Softball

16 & Under

Ronald McDonald 14/16/18

Oct 18 - 20, 2019
Conroe, TX • Cypress, TX • Spring, TX
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

Pool Standings

Pool A
Team W L T
RD
RS
RA
Illusions gold reyes 5 0 0 28 35 7
Marucci Patriots 16U Select 4 1 0 15 26 11
16U Aces Express Jacoby 3 2 0 24 30 6
Illusions Gold CTX (Aleman) 2 3 0 0 24 24
Texas Premier 16u 2 3 0 -8 27 35
Texas Storm (Houston, TX) 1 3 1 -24 9 33
American Thunder Gold 1 4 0 -36 14 50
American Freedom Futures 0 5 0 -37 10 47
Pool B
Team W L T
RD
RS
RA
Texas Bombers HTX 16u Gold- Bunch 4 1 0 22 31 9
Marucci Patriots Gold 3 2 0 17 30 13
Scrap Yard Dawgs 16U Brown 3 2 0 15 34 19
Texas Glory 16u 3 2 0 -1 23 24
Impact Gold National Rodriguez 2 2 1 3 18 15
American Freedom Gold Coleman (Austin, TX) 2 2 1 -20 9 29
Aces Express 16u Prospects 2 3 0 -11 20 31
Pool C
Team W L T
RD
RS
RA
West Bay Warriors 16U Gold 5 0 0 29 32 3
Tx Threat 4 1 0 38 43 5
Illusions Gold Premier 3 0 2 41 51 10
Illusions Gold - Hoyt 2 2 1 -3 21 24
Texas Sting 16U 1 4 0 -32 4 36
NM Elite 0 5 0 -38 6 44
Firecrackers DFW 16U Gold (Duncanville, TX) 0 5 0 -22 4 26
Pool D
Team W L T
RD
RS
RA
Corona Angels - TX 4 0 1 22 35 13
DFW Bombers 16u Gold Vasquez 3 2 0 18 37 19
Black Widows 2 2 1 -1 24 25
Blaze - LHTX 2 3 0 -6 17 23
DFW Express Miller 0 4 1 -24 20 44
Pool E
Team W L T
RD
RS
RA
Blaze NTX - Williams 5 0 0 32 45 13
glory Adkins Bejar 3 2 0 10 31 21
Impact Gold Gonzalez 3 2 0 5 29 24
American Freedom 16U NTX- Trevino 1 3 1 -12 28 40
Diamond Express 16u Garcia 0 5 0 -44 10 54
Pool F
Team W L T
RD
RS
RA
Diamond legacy 16u 4 0 1 30 34 4
Impact Gold Herrera 4 1 0 34 49 15
CF TX Intruders 16U - Walling 3 1 1 8 25 17
GCB 16U STX 2 4 0 1 25 24
GT Shockers Gold-Shivers 1 2 0 -13 15 28
Firecrackers DFW Sykes 1 3 1 -17 15 32
Texas Glory Adkins Gold 16u Gold Carew 0 2 1 -10 7 17
Pool G
Team W L T
RD
RS
RA
ILLUSIONS Gold-Pena 5 0 0 13 25 12
Waco Storm Fastpitch 3 2 0 6 29 23
American Thunder-McDaniel 2 3 0 1 26 25
American Thunder-Smith 04' 1 4 0 -12 13 25
katy cruisers gold liermann 0 5 0 -42 10 52
Pool H
Team W L T
RD
RS
RA
Texas Fusion Gold 4 0 1 19 34 15
Impact Gold HTX- Florence 3 2 0 0 26 26
Illusions Gold 16u Bowen 3 3 0 1 27 26
Texas Glory 16U RWB 2 2 1 -10 17 27
Illusions Gold Ram 2 3 0 -3 17 20
Impact Gold DFW Sudderth 1 4 0 -6 15 21
Pool I
Team W L T
RD
RS
RA
Texas Bombers Gold Hybrid - Castilla 5 0 0 33 43 10
RGV HEAT Futures 3 2 0 2 24 22
Texas Bombers KTX- Alegria 3 2 0 4 23 19
Illusions Gold Dobson 2 3 0 -8 24 32
Illusions Gold 16U 0 5 0 -22 10 32
Pool J
Team W L T
RD
RS
RA
Texas Bombers STX-Salinas 16u 5 0 0 27 39 12
Peppers Futures 3 2 0 -3 19 22
Texas Fusion 16u 2 3 0 -9 22 31
Texas Thunderstix 16U 2 3 0 -5 19 24
