Softball

16U

Razor City Showcase

Jun 19 - 21, 2020
Gillette, WY
Tourney Machine

Install the mobile app for this event at: tourneymachine.com

                 

Pool Standings

Pool A
Team W L T
RD
RS
RA
HH RD
Force Fastpitch 3 0 0 19 32 4 0
Colorado Strike Force Delta 2 1 0 9 30 8 0
Rocky Mountain Rush 16u 1 2 0 -7 15 22 0
Roughriders 0 3 0 -21 3 46 0
Pool B
Team W L T
RD
RS
RA
HH RD
Montana Avalanche-Schneiter 3 0 0 20 29 5 0
Rocky Mountain Thunder_Cameron 2 1 0 1 17 11 0
Belgrade Girls Softball 1 2 0 0 17 13 0
16u Casper Rebels 0 3 0 -21 4 38 0
Pool C
Team W L T
RD
RS
RA
HH RD
Montana Xtreme 16U 2 1 0 9 26 8 2
Rapid City 16U 2 1 0 4 22 11 -3
Freedom Fastpitch 2 1 0 8 22 14 1
Gillette Blue Jays 0 3 0 -21 3 40 0
Pool D
Team W L T
RD
RS
RA
HH RD
Prodigy Easton - Baeza 3 0 0 16 24 2 0
Batbuster-DeHerrera 2 1 0 9 21 7 0
Wicked 307 1 2 0 -4 13 12 0
ROCK SPRINGS STORM - ANDERSON 0 3 0 -21 1 38 0

Schedule

Filter by:

Saturday, June 20, 2020
Game Time Location Team Score Team
P1 9:00 AM Bicentennial - Field 3 Force Fastpitch
5 0 Colorado Strike Force Delta
P12 9:00 AM Bicentennial - Field 1 Belgrade Girls Softball
2 8 Montana Avalanche-Schneiter
P13 9:00 AM Bicentennial - Field 2 Rapid City 16U
3 2 Montana Xtreme 16U
P17 10:30 AM Bicentennial - Field 3 Rocky Mountain Rush 16u
3 11 Colorado Strike Force Delta
P20 10:30 AM Bicentennial - Field 1 Belgrade Girls Softball
2 3 Rocky Mountain Thunder_Cameron
P21 10:30 AM Bicentennial - Field 2 Gillette Blue Jays
0 14 Rapid City 16U
P4 12:00 PM Bicentennial - Field 1 Rocky Mountain Thunder_Cameron
1 9 Montana Avalanche-Schneiter
P14 12:00 PM Bicentennial - Field 2 Freedom Fastpitch
9 2 Gillette Blue Jays
P18 12:00 PM Bicentennial - Field 3 Force Fastpitch
17 2 Roughriders
P10 1:30 PM Bicentennial - Field 3 Force Fastpitch
10 2 Rocky Mountain Rush 16u
P19 1:30 PM Bicentennial - Field 1 Montana Avalanche-Schneiter
12 2 16u Casper Rebels
P22 1:30 PM Bicentennial - Field 2 Freedom Fastpitch
4 7 Montana Xtreme 16U
P2 3:00 PM Bicentennial - Field 2 Roughriders
1 10 Rocky Mountain Rush 16u
P7 3:00 PM Bicentennial - Field 3 ROCK SPRINGS STORM - ANDERSON
0 13 Prodigy Easton - Baeza
P8 3:00 PM Bicentennial - Field 1 Wicked 307
1 6 Batbuster-DeHerrera
P5 4:30 PM Bicentennial - Field 2 Freedom Fastpitch
9 5 Rapid City 16U
P9 4:30 PM Bicentennial - Field 3 Colorado Strike Force Delta
19 0 Roughriders
P11 4:30 PM Bicentennial - Field 1 16u Casper Rebels
0 13 Rocky Mountain Thunder_Cameron
P3 6:00 PM Bicentennial - Field 2 Belgrade Girls Softball
13 2 16u Casper Rebels
P23 6:00 PM Bicentennial - Field 1 Batbuster-DeHerrera
2 5 Prodigy Easton - Baeza
P24 6:00 PM Bicentennial - Field 3 ROCK SPRINGS STORM - ANDERSON
0 12 Wicked 307
P6 7:30 PM Bicentennial - Field 2 Montana Xtreme 16U
17 1 Gillette Blue Jays
P15 7:30 PM Bicentennial - Field 1 Prodigy Easton - Baeza
6 0 Wicked 307
P16 7:30 PM Bicentennial - Field 3 ROCK SPRINGS STORM - ANDERSON
1 13 Batbuster-DeHerrera
Sunday, June 21, 2020
Game Time Location Team Score Team
B3 9:00 AM ECSC - Field 4 [2] Colorado Strike Force Delta
4 6 [1] Montana Avalanche-Schneiter
B4 9:00 AM ECSC - Field 3 [2] Rapid City 16U
6 5 [1] Prodigy Easton - Baeza
B9 9:00 AM Bicentennial - Field 3 [3] Freedom Fastpitch
14 2 [4] ROCK SPRINGS STORM - ANDERSON
B1 10:30 AM ECSC - Field 3 [1] Force Fastpitch
2 0 [2] Rocky Mountain Thunder_Cameron
B2 10:30 AM ECSC - Field 4 [1] Montana Xtreme 16U
10 0 [2] Batbuster-DeHerrera
B10 10:30 AM Bicentennial - Field 3 [4] Roughriders
2 13 [3] Belgrade Girls Softball
B5 12:00 PM ECSC - Field 3 [1] Force Fastpitch
5 2 Montana Xtreme 16U
B6 12:00 PM ECSC - Field 4 Montana Avalanche-Schneiter
3 6 Rapid City 16U
B8 12:00 PM Bicentennial - Field 3 [3] Rocky Mountain Rush 16u
5 0 [4] 16u Casper Rebels
B11 12:00 PM Bicentennial - Field 2 [4] Gillette Blue Jays
2 8 [3] Wicked 307
B7 1:30 PM ECