Lacrosse

2023

Crabfeast 2019

Jun 22 - 23, 2019
MD
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 
Annapolis Hawks

2023 Champion

Sat Jun 22, 2019 - Sun Jun 23, 2019

Pool Standings

A
Team W L
GA
Crabs 3 0 8
Alcatraz Outlaws 2 1 22
Rebels LC 1 2 30
Team 91 Cannons 0 3 29
B
Team W L
GA
Leading Edge Elite 2 1 10
FCA 2 1 12
Philadelphia Freedom 2 1 12
3D Upstate 0 3 36
C
Team W L
GA
Legends West 2 1 24
Mesa 2 1 16
3D New England 1 2 24
Next Level 1 2 20
D
Team W L
GA
VLC 3 0 8
Brotherly Love 2 1 10
Resolute Ohio 1 2 18
Team 24/7 0 3 32
E
Team W L
GA
Team Minnesota 1 2 15
Patriot Elite 1 2 19
Bucktown NC 1 2 22
F
Team W L
GA
Annapolis Hawks 3 0 7
UNRL Lacrosse 2 1 13
Tri State 1 2 17

Schedule

Filter by:

Saturday, June 22, 2019
Game Time Location Team Score Team
P23 9:00 AM Goucher - Grass Stadium Crabs
14 2 Rebels LC
P24 9:00 AM Goucher - Grass 1 Team 91 Cannons
5 6 Alcatraz Outlaws
P25 9:00 AM Goucher - Grass 2 3D Upstate
2 13 Philadelphia Freedom
P26 9:00 AM Goucher - Turf Stadium Leading Edge Elite
6 5 FCA
P27 10:00 AM Goucher - Turf Stadium Mesa
8 9 Legends West
P28 10:00 AM Goucher - Grass 1 3D New England
7 4 Next Level
P29 10:00 AM Goucher - Grass Stadium VLC
7 4 Resolute Ohio
P30 10:00 AM Goucher - Grass 2 Team 24/7
2 14 Brotherly Love
P9 11:00 AM Goucher - Grass 1 Bucktown NC
7 6 Team Minnesota
P11 11:00 AM Goucher - Turf Stadium Patriot Elite
6 8 UNRL Lacrosse
P12 11:00 AM Goucher - Grass 2 Rebels LC
4 8 Alcatraz Outlaws
P13 11:00 AM Goucher - Grass Stadium Team 91 Cannons
3 14 Crabs
P10 12:00 PM Goucher - Grass Stadium Tri State
0 6 Annapolis Hawks
P14 12:00 PM Goucher - Grass 2 Philadelphia Freedom
5 8 FCA
P15 12:00 PM Goucher - Turf Stadium Leading Edge Elite
14 1 3D Upstate
P17 12:00 PM Goucher - Grass 1 3D New England
3 9 Mesa
P16 1:00 PM Goucher - Turf Stadium Legends West
3 6 Next Level
P18 1:00 PM Goucher - Grass 2 Resolute Ohio
5 9 Brotherly Love
P19 1:00 PM Goucher - Grass Stadium Team 24/7
2 9 VLC
P20 1:00 PM Goucher - Grass 1 Patriot Elite
7 5 Bucktown NC
P1 2:00 PM Goucher - Grass 2 Team 91 Cannons
8 9 Rebels LC
P2 2:00 PM Goucher - Grass Stadium Alcatraz Outlaws
3 13 Crabs
P21 2:00 PM Goucher - Grass 1 Annapolis Hawks
7 5 UNRL Lacrosse
P22 2:00 PM Goucher - Turf Stadium Team Minnesota
5 6 Tri State
P3 3:00 PM Goucher - Turf Stadium Leading Edge Elite
2 4 Philadelphia Freedom
P4 3:00 PM Goucher - Grass Stadium FCA
9 1 3D Upstate
P5 3:00 PM Goucher - Grass 1 3D New England
10 11 Legends West
P6 3:00 PM Goucher - Grass 2 Next Level
4 10 Mesa
P7 4:00 PM Goucher - Turf Stadium Team 24/7
2 9 Resolute Ohio
P8 4:00 PM Goucher - Grass Stadium Brotherly Love
2 3 VLC
P31 4:00 PM Goucher - Grass 2 Team Minnesota
6 2 Patriot Elite
P32 4:00 PM Goucher - Grass 1 UNRL Lacrosse
6 0 Tri State
P33 5:00 PM Goucher - Turf Stadium Bucktown NC
2 9 Annapolis Hawks
Sunday, June 23, 2019
Game Time Location Team Score Team
B7 9:00 AM Goucher - Turf Stadium [15] Resolute Ohio
12 3 [18] Rebels LC
B8 9:00 AM Goucher - Grass Stadium [16] Bucktown NC
3 11 [17] 3D New England
B9 9:00 AM Goucher - Grass 1 [19] Next Level
8 3 [22] 3D Upstate
B10 9:00 AM Goucher - Grass 2 [20] Team 91 Cannons
7 3 [21] Team 24/7
B1 10:00 AM Goucher - Grass Stadium [5] Legends West
7 8 [4] Leading Edge Elite
B2 10:00 AM Goucher - Turf Stadium [3] VLC
7 1 [6] Team Minnesota
B5 10:00 AM Goucher - Grass 1 [11] Alcatraz Outlaws
5 6 [14] Tri State
B6 10:00 AM Goucher - Grass 2 [13] Philadelphia Freedom
12 3 [12] Patriot Elite
B18 11:00 AM Goucher - Grass Stadium [18] Rebels LC
5 7 [16] Bucktown NC
B19 11:00 AM Goucher - Turf Stadium [15] Resolute Ohio
5 4 [17] 3D New England
B20 11:00 AM Goucher - Grass 1 [22] 3D Upstate
6 5 [21] Team 24/7
B21 11:00 AM Goucher - Grass 2 [19] Next Level
9 3 [20] Team 91 Cannons
B3 12:00 PM Goucher - Grass 2 [7] Brotherly Love
4 6 [10] Mesa
B4 12:00 PM Goucher - Grass 1 [8] FCA
8 6 [9] UNRL Lacrosse
B11 12:00 PM Goucher - Turf Stadium [1] Annapolis Hawks
6 2 [4] Leading Edge Elite
B12 12:00 PM Goucher - Grass Stadium [3] VLC
2 10 [2] Crabs
B13 1:00 PM Goucher - Grass 1 [5] Legends West
7 6 [6] Team Minnesota
B16 1:00 PM Goucher - Grass 2 [11] Alcatraz Outlaws
8 1 [12] Patriot Elite
B17 1:00 PM Goucher - Turf Stadium [14] Tri State
2 9 [13] Philadelphia Freedom
B14 2:00 PM Goucher - Grass 2 [7] Brotherly Love
8 5 [9] UNRL Lacrosse
B15 2:00 PM Goucher - Grass 1 [10] Mesa
7 4 [8] FCA
B22 2:00 PM Goucher - Grass Stadium [1] Annapolis Hawks
8 7 [2] Crabs