TX CF Intruders 16U - Moreno 0 5 0 -19 11 30

Schedule

Filter by:

Friday, October 18, 2019
Game Time Location Team Score Team
P25 8:00 AM South Montgomery County - Field 8 Texas Bombers STX-Salinas 16u
7 1 Texas Fusion 16u
P29 8:00 AM Collins Park - Field 4 Impact Gold National Rodriguez
9 1 Aces Express 16u Prospects
P64 8:00 AM Dyess Park - Field 1 Diamond legacy 16u
11 0 CF TX Intruders 16U - Walling
P84 8:00 AM Gene Campbell Sports Complex - Field 3 DFW Bombers 16u Gold Vasquez
17 5 DFW Express Miller
P110 8:00 AM Gene Campbell Sports Complex - Field 4 Corona Angels - TX
9 3 Blaze - LHTX
P113 8:00 AM Dyess Park - Field 2 GCB 16U STX
6 1 Firecrackers DFW Sykes
P2000 8:00 AM South Montgomery County - Field 4 Illusions Gold 16U
1 5 Illusions Gold Dobson
P2007 8:00 AM South Montgomery County - Field 7 RGV HEAT Futures
3 5 Texas Bombers Gold Hybrid - Castilla
P6 9:40 AM Collins Park - Field 4 Texas Glory 16u
2 8 Scrap Yard Dawgs 16U Brown
P9 9:40 AM Gene Campbell Sports Complex - Field 3 Corona Angels - TX
4 4 Black Widows
P24 9:40 AM South Montgomery County - Field 8 Texas Thunderstix 16U
5 2 Peppers Futures
P38 9:40 AM Dyess Park - Field 1 Firecrackers DFW Sykes
2 2 CF TX Intruders 16U - Walling
P59 9:40 AM Gene Campbell Sports Complex - Field 4 Blaze - LHTX
0 5 DFW Bombers 16u Gold Vasquez
P1118 9:40 AM Dyess Park - Field 3 Illusions Gold 16u Bowen
5 4 GCB 16U STX
P2004 9:40 AM South Montgomery County - Field 7 Illusions Gold Dobson
4 5 RGV HEAT Futures
P2009 9:40 AM South Montgomery County - Field 4 Texas Bombers Gold Hybrid - Castilla
5 1 Texas Bombers KTX- Alegria
P8 11:20 AM Collins Park - Field 9 West Bay Warriors 16U Gold
3 0 Tx Threat
P35 11:20 AM Gene Campbell Sports Complex - Field 3 Black Widows
9 4 DFW Express Miller
P49 11:20 AM South Montgomery County - Field 7 TX CF Intruders 16U - Moreno
1 4 Texas Thunderstix 16U
P50 11:20 AM South Montgomery County - Field 8 Peppers Futures
6 4 Texas Fusion 16u
P55 11:20 AM Collins Park - Field 4 Texas Storm
3 11 Aces Express 16u Prospects
P112 11:20 AM Gene Campbell Sports Complex - Field 4 American Freedom 16U NTX- Trevino
6 10 Blaze NTX - Williams
P119 11:20 AM Dyess Park - Field 2 Illusions Gold 16u Bowen
3 4 Texas Glory 16U RWB
P1080 11:20 AM Dyess Park - Field 1 Impact Gold HTX- Florence
2 12 Texas Fusion Gold
P2003 11:20 AM South Montgomery County - Field 4 Illusions Gold 16U
3 5 Texas Bombers KTX- Alegria
P2016 11:20 AM Collins Park - Field 6 Scrap Yard Dawgs 16U Brown
15 4 American Freedom Gold Coleman
P2024 11:20 AM Collins Park - Field 5 American Freedom Futures
7 9 Texas Premier 16u
P7 1:00 PM Collins Park - Field 8 Illusions Gold Premier
12 0 Texas Sting 16U
P14 1:00 PM Dyess Park - Field 8 GCB 16U STX
1 7 Diamond legacy 16u
