Baseball

10U A

2019 Chanhassen Challenge

May 31 - Jun 2, 2019
Chanhassen, MN
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Pool A
Team W L T P
RD
RS
RA
Chanhassen 2 0 0 4 13 21 8
Minneapolis Millers Blue 1 1 0 2 8 28 20
Burnsville Gray 1 1 0 2 -3 21 24
Edina Gold 1 1 0 2 -5 19 24
Rosemount Blue 0 2 0 0 -13 16 29
Pool B
Team W L T P
RD
RS
RA
Plymouth Wayzata 2 0 0 4 17 20 3
Oakdale Titans 1 1 0 2 3 15 12
Minnetonka Blue 1 1 0 2 0 13 13
Lakeville North 1 1 0 2 2 20 18
Prior Lake Blue 0 2 0 0 -22 7 29

Schedule

Filter by:

Friday, May 31, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 6:00 PM Lake Ann Park - Field 2 Edina Gold
1 11 Chanhassen
P2 6:00 PM Lake Ann Park - Field 5 Minnetonka Blue
1 11 Plymouth Wayzata
P3 8:00 PM Lake Ann Park - Field 4 Rosemount Blue
3 11 Burnsville Gray
P4 8:00 PM Lake Ann Park - Field 3 Oakdale Titans
13 3 Lakeville North
Saturday, June 01, 2019
Game Time Location Team Score Team
P5 8:00 AM Lake Ann Park - Field 2 Chanhassen
10 7 Minneapolis Millers Blue
P6 8:00 AM Lake Ann Park - Field 5 Minnetonka Blue
12 2 Prior Lake Blue
P7 10:00 AM Lake Ann Park - Field 4 Edina Gold
18 13 Rosemount Blue
P8 10:00 AM Lake Ann Park - Field 3 Plymouth Wayzata
9 2 Oakdale Titans
P9 12:00 PM Lake Ann Park - Field 5 Lakeville North
17 5 Prior Lake Blue
P10 12:00 PM Lake Ann Park - Field 2 Burnsville Gray
10 21 Minneapolis Millers Blue
Joe is an awesome Ump!
B7 2:30 PM Lake Ann Park - Field 2 [7] Lakeville North
15 2 [8] Edina Gold
B8 2:30 PM Lake Ann Park - Field 5 [9] Rosemount Blue
20 9 [10] Prior Lake Blue
Sunday, June 02, 2019
Game Time Location Team Score Team
B1 9:00 AM Lake Ann Park - Field 2 [3] Oakdale Titans
17 7 [6] Burnsville Gray
B2 9:00 AM Lake Ann Park - Field 5 [4] Minnetonka Blue
12 7 [5] Minneapolis Millers Blue
B3 11:00 AM Lake Ann Park - Field 2 [2] Chanhassen
11 3 [3] Oakdale Titans
B4 11:00 AM Lake Ann Park - Field 5 [1] Plymouth Wayzata
16 6 [4] Minnetonka Blue
B5 1:00 PM Lake Ann Park - Field 3 [2] Chanhassen
5 8 [1] Plymouth Wayzata
B6 1:00 PM Lake Ann Park - Field 4 [3] Oakdale Titans
17 7 [4] Minnetonka Blue

Bracket

Friendship Games
[1] Plymouth Wayzata
Champion
[3] Oakdale Titans
3rd Place
[2] Chanhassen - 11
B3 - Sun 6/2 11:00AM Lake Ann Park - Field 2
[3] Oakdale Titans - 3
[1] Plymouth Wayzata - 16
B4 - Sun 6/2 11:00AM Lake Ann Park - Field 5
[4] Minnetonka Blue - 6
[3] Oakdale Titans - 17
B1 - Sun 6/2 9:00AM Lake Ann Park - Field 2
[6] Burnsville Gray - 7
[4] Minnetonka Blue - 12
B2 - Sun 6/2 9:00AM Lake Ann Park - Field 5
[5] Minneapolis Millers Blue - 7
[2] Chanhassen - 5
B5 - Sun 6/2 1:00PM Lake Ann Park - Field 3
[1] Plymouth Wayzata - 8
[7] Lakeville North - 15
B7 - Sat 6/1 2:30PM Lake Ann Park - Field 2
[8] Edina Gold - 2
[9] Rosemount Blue - 20
B8 - Sat 6/1 2:30PM Lake Ann Park - Field 5
[10] Prior Lake Blue - 9
[3] Oakdale Titans - 17
B6 - Sun 6/2 1:00PM Lake Ann Park - Field 4
[4] Minnetonka Blue - 7