Baseball

16u

ScoutStop AFBL 2019

Sep 7 - Oct 6, 2019
MN • WI
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 
MN Blizzard Black

16u Champion

Sat Sep 7, 2019 - Sun Oct 6, 2019

Schedule

Filter by:

Saturday, September 07, 2019
Game Time Location Team Score Team
P3 9:30 AM Quarry Point Park - Field 1 MN S.W.A.T. Purple
3 2 HTP Black
P4 11:40 AM Quarry Point Park - Field 1 HTP Black
2 6 MN S.W.A.T. Purple
P1 1:50 PM Elko HTP Red
11 1 MN S.W.A.T. Black
P2 4:00 PM Elko MN S.W.A.T. Black
5 6 HTP Red
Sunday, September 08, 2019
Game Time Location Team Score Team
P5 9:30 AM Chaska HS MN Millers - Groebner
7 8 MacStrength
P7 9:30 AM Wintercest Park - West Field MN Blizzard Gold
0 5 ESox
P11 9:30 AM Bennett Family Park Complete Game
Minnetonka BB Academy
P6 11:40 AM Chaska HS MacStrength
MN Millers - Groebner
P8 11:40 AM Wintercest Park - West Field ESox
6 2 MN Blizzard Gold
P12 11:40 AM Bennett Family Park Minnetonka BB Academy
Complete Game
P9 1:50 PM Wintercest Park - West Field Acceleration
3 4 MN Blizzard Black
P10 4:00 PM Wintercest Park - West Field MN Blizzard Black
11 5 Acceleration
Saturday, September 14, 2019
Game Time Location Team Score Team
P15 9:30 AM Quarry Point Park - Field 1 HTP Black
2 3 MN S.W.A.T. Black
P16 11:40 AM Quarry Point Park - Field 1 MN S.W.A.T. Black
11 5 HTP Black
P13 1:50 PM Elko HTP Red
6 7 MN S.W.A.T. Purple
P14 4:00 PM Elko MN S.W.A.T. Purple
8 3 HTP Red
Sunday, September 15, 2019
Game Time Location Team Score Team
P17 9:30 AM Chaska HS ESox
11 0 MN Millers - Groebner
P19 9:30 AM Wintercest Park - West Field MN Blizzard Gold
2 3 Acceleration
P46 9:30 AM Bennett Family Park Minnetonka BB Academy
6 2 MacStrength
P18 11:40 AM Chaska HS MN Millers - Groebner
2 3 ESox
P20 11:40 AM Wintercest Park - West Field Acceleration
8 8 MN Blizzard Gold
P47 11:40 AM Bennett Family Park MacStrength
6 5 Minnetonka BB Academy
P21 1:50 PM Wintercest Park - West Field Complete Game
2 3 MN Blizzard Black
P22 4:00 PM Wintercest Park - West Field MN Blizzard Black
1 0 Complete Game
Saturday, September 21, 2019
Game Time Location Team Score Team
P23 9:30 AM Elko HTP Black
2 9 HTP Red
P26 9:30 AM Bennett Family Park MN Blizzard Gold
10 1 MN S.W.A.T. Purple
P24 11:40 AM Elko HTP Red
1 1 MacStrength
P27 11:40 AM Bennett Family Park MN S.W.A.T. Purple
3 5 MN Blizzard Gold
P25 1:50 PM Elko MacStrength
3 4 HTP Black
P28 1:50 PM Bennett Family Park Minnetonka BB Academy
11 1 MN S.W.A.T. Black
P29 4:00 PM Bennett Family Park MN S.W.A.T. Black
6 9 Minnetonka BB Academy
Sunday, September 22, 2019
Game Time Location Team Score Team
P30 9:30 AM Wintercest Park - West Field Complete Game
10 6 MN Millers - Groebner
P31 11:40 AM Wintercest Park - West Field MN Millers - Groebner
0 5 Complete Game
P32 1:50 PM Wintercest Park - East Field Acceleration
7 9 ESox
P33 4:00 PM Wintercest Park - East Field ESox
2 3 Acceleration
Saturday, September 28, 2019
Game Time Location Team Score Team
P34 9:30 AM Elko HTP Red
4 5 Complete Game
P38 9:30 AM Bennett Family Park Minnetonka BB Academy
0 5 MN S.W.A.T. Purple
P35 11:40 AM Elko Complete Game
4 1 HTP Red
P39 11:40 AM Bennett Family Park MN S.W.A.T. Purple
3 2 Minnetonka BB Academy
P36 1:50 PM Elko MN Blizzard Black
13 2 HTP Black
P40 1:50 PM Bennett Family Park MN S.W.A.T. Black
3 0 ESox
P37 4:00 PM Elko HTP Black
3 4 MN Blizzard Black
P41 4:00 PM Bennett Family Park ESox
7 2 MN S.W.A.T. Black
Sunday, September 29, 2019
Game Time Location Team Score Team
P42 9:30 AM Benilde-St. Margaret's HS MN Millers - Groebner
Acceleration
P44 9:30 AM Wintercest Park - West Field MN Blizzard Gold
MacStrength
P43 11:40 AM Benilde-St. Margaret's HS Acceleration
MN Millers - Groebner
P45 11:40 AM Wintercest Park - West Field MacStrength
MN Blizzard Gold
Sunday, October 06, 2019
Game Time Location Team Score Team
B1 9:00 AM University of Northwestern [5] Minnetonka BB Academy
2 11 [4] Complete Game
P46 10:00 AM Concordia-St. Paul 16u Tournament Opponent
13 1 HTP Red
B2 10:45 AM University of Northwestern [6] MacStrength
0 6 [3] MN S.W.A.T. Purple
P47 12:00 PM Concordia-St. Paul MN Blizzard Gold
3 4 MN S.W.A.T. Black
B3 12:30 PM University of Northwestern Complete Game
0 6 [1] MN Blizzard Black
P50 2:00 PM Concordia-St. Paul Acceleration
12 5 MN Millers - Groebner
B4 2:15 PM University of Northwestern MN S.W.A.T. Purple
8 0 [2] ESox
B5 4:00 PM University of Northwestern MN Blizzard Black
15 5 MN S.W.A.T. Purple
P48 4:00 PM Concordia-St. Paul MN Millers - Groebner
HTP Black