Baseball

Tournament Note

Baseballs will be provided.
PARENTS ARE NOT ALLOWED ENTRANCE TO LANSING LUGNUTS STADIUM
ALL PLAYERS AND COACHES MUST SIGN WAIVER TO PLAY AT LUGNUTS STADIUM
LINK BELOW
https://www.surveymonkey.com/r/7M2BNZX
Social distancing requirements will be enforced.
NO METAL SPIKES ON TURF FIELDS or fields until start time.
No seeds, no gum, no peanuts permitted.
Face masks recommended for all players and coaches when in dugouts.
Personal sanitizer is strongly recommended for all patrons and participants.

14U

UNIVERSITY OF MICHIGAN - THE ALL PROSPECT T.O.C.

Jun 17 - 21, 2020
MI
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 
Jet Box 14U - Sarti

14U Champion

Wed Jun 17, 2020 - Sun Jun 21, 2020

Pool Standings

Elite
Team W L T
RD
RS
RA
River City Prospects 3 0 0 24 36 1
South Oakland A's 2 1 0 4 21 17
Northern Indiana Elite 1 2 0 -8 13 26
Jet Box 14U - Sarti 0 3 0 -20 7 33
Premier
Team W L T
RD
RS
RA
Southwest Oakland Warriors 3 0 0 22 41 5
ATH Stampede 2 1 0 10 34 16
M&J STAMPEDE 1 2 0 -15 15 40
TBT 14U - Kirkey 0 3 0 -17 11 40
Select
Team W L T
RD
RS
RA

Schedule

Filter by:

Friday, June 19, 2020
Game Time Location Team Score Team
P6 9:00 AM Saline High School - Junior Varsity TBT 14U - Kirkey
6 7 M&J STAMPEDE
P8 9:00 AM Dexter High School River City Prospects
10 0 South Oakland A's
P5 11:15 AM Saline High School - Junior Varsity Southwest Oakland Warriors
7 1 ATH Stampede
P7 11:15 AM Dexter High School Jet Box 14U - Sarti
0 12 Northern Indiana Elite
Saturday, June 20, 2020
Game Time Location Team Score Team
P3 2:15 PM Total Sports Complex - Wixom - North Field River City Prospects
11 1 Jet Box 14U - Sarti
P4 2:15 PM Total Sports Complex - Wixom - South Field Northern Indiana Elite
1 11 South Oakland A's
P1 4:20 PM Total Sports Complex - Wixom - North Field TBT 14U - Kirkey
4 19 Southwest Oakland Warriors
P2 4:20 PM Total Sports Complex - Wixom - South Field ATH Stampede
19 8 M&J STAMPEDE
Sunday, June 21, 2020
Game Time Location Team Score Team
P10 9:00 AM Saline High School - Varsity TBT 14U - Kirkey
1 14 ATH Stampede
P12 9:00 AM Saline High School - Junior Varsity River City Prospects
15 0 Northern Indiana Elite
P9 11:15 AM Saline High School - Varsity M&J STAMPEDE
0 15 Southwest Oakland Warriors
P11 11:15 AM Saline High School - Junior Varsity South Oakland A's
10 6 Jet Box 14U - Sarti
B2 1:30 PM Saline High School - Varsity [2] ATH Stampede
7 1 [2] South Oakland A's
B3 1:30 PM Saline High School - Junior Varsity [3] M&J STAMPEDE
2 8 [3] Northern Indiana Elite
B1 3:45 PM Saline High School - Varsity [1] Southwest Oakland Warriors
0 1 [1] River City Prospects
B4 3:45 PM Saline High School - Junior Varsity [4] TBT 14U - Kirkey
1 7 [4] Jet Box 14U - Sarti

Bracket

[1] River City Prospects
Champion
[2] ATH Stampede
Red Champion
[3] Northern Indiana Elite
White Champion
[4] Jet Box 14U - Sarti
Blue Champion
[1] Southwest Oakland Warriors - 0
B1 - Sun 6/21 3:45PM Saline High School - Varsity
[1] River City Prospects - 1
[2] ATH Stampede - 7
B2 - Sun 6/21 1:30PM Saline High School - Varsity
[2] South Oakland A's - 1
[3] M&J STAMPEDE - 2
B3 - Sun 6/21 1:30PM Saline High School - Junior Varsity
[3] Northern Indiana Elite - 8
[4] TBT 14U - Kirkey - 1
B4 - Sun 6/21 3:45PM Saline High School - Junior Varsity
[4] Jet Box 14U - Sarti - 7