Baseball

13u Gold

KCBL 2019 Playoffs

Jul 8 - 14, 2019
IL
Register
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Geneva Vikings Blue

13u Gold Champion

Mon Jul 8, 2019 - Sun Jul 14, 2019

Teams

Schedule

Filter by:

Monday, July 08, 2019
Game Time Location Team Score Team
B1 7:45 PM Oswego HS - Field 3 Oswego Panthers
11 1 Yorkville Fury
Tuesday, July 09, 2019
Game Time Location Team Score Team
B2 6:00 PM Aurora - Freedom Field Fox Valley Freedom Red
17 12 Evolution 13U
B4 6:00 PM Kaneland - Blackberry Creek Kaneland Knights
7 6 Wasco Warriors
B3 7:45 PM Oswego HS - Field 3 NI Reds
4 10 Lombard
Thursday, July 11, 2019
Game Time Location Team Score Team
B5 6:00 PM Geneva - Sunset Oswego Panthers
8 9 Geneva Vikings Blue
Friday, July 12, 2019
Game Time Location Team Score Team
B6 5:30 PM Stuart - South - Field E Yorkville Fury
7 5 Evolution 13U
B7 7:30 PM Stuart - South - Field F Wasco Warriors
10 9 Oswego Panthers
B8 7:30 PM Stuart - South - Field E Yorkville Fury
4 15 NI Reds
Saturday, July 13, 2019
Game Time Location Team Score Team
B9 3:30 PM Stuart - South - Field E Fox Valley Freedom Red
12 4 Lombard
B10 3:30 PM Stuart - South - Field F Geneva Vikings Blue
8 3 Kaneland Knights
B11 5:30 PM Stuart - South - Field E Wasco Warriors
12 11 Lombard
B12 5:30 PM Stuart - South - Field F Kaneland Knights
9 5 NI Reds
B13 7:30 PM Stuart - South - Field E Fox Valley Freedom Red
8 11 Geneva Vikings Blue
B14 7:30 PM Stuart - South - Field F Kaneland Knights
12 9 Wasco Warriors
Sunday, July 14, 2019
Game Time Location Team Score Team
B15 1:30 PM Stuart - South - Field E Fox Valley Freedom Red
5 10 Kaneland Knights
B16 3:30 PM Stuart - South - Field E Geneva Vikings Blue
8 1 Kaneland Knights

Bracket

Geneva Vikings Blue
Champion
Oswego Panthers - 11
B1 - Mon 7/8 7:45PM Oswego HS - Field 3
Yorkville Fury - 1
Fox Valley Freedom Red - 12
B9 - Sat 7/13 3:30PM Stuart - South - Field E
Lombard - 4
Fox Valley Freedom Red - 8
B13 - Sat 7/13 7:30PM Stuart - South - Field E
Geneva Vikings Blue - 11
Kaneland Knights - 7
B4 - Tue 7/9 6:00PM Kaneland - Blackberry Creek
Wasco Warriors - 6
Oswego Panthers - 8
B5 - Thu 7/11 6:00PM Geneva - Sunset
Geneva Vikings Blue - 9
NI Reds - 4
B3 - Tue 7/9 7:45PM Oswego HS - Field 3
Lombard - 10
Fox Valley Freedom Red - 17
B2 - Tue 7/9 6:00PM Aurora - Freedom Field
Evolution 13U - 12
Wasco Warriors - 12
B11 - Sat 7/13 5:30PM Stuart - South - Field E
Lombard - 11
Yorkville Fury - 4
B8 - Fri 7/12 7:30PM Stuart - South - Field E
NI Reds - 15
Wasco Warriors - 10
B7 - Fri 7/12 7:30PM Stuart - South - Field F
Oswego Panthers - 9
Fox Valley Freedom Red - 5
B15 - Sun 7/14 1:30PM Stuart - South - Field E
Kaneland Knights - 10
Geneva Vikings Blue - 8
B16 - Sun 7/14 3:30PM Stuart - South - Field E
Kaneland Knights - 1
Kaneland Knights - 12
B14 - Sat 7/13 7:30PM Stuart - South - Field F
Wasco Warriors - 9
Kaneland Knights - 9
B12 - Sat 7/13 5:30PM Stuart - South - Field F
NI Reds - 5
Yorkville Fury - 7
B6 - Fri 7/12 5:30PM Stuart - South - Field E
Evolution 13U - 5
Geneva Vikings Blue - 8
B10 - Sat 7/13 3:30PM Stuart - South - Field F
Kaneland Knights - 3