P26 1:00 PM Collins Park - Field 5 Marucci Patriots 16U Select
0 4 16U Aces Express Jacoby
P45 1:00 PM Dyess Park - Field 2 Illusions Gold Ram
5 3 Texas Glory 16U RWB
P62 1:00 PM Gene Campbell Sports Complex - Field 3 glory Adkins Bejar
13 4 American Freedom 16U NTX- Trevino
P74 1:00 PM South Montgomery County - Field 7 Texas Bombers STX-Salinas 16u
10 4 TX CF Intruders 16U - Moreno
P102 1:00 PM Collins Park - Field 6 Texas Premier 16u
16 5 American Thunder Gold
P104 1:00 PM Collins Park - Field 4 American Freedom Gold Coleman
2 2 Impact Gold National Rodriguez
P111 1:00 PM Gene Campbell Sports Complex - Field 4 Diamond Express 16u Garcia
3 16 Impact Gold Gonzalez
P120 1:00 PM Dyess Park - Field 1 Impact Gold DFW Sudderth
3 6 Texas Fusion Gold
P1002 1:00 PM Collins Park - Field 9 Illusions Gold - Hoyt
1 8 Tx Threat
P19 2:40 PM Dyess Park - Field 1 Impact Gold DFW Sudderth
7 2 Illusions Gold Ram
P28 2:40 PM Collins Park - Field 6 Illusions gold reyes
19 0 American Thunder Gold
P30 2:40 PM Collins Park - Field 4 Texas Bombers HTX 16u Gold- Bunch
12 1 Texas Glory 16u
P32 2:40 PM Collins Park - Field 8 NM Elite
0 18 Illusions Gold Premier
P51 2:40 PM Collins Park - Field 7 Illusions Gold CTX (Aleman)
3 9 Marucci Patriots 16U Select
P83 2:40 PM Collins Park - Field 9 West Bay Warriors 16U Gold
8 1 Texas Sting 16U
P87 2:40 PM Gene Campbell Sports Complex - Field 3 Blaze NTX - Williams
10 0 Diamond Express 16u Garcia
P1081 2:40 PM Dyess Park - Field 2 Impact Gold HTX- Florence
3 7 Illusions Gold 16u Bowen
P2021 2:40 PM Collins Park - Field 5 Marucci Patriots Gold
8 0 Firecrackers DFW 16U Gold
P56 4:20 PM Collins Park - Field 4 Firecrackers DFW 16U Gold
0 4 Texas Bombers HTX 16u Gold- Bunch
P78 4:20 PM Collins Park - Field 1 16U Aces Express Jacoby
16 0 American Freedom Futures
P1004 4:20 PM Collins Park - Field 8 Illusions Gold - Hoyt
6 4 NM Elite
Saturday, October 19, 2019
Game Time Location Team Score Team
P27 8:00 AM Collins Park - Field 3 American Freedom Futures
1 9 Illusions Gold CTX (Aleman)
P52 8:00 AM Collins Park - Field 4 American Thunder Gold
3 2 16U Aces Express Jacoby
P75 8:00 AM South Montgomery County - Field 7 Texas Fusion 16u
8 2 Texas Thunderstix 16U
P95 8:00 AM Dyess Park - Field 8 Impact Gold DFW Sudderth
2 6 Illusions Gold 16u Bowen
P1082 8:00 AM Dyess Park - Field 7 Impact Gold HTX- Florence
15 3 Texas Glory 16U RWB
P2010 8:00 AM South Montgomery County - Field 8 Illusions Gold Dobson
0 17 Texas Bombers Gold Hybrid - Castilla
P2025 8:00 AM Collins Park - Field 5 Texas Premier 16u
2 7 Illusions gold reyes
P94 9:40 AM Dyess Park - Field 7 Texas Fusion Gold
6 2 Illusions Gold Ram
P99 9:40 AM South Montgomery County - Field 7 TX CF Intruders 16U - Moreno
3 6 Texas Fusion 16u
P101 9:40 AM Collins Park - Field 4 Texas Premier 16u
0 2 Marucci Patriots 16U Select
P103 9:40 AM Collins Park - Field 3 16U Aces Express Jacoby
7 0 Illusions Gold CTX (Aleman)
P1083 9:40 AM Dyess Park - Field 8 Impact Gold HTX- Florence
3 2 Impact Gold DFW Sudderth
P2006 9:40 AM South Montgomery County - Field 8 Illusions Gold Dobson
2 6 Texas Bombers KTX- Alegria
P11 11:20 AM Gene Campbell Sports Complex - Field 3 American Freedom 16U NTX- Trevino
9 4 Diamond Express 16u Garcia
P13 11:20 AM Dyess Park - Field 7 CF TX Intruders 16U - Walling
5 2 GCB 16U STX
P17 11:20 AM Dyess Park - Field 2 American Thunder-McDaniel
3 10 Impact Gold Herrera
P63 11:20 AM Dyess Park - Field 8 GT Shockers Gold-Shivers
12 5 Firecrackers DFW Sykes
P76 11:20 AM Collins Park - Field 4 Marucci Patriots 16U Select
4 3 American Thunder Gold
P77 11:20 AM Collins Park - Field 3 Illusions Gold CTX (Aleman)
3 4 Illusions gold reyes
P79 11:20 AM Collins Park - Field 9 Impact Gold National Rodriguez
5 1 Scrap Yard Dawgs 16U Brown
P86 11:20 AM Gene Campbell Sports Complex - Field 4 Impact Gold Gonzalez
0 4 glory Adkins Bejar
P92 11:20 AM Dyess Park - Field 1 American Thunder-Smith 04'
7 3 katy cruisers gold liermann
P100 11:20 AM South Montgomery County - Field 7 Texas Bombers STX-Salinas 16u
9 0 Peppers Futures
P115 11:20 AM Dyess Park - Field 3 Waco Storm Fastpitch
1 2 ILLUSIONS Gold-Pena
P1003 11:20 AM Collins Park - Field 2 Illusions Gold - Hoyt
1 6 West Bay Warriors 16U Gold
P1116 11:20 AM Dyess Park - Field 6 Texas Glory Adkins Gold 16u Gold Carew
3 3 Diamond legacy 16u
P2001 11:20 AM South Montgomery County - Field 8 Illusions Gold 16U
1 6 RGV HEAT Futures
P2022 11:20 AM Collins Park - Field 5 Firecrackers DFW 16U Gold
1 2 American Freedom Gold Coleman
P4 1:00 PM Collins Park - Field 8 Texas Bombers HTX 16u Gold- Bunch
5 1 Impact Gold National Rodriguez
P15 1:00 PM Dyess Park - Field 3 katy cruisers gold liermann
4 7 ILLUSIONS Gold-Pena
P20 1:00 PM Dyess Park - Field 7 Texas Fusion Gold
3 3 Texas Glory 16U RWB
P53 1:00 PM Collins Park - Field 3 Illusions gold reyes
2 1 American Freedom Futures
P58 1:00 PM Collins Park - Field 4 American Freedom Gold Coleman
0 11 Illusions Gold Premier
P60 1:00 PM Gene Campbell Sports Complex - Field 1 DFW Express Miller
3 6 Corona Angels - TX
P70 1:00 PM Dyess Park - Field 8 Illusions Gold Ram
6 1 Illusions Gold 16u Bowen
P85 1:00 PM Gene Campbell Sports Complex - Field 2 Blaze - LHTX
7 3 Black Widows
P106 1:00 PM Collins Park - Field 9 Aces Express 16u Prospects
3 7 Texas Glory 16u
P124 1:00 PM South Montgomery County - Field 7 Peppers Futures
3 1 TX CF Intruders 16U - Moreno
P1001 1:00 PM Collins Park - Field 2 Illusions Gold - Hoyt
7 0 Texas Sting 16U
