2nd Place
B2
POOL 1 7th Place
Bracket Winner B4
B6
Bracket Winner B5
Bracket Winner
B5
Bracket Winner
POOL 1 9th Place
B8
POOL 1 10th Place
Bracket Winner B1
B9
Bracket Winner B2
POOL 1 3rd Place
B3
POOL 1 6th Place
POOL 1 8th Place
B7
POOL 1 11th Place