Lacrosse

High School B

2019 Florida Draw

Oct 12 - 13, 2019
Davenport, FL
Register
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Stat Leaders

Goals
Assists
Saves
Ground Balls
Face Offs
Show All Leaders

Pool Standings

Pool A
Team W L T
GD
GS
GA
Stingers Gold (Winter Park, FL) 3 0 0 14 19 5
Limitless Orange (Tampa, FL) 2 1 0 -1 15 16
M&D Orlando 2022/23 Red (orlando, FL) 1 2 0 -4 12 16
Valor Lacrosse Club (wesley chapel, Florida) 0 3 0 -9 11 20
Pool B
Team W L T
GD
GS
GA
Florida Select Navy (Boca Raton, FL) 3 0 0 21 30 6
NLC/SWFL Heat (Naples, FL) 2 1 0 -5 11 16
Dash HS (Jacksonville, Florida) 0 2 1 -7 9 16
StickBenders Navy (Vero Beach, FL) 0 2 1 -9 8 20

Schedule

Filter by:

Saturday, October 12, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 9:00 AM Northeast Regional Park - NERP 5 Limitless Orange
8 3 M&D Orlando 2022/23 Red
P2 9:00 AM Northeast Regional Park - NERP 6 Valor Lacrosse Club
3 6 Stingers Gold
P3 10:00 AM Northeast Regional Park - NERP 1 Florida Select Navy
12 1 StickBenders Navy
P4 10:00 AM Northeast Regional Park - NERP 2 NLC/SWFL Heat
4 3 Dash HS
P5 12:00 PM Northeast Regional Park - NERP 1 M&D Orlando 2022/23 Red
8 3 Valor Lacrosse Club
P6 12:00 PM Northeast Regional Park - NERP 2 Limitless Orange
1 8 Stingers Gold
P7 12:00 PM Northeast Regional Park - NERP 3 StickBenders Navy
3 4 NLC/SWFL Heat
P8 12:00 PM Northeast Regional Park - NERP 4 Florida Select Navy
8 2 Dash HS
P9 2:00 PM Northeast Regional Park - NERP 6 Stingers Gold
5 1 M&D Orlando 2022/23 Red
P10 2:00 PM Northeast Regional Park - NERP 3 Limitless Orange
6 5 Valor Lacrosse Club
P11 2:00 PM Northeast Regional Park - NERP 4 Dash HS
4 4 StickBenders Navy
P12 2:00 PM Northeast Regional Park - NERP 5 Florida Select Navy
10 3 NLC/SWFL Heat
Sunday, October 13, 2019
Game Time Location Team Score Team
B1 9:00 AM Northeast Regional Park - NERP 5 [1] Stingers Gold
8 1 [8] Valor Lacrosse Club
B2 9:00 AM Northeast Regional Park - NERP 6 [4] NLC/SWFL Heat
7 5 [5] M&D Orlando 2022/23 Red
B3 10:00 AM Northeast Regional Park - NERP 1 [3] Limitless Orange
3 10 [6] Dash HS
B4 10:00 AM Northeast Regional Park - NERP 2 [2] Florida Select Navy
11 2 [7] StickBenders Navy
B5 11:00 AM Northeast Regional Park - NERP 3 [1] Stingers Gold
2 4 [4] NLC/SWFL Heat
B6 12:00 PM Northeast Regional Park - NERP 1 [6] Dash HS
4 6 [2] Florida Select Navy
B7 2:00 PM Northeast Regional Park - NERP 1 [4] NLC/SWFL Heat
2 6 [2] Florida Select Navy

Bracket

[2] Florida Select Navy
Champion
[3] Limitless Orange - 3
B3 - Sun 10/13 10:00AM Northeast Regional Park - NERP 1
[6] Dash HS - 10
[1] Stingers Gold - 2
B5 - Sun 10/13 11:00AM Northeast Regional Park - NERP 3
[4] NLC/SWFL Heat - 4
[4] NLC/SWFL Heat - 2
B7 - Sun 10/13 2:00PM Northeast Regional Park - NERP 1
[2] Florida Select Navy - 6
[4] NLC/SWFL Heat - 7
B2 - Sun 10/13 9:00AM Northeast Regional Park - NERP 6
[5] M&D Orlando 2022/23 Red - 5
[2] Florida Select Navy - 11
B4 - Sun 10/13 10:00AM Northeast Regional Park - NERP 2
[7] StickBenders Navy - 2
[6] Dash HS - 4
B6 - Sun 10/13 12:00PM Northeast Regional Park - NERP 1
[2] Florida Select Navy - 6
[1] Stingers Gold - 8
B1 - Sun 10/13 9:00AM Northeast Regional Park - NERP 5
[8] Valor Lacrosse Club - 1