P2008 1:00 PM South Montgomery County - Field 8 RGV HEAT Futures
7 4 Texas Bombers KTX- Alegria
P2018 1:00 PM Collins Park - Field 5 Tx Threat
16 0 Texas Storm
P10 2:40 PM Gene Campbell Sports Complex - Field 1 Blaze - LHTX
5 1 DFW Express Miller
P37 2:40 PM Gene Campbell Sports Complex - Field 3 Diamond Express 16u Garcia
2 11 glory Adkins Bejar
P42 2:40 PM Dyess Park - Field 8 Waco Storm Fastpitch
4 9 Impact Gold Herrera
P61 2:40 PM Gene Campbell Sports Complex - Field 4 Blaze NTX - Williams
13 2 Impact Gold Gonzalez
P80 2:40 PM Collins Park - Field 9 Texas Glory 16u
7 0 Marucci Patriots Gold
P107 2:40 PM Collins Park - Field 3 Texas Sting 16U
3 0 NM Elite
P108 2:40 PM Collins Park - Field 4 Illusions Gold Premier
4 4 Texas Storm
P109 2:40 PM Gene Campbell Sports Complex - Field 2 Black Widows
5 1 DFW Bombers 16u Gold Vasquez
P117 2:40 PM Dyess Park - Field 7 American Thunder-Smith 04'
1 2 American Thunder-McDaniel
P125 2:40 PM South Montgomery County - Field 7 Texas Thunderstix 16U
5 8 Texas Bombers STX-Salinas 16u
P2002 2:40 PM South Montgomery County - Field 8 Illusions Gold 16U
3 11 Texas Bombers Gold Hybrid - Castilla
P2019 2:40 PM Collins Park - Field 5 Firecrackers DFW 16U Gold
0 8 West Bay Warriors 16U Gold
P12 4:20 PM Gene Campbell Sports Complex - Field 3 Blaze NTX - Williams
3 2 glory Adkins Bejar
P31 4:20 PM Collins Park - Field 9 Marucci Patriots Gold
7 4 Scrap Yard Dawgs 16U Brown
P34 4:20 PM Gene Campbell Sports Complex - Field 2 DFW Bombers 16u Gold Vasquez
2 8 Corona Angels - TX
P36 4:20 PM Gene Campbell Sports Complex - Field 4 Impact Gold Gonzalez
6 2 American Freedom 16U NTX- Trevino
P39 4:20 PM Dyess Park - Field 2 GCB 16U STX
0 3 Diamond legacy 16u
P81 4:20 PM Collins Park - Field 8 Aces Express 16u Prospects
1 9 Texas Bombers HTX 16u Gold- Bunch
P114 4:20 PM Dyess Park - Field 3 CF TX Intruders 16U - Walling
11 0 GT Shockers Gold-Shivers
P1117 4:20 PM Dyess Park - Field 6 Texas Glory Adkins Gold 16u Gold Carew
2 7 Firecrackers DFW Sykes
P40 6:00 PM Dyess Park - Field 6 ILLUSIONS Gold-Pena
6 0 American Thunder-Smith 04'
P82 6:00 PM Collins Park - Field 3 NM Elite
1 10 Tx Threat
P91 6:00 PM Dyess Park - Field 7 American Thunder-McDaniel
7 9 Waco Storm Fastpitch
P116 6:00 PM Dyess Park - Field 8 katy cruisers gold liermann
0 15 Impact Gold Herrera
Sunday, October 20, 2019
Game Time Location Team Score Team
P33 8:00 AM Collins Park - Field 2 Texas Sting 16U
0 9 Tx Threat
P57 8:00 AM Collins Park - Field 3 West Bay Warriors 16U Gold
7 1 NM Elite
P88 8:00 AM Dyess Park - Field 6 Firecrackers DFW Sykes
0 10 Diamond legacy 16u
P105 8:00 AM Collins Park - Field 4 Texas Bombers HTX 16u Gold- Bunch
1 6 Scrap Yard Dawgs 16U Brown
P1000 8:00 AM Collins Park - Field 1 Illusions Gold - Hoyt
