Softball

Minor A Softball

2019 Minor A Softball Metro

Jun 26 - 30, 2019
IL
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Schedule

Filter by:

Wednesday, June 26, 2019
Game Time Location Team Score Team
B7 5:45 PM Central District Softball - Field 3 CDGS Blue Diamonds
6 0 Elgin National White Sox
Thursday, June 27, 2019
Game Time Location Team Score Team
B2 5:45 PM Northwest - Cambridge Lakes Northwest Rebels
13 12 Huntley Texas Longhorns
B3 5:45 PM Central District Softball - Field 3 CDGS Shipbaugh
12 8 Huntley DePaul Blue Demons
B4 5:45 PM Central District Softball - Field 4 TriCities Bandits
12 7 Huntley Ohio State Buckeyes
B5 5:45 PM Huntley - Tomaso - A Elgin Classic Bandits
16 15 Kaneland Klein
B6 5:45 PM Winchester Glen Elgin Classic Thunder
1 11 TriCities Saints
B1 6:00 PM Elgin National Kaneland Konen
11 17 TriCities Glory
B8 7:45 PM Huntley - Tomaso - C Northwest Red Devils
21 22 Huntley Michigan Wolverines
B11 7:45 PM Huntley - Tomaso - A South Elgin Red
16 2 Elgin Classic Bandits
B12 7:45 PM Huntley - Tomaso - D CDGS Blue Diamonds
5 20 TriCities Spartans
B9 8:00 PM Elgin National South Elgin Green
10 4 TriCities Glory
Friday, June 28, 2019
Game Time Location Team Score Team
B10 5:45 PM Northwest - Cambridge Lakes CDGS Shipbaugh
11 5 TriCities Bandits
B13 5:45 PM Kaneland - Lions Park South Elgin Green
11 5 Northwest Rebels
B14 5:45 PM Huntley - Tomaso - C South Elgin Red
16 0 TriCities Saints
B15 5:45 PM Huntley - Tomaso - B TriCities Spartans
4 18 Huntley Michigan Wolverines
Saturday, June 29, 2019
Game Time Location Team Score Team
P16 11:30 AM Northwest - Cambridge Lakes South Elgin Green
0 2 CDGS Shipbaugh
P17 1:30 PM Northwest - Cambridge Lakes South Elgin Red
10 2 Huntley Michigan Wolverines
Sunday, June 30, 2019
Game Time Location Team Score Team
B18 12:00 PM Northwest - Cambridge Lakes Bracket Winner B16
Bracket Winner B17

Bracket

Winners Bracket
Northwest Rebels - 13
B2 - Thu 6/27 5:45PM Northwest - Cambridge Lakes
Huntley Texas Longhorns - 12
CDGS Blue Diamonds - 6
B7 - Wed 6/26 5:45PM Central District Softball - Field 3
Elgin National White Sox - 0
South Elgin Green - 10
B9 - Thu 6/27 8:00PM Elgin National
TriCities Glory - 4
TriCities Bandits - 12
B4 - Thu 6/27 5:45PM Central District Softball - Field 4
Huntley Ohio State Buckeyes - 7
Elgin Classic Thunder - 1
B6 - Thu 6/27 5:45PM Winchester Glen
TriCities Saints - 11
CDGS Shipbaugh - 12
B3 - Thu 6/27 5:45PM Central District Softball - Field 3
Huntley DePaul Blue Demons - 8
Bracket Winner B16
B18 - Sun 6/30 12:00PM Northwest - Cambridge Lakes
Bracket Winner B17
South Elgin Red - 16
B14 - Fri 6/28 5:45PM Huntley - Tomaso - C
TriCities Saints - 0
Elgin Classic Bandits - 16
B5 - Thu 6/27 5:45PM Huntley - Tomaso - A
Kaneland Klein - 15
CDGS Shipbaugh - 11
B10 - Fri 6/28 5:45PM Northwest - Cambridge Lakes
TriCities Bandits - 5
CDGS Blue Diamonds - 5
B12 - Thu 6/27 7:45PM Huntley - Tomaso - D
TriCities Spartans - 20
Kaneland Konen - 11
B1 - Thu 6/27 6:00PM Elgin National
TriCities Glory - 17
Northwest Red Devils - 21
B8 - Thu 6/27 7:45PM Huntley - Tomaso - C
Huntley Michigan Wolverines - 22
South Elgin Red - 16
B11 - Thu 6/27 7:45PM Huntley - Tomaso - A
Elgin Classic Bandits - 2
South Elgin Green - 11
B13 - Fri 6/28 5:45PM Kaneland - Lions Park
Northwest Rebels - 5
TriCities Spartans - 4
B15 - Fri 6/28 5:45PM Huntley - Tomaso - B
Huntley Michigan Wolverines - 18
Bracket Winner B13
B16
Bracket Winner B10
Bracket Winner B14
B17
Bracket Winner B15