Bracket

If Needed (If 1st place and 2nd place lose)
If Needed (If 1st place and 2nd place lose)
[1] Annapolis Hawks
Champion
[1] Annapolis Hawks - 8
B22 - Sun 6/23 2:00PM Goucher - Grass Stadium
[2] Crabs - 7
[5] Legends West - 7
B1 - Sun 6/23 10:00AM Goucher - Grass Stadium
[4] Leading Edge Elite - 8
[3] VLC - 2
B12 - Sun 6/23 12:00PM Goucher - Grass Stadium
[2] Crabs - 10
[3] VLC - 7
B2 - Sun 6/23 10:00AM Goucher - Turf Stadium
[6] Team Minnesota - 1
[5] Legends West - 7
B13 - Sun 6/23 1:00PM Goucher - Grass 1
[6] Team Minnesota - 6
[1] Annapolis Hawks - 6
B11 - Sun 6/23 12:00PM Goucher - Turf Stadium
[4] Leading Edge Elite - 2
[16] Bucktown NC - 3
B8 - Sun 6/23 9:00AM Goucher - Grass Stadium
[17] 3D New England - 11
[18] Rebels LC - 5
B18 - Sun 6/23 11:00AM Goucher - Grass Stadium
[16] Bucktown NC - 7
[22] 3D Upstate - 6
B20 - Sun 6/23 11:00AM Goucher - Grass 1
[21] Team 24/7 - 5
[10] Mesa - 7
B15 - Sun 6/23 2:00PM Goucher - Grass 1
[8] FCA - 4
[14] Tri State - 2
B17 - Sun 6/23 1:00PM Goucher - Turf Stadium
[13] Philadelphia Freedom - 9
[11] Alcatraz Outlaws - 8
B16 - Sun 6/23 1:00PM Goucher - Grass 2
[12] Patriot Elite - 1
[7] Brotherly Love - 4
B3 - Sun 6/23 12:00PM Goucher - Grass 2
[10] Mesa - 6
[13] Philadelphia Freedom - 12
B6 - Sun 6/23 10:00AM Goucher - Grass 2
[12] Patriot Elite - 3
[11] Alcatraz Outlaws - 5
B5 - Sun 6/23 10:00AM Goucher - Grass 1
[14] Tri State - 6
[8] FCA - 8
B4 - Sun 6/23 12:00PM Goucher - Grass 1
[9] UNRL Lacrosse - 6
[15] Resolute Ohio - 12
B7 - Sun 6/23 9:00AM Goucher - Turf Stadium
[18] Rebels LC - 3
[19] Next Level - 9
B21 - Sun 6/23 11:00AM Goucher - Grass 2
[20] Team 91 Cannons - 3
[15] Resolute Ohio - 5
B19 - Sun 6/23 11:00AM Goucher - Turf Stadium
[17] 3D New England - 4
[7] Brotherly Love - 8
B14 - Sun 6/23 2:00PM Goucher - Grass 2
[9] UNRL Lacrosse - 5
[20] Team 91 Cannons - 7
B10 - Sun 6/23 9:00AM Goucher - Grass 2
[21] Team 24/7 - 3
[19] Next Level - 8
B9 - Sun 6/23 9:00AM Goucher - Grass 1
[22] 3D Upstate - 3