6 6 Illusions Gold Premier
P1011 8:00 AM Gene Campbell Sports Complex - Field 4 DFW Bombers 16u Gold Vasquez
12 1 glory Adkins Bejar
P1012 8:00 AM Gene Campbell Sports Complex - Field 3 Blaze - LHTX
2 5 Impact Gold Gonzalez
P1014 8:00 AM Gene Campbell Sports Complex - Field 2 Black Widows
3 9 Blaze NTX - Williams
P2014 8:00 AM South Montgomery County - Field 4 Texas Bombers Gold Hybrid - Castilla
5 3 Texas Thunderstix 16U
P2026 8:00 AM Collins Park - Field 5 Texas Premier 16u
0 14 Marucci Patriots Gold
P1 9:40 AM Collins Park - Field 1 American Freedom Futures
1 11 Marucci Patriots 16U Select
P2 9:40 AM Collins Park - Field 2 16U Aces Express Jacoby
1 3 Illusions gold reyes
P3 9:40 AM Collins Park - Field 3 Illusions Gold CTX (Aleman)
9 3 American Thunder Gold
P5 9:40 AM Collins Park - Field 4 Aces Express 16u Prospects
4 3 Firecrackers DFW 16U Gold
P16 9:40 AM Dyess Park - Field 4 American Thunder-Smith 04'
3 4 Waco Storm Fastpitch
P41 9:40 AM Dyess Park - Field 6 katy cruisers gold liermann
1 12 American Thunder-McDaniel
P89 9:40 AM Dyess Park - Field 7 GT Shockers Gold-Shivers
3 12 GCB 16U STX
P90 9:40 AM Dyess Park - Field 5 ILLUSIONS Gold-Pena
6 5 Impact Gold Herrera
P1010 9:40 AM Gene Campbell Sports Complex - Field 4 DFW Express Miller
7 7 American Freedom 16U NTX- Trevino
P2011 9:40 AM South Montgomery County - Field 3 Illusions Gold 16U
2 5 Texas Bombers STX-Salinas 16u
P2012 9:40 AM South Montgomery County - Field 4 Illusions Gold Dobson
13 3 Texas Fusion 16u
P2023 9:40 AM Collins Park - Field 5 Marucci Patriots Gold
1 2 Texas Storm
P54 11:20 AM Collins Park - Field 4 Texas Glory 16u
6 1 Impact Gold National Rodriguez
P65 11:20 AM Dyess Park - Field 4 American Thunder-McDaniel
2 4 ILLUSIONS Gold-Pena
P66 11:20 AM Dyess Park - Field 6 Impact Gold Herrera
10 2 American Thunder-Smith 04'
P67 11:20 AM Dyess Park - Field 5 Waco Storm Fastpitch
11 2 katy cruisers gold liermann
P1013 11:20 AM Gene Campbell Sports Complex - Field 4 Corona Angels - TX
8 1 Diamond Express 16u Garcia
P1115 11:20 AM Dyess Park - Field 7 Texas Glory Adkins Gold 16u Gold Carew
2 7 CF TX Intruders 16U - Walling
P2013 11:20 AM South Montgomery County - Field 3 RGV HEAT Futures
3 8 Peppers Futures
P2015 11:20 AM South Montgomery County - Field 4 TX CF Intruders 16U - Moreno
2 7 Texas Bombers KTX- Alegria
P2020 11:20 AM Collins Park - Field 5 Texas Storm
0 1 American Freedom Gold Coleman
P44 1:00 PM Dyess Park - Field 5 Illusions Gold 16u Bowen
5 7 Texas Fusion Gold
P69 1:00 PM Dyess Park - Field 6 Texas Glory 16U RWB
4 1 Impact Gold DFW Sudderth
P1084 1:00 PM Dyess Park - Field 4 Impact Gold HTX- Florence
3 2 Illusions Gold Ram

Bracket

No Bracket Games for this Division