Lacrosse

NHSLS

2019 Fall NHSLS

Nov 23, 2019
Columbia, MD • Oakland Mills, MD
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Schedule

Filter by:

Saturday, November 23, 2019
Game Time Location Team Score Team
P52 8:00 AM Blandair Park - Field 3 Good Counsel (MD)
6 4 Curley (MD)
P53 8:00 AM Blandair Park - Field 4 Episcopal HS (VA)
11 8 John Carroll (MD)
P54 8:00 AM Blandair Park - Field 2 Mt. St. Joe (MD)
9 2 Page HS (NC)
P55 8:00 AM Blandair Park - Field 1 Glenelg Country School (MD)
11 3 Friends School (MD)
P56 8:00 AM Blandair Park - Field 5 St. Paul's (MD)
2 8 Hill Academy White (CAN)
P2 9:00 AM Blandair Park - Field 5 Sts. Peter and Paul (MD)
5 10 Shadyside (PA)
P3 9:00 AM Blandair Park - Field 4 Pride Lax (MD)
3 7 St. Andrew's Episcopal (MD)
P4 9:00 AM Oakland Mills HS Haverford (PA)
5 7 Bullis (MD)
P5 9:00 AM Blandair Park - Field 3 St. John's (DC)
2 9 Calvert Hall (MD)
P6 9:00 AM Blandair Park - Field 2 Gonzaga (DC)
6 7 Spalding (MD)
P8 9:00 AM Blandair Park - Field 1 Boys Latin White (MD)
3 11 St. Stephens St. Agnes (VA)
P1 10:00 AM Blandair Park - Field 5 Stars (MD)
4 11 St. Albans (MD)
P11 10:00 AM Blandair Park - Field 2 DeMatha (MD)
10 3 Hill Academy Red (CAN)
P12 10:00 AM Blandair Park - Field 3 Malvern Prep (PA)
6 11 McDonogh (MD)
P15 10:00 AM Oakland Mills HS Bergen Catholic (NJ)
3 8 St. Mary's (MD)
P34 10:00 AM Blandair Park - Field 1 Hill Academy White (CAN)
7 7 Loyola (MD)
P39 10:00 AM Blandair Park - Field 4 Gilman (MD)
7 3 Eagles of Dallas (TX)
P19 11:00 AM Blandair Park - Field 3 Boys Latin Maroon (MD)
6 12 St. Stephens St. Agnes (VA)
P29 11:00 AM Blandair Park - Field 2 Episcopal HS (VA)
9 6 Friends School (MD)
P30 11:00 AM Blandair Park - Field 4 Glenelg Country School (MD)
1 6 Mt. St. Joe (MD)
P31 11:00 AM Blandair Park - Field 5 John Carroll (MD)
5 14 Good Counsel (MD)
P32 11:00 AM Oakland Mills HS Curley (MD)
12 3 Page HS (NC)
P36 11:00 AM Blandair Park - Field 1 St. Paul's (MD)
6 9 Westminster (CT)
P17 12:00 PM Blandair Park - Field 5 St. John's (DC)
5 5 Spalding (MD)
P20 12:00 PM Blandair Park - Field 1 Bullis (MD)
5 8 Calvert Hall (MD)
P21 12:00 PM Blandair Park - Field 2 Gonzaga (DC)
8 2 Haverford (PA)
P25 12:00 PM Blandair Park - Field 3 Black Grizzlies (MI)
5 9 Paul VI (VA)
P33 12:00 PM Oakland Mills HS St. Albans (MD)
4 7 Shadyside (PA)
P99 12:00 PM Blandair Park - Field 4 Boys Latin White (MD)
6 10 Bronxville (NY)
P22 1:00 PM Blandair Park - Field 1 Hill Academy Red (CAN)
3 14 McDonogh (MD)
P23 1:00 PM Blandair Park - Field 2 Malvern Prep (PA)
8 5 St. Mary's (MD)
P24 1:00 PM Blandair Park - Field 4 Bergen Catholic (NJ)
5 9 DeMatha (MD)
P26 1:00 PM Blandair Park - Field 3 Stars (MD)
6 6 St. Andrew's Episcopal (MD)
P27 1:00 PM Oakland Mills HS Pride Lax (MD)
4 6 Sts. Peter and Paul (MD)
P48 1:00 PM Blandair Park - Field 5 Loyola (MD)
10 5 Westminster (CT)
P41 2:00 PM Blandair Park - Field 4 Friends School (MD)
6 8 Page HS (NC)
P43 2:00 PM Blandair Park - Field 3 Glenelg Country School (MD)
6 3 John Carroll (MD)
P44 2:00 PM Blandair Park - Field 5 Episcopal HS (VA)
11 6 Curley (MD)
P45 2:00 PM Oakland Mills HS Good Counsel (MD)
10 5 Mt. St. Joe (MD)
P46 2:00 PM Blandair Park - Field 2 Hill Academy White (CAN)
5 10 Gilman (MD)
P50 2:00 PM Blandair Park - Field 1 Eagles of Dallas (TX)
3 5 St. Paul's (MD)
P28 3:00 PM Blandair Park - Field 1 Gonzaga (DC)
7 11 Calvert Hall (MD)
P35 3:00 PM Blandair Park - Field 2 Bullis (MD)
4 6 Spalding (MD)
P37 3:00 PM Blandair Park - Field 3 Haverford (PA)
9 5 Paul VI (VA)
P38 3:00 PM Oakland Mills HS St. John's (DC)
9 5 Boys Latin White (MD)
P40 3:00 PM Blandair Park - Field 4 Boys Latin Maroon (MD)
4 9 Black Grizzlies (MI)
P42 3:00 PM Blandair Park - Field 5 Bronxville (NY)
6 5 St. Stephens St. Agnes (VA)
P10 4:00 PM Blandair Park - Field 2 Stars (MD)
5 9 Sts. Peter and Paul (MD)
P13 4:00 PM Blandair Park - Field 5 St. Albans (MD)
4 6 Pride Lax (MD)
P14 4:00 PM Blandair Park - Field 4 St. Andrew's Episcopal (MD)
6 12 Shadyside (PA)
P47 4:00 PM Blandair Park - Field 1 Hill Academy Red (CAN)
9 8 St. Mary's (MD)
P49 4:00 PM Blandair Park - Field 3 Bergen Catholic (NJ)
5 11 McDonogh (MD)
P51 4:00 PM Oakland Mills HS DeMatha (MD)
4 4 Malvern Prep (PA)
P7 5:00 PM Blandair Park - Field 4 Bronxville (NY)
3 9 Black Grizzlies (MI)
P9 5:00 PM Blandair Park - Field 1 Paul VI (VA)
11 5 Boys Latin Maroon (MD)
P18 5:00 PM Blandair Park - Field 2 Gilman (MD)
5 6 Westminster (CT)
P57 5:00 PM Blandair Park - Field 3 Eagles of Dallas (TX)
1 11 Loyola (MD)

Bracket

No Bracket Games for this Division