Softball

10 & Under

2020 Mt Rushmore Classic

Jun 26 - 28, 2020
Rapid City, SD
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

A
Team W L T
RA
South Dakota Renegades 10u Gold (Sioux Falls, SD) 3 0 0 7
Icers (Rapid City, SD) 2 1 0 16
Dickinson Diamonds Black (Dickinson, ND) 1 2 0 31
Minot Storm Blue (Minot, ND) 0 3 0 43
B
Team W L T
RA
FC Stars - Somday (Fort Collins, CO) 3 0 0 8
Storm (Rapid City, SD) 2 1 0 12
Dickinson Diamonds Orange (Dickinson, ND) 1 2 0 32
Gillette BlueJays (Gillette, WY) 0 3 0 29

Schedule

Filter by:

Friday, June 26, 2020
Game Time Location Team Score Team
P1 4:00 PM Star of the West Softball Complex - S4 Dickinson Diamonds Black (A)
4 11 Icers (A)
P2 5:30 PM Star of the West Softball Complex - S4 South Dakota Renegades 10u Gold (A)
9 1 Minot Storm Blue (A)
Saturday, June 27, 2020
Game Time Location Team Score Team
P3 11:00 AM Star of the West Softball Complex - S4 Gillette BlueJays (B)
2 9 Dickinson Diamonds Orange (B)
P4 11:00 AM Star of the West Softball Complex - S5 Storm (B)
4 9 FC Stars - Somday (B)
P5 12:30 PM Star of the West Softball Complex - S4 Icers (A)
1 6 South Dakota Renegades 10u Gold (A)
P6 12:30 PM Star of the West Softball Complex - S5 Dickinson Diamonds Black (A)
16 6 Minot Storm Blue (A)
P7 2:00 PM Star of the West Softball Complex - S4 Dickinson Diamonds Orange (B)
1 17 Storm (B)
P8 2:00 PM Star of the West Softball Complex - S5 Gillette BlueJays (B)
3 11 FC Stars - Somday (B)
P9 3:30 PM Star of the West Softball Complex - S4 Minot Storm Blue (A)
6 18 Icers (A)
P10 3:30 PM Star of the West Softball Complex - S5 Dickinson Diamonds Black (A)
5 14 South Dakota Renegades 10u Gold (A)
P11 5:00 PM Star of the West Softball Complex - S4 FC Stars - Somday (B)
13 1 Dickinson Diamonds Orange (B)
P12 5:00 PM Star of the West Softball Complex - S5 Gillette BlueJays (B)
2 9 Storm (B)
Sunday, June 28, 2020
Game Time Location Team Score Team
B2 11:00 AM Star of the West Softball Complex - S4 [2] Icers (A)
15 0 [3] Dickinson Diamonds Orange (B)
B4 11:00 AM Star of the West Softball Complex - S5 [3] Dickinson Diamonds Black (A)
2 15 [2] Storm (B)
B1 12:30 PM Star of the West Softball Complex - S5 [1] FC Stars - Somday (B)
15 2 [4] Minot Storm Blue (A)
B3 12:30 PM Star of the West Softball Complex - S4 [1] South Dakota Renegades 10u Gold (A)
18 5 [4] Gillette BlueJays (B)
B5 2:00 PM Star of the West Softball Complex - S4 FC Stars - Somday (B)
Icers (A)
B6 2:00 PM Star of the West Softball Complex - S5 South Dakota Renegades 10u Gold (A)
11 2 Storm (B)
B7 3:30 PM Star of the West Softball Complex - S5 Bracket Winner B5
South Dakota Renegades 10u Gold (A)

Bracket

Bracket Winner B7
Champion
[1] South Dakota Renegades 10u Gold (A) - 18
B3 - Sun 6/28 12:30PM Star of the West Softball Complex - S4
[4] Gillette BlueJays (B) - 5
FC Stars - Somday (B)
B5 - Sun 6/28 2:00PM Star of the West Softball Complex - S4
Icers (A)
Bracket Winner B5
B7 - Sun 6/28 3:30PM Star of the West Softball Complex - S5
South Dakota Renegades 10u Gold (A)
[2] Icers (A) - 15
B2 - Sun 6/28 11:00AM Star of the West Softball Complex - S4
[3] Dickinson Diamonds Orange (B) - 0
[1] FC Stars - Somday (B) - 15
B1 - Sun 6/28 12:30PM Star of the West Softball Complex - S5
[4] Minot Storm Blue (A) - 2
South Dakota Renegades 10u Gold (A) - 11
B6 - Sun 6/28 2:00PM Star of the West Softball Complex - S5
Storm (B) - 2
[3] Dickinson Diamonds Black (A) - 2
B4 - Sun 6/28 11:00AM Star of the West Softball Complex - S5
[2] Storm (B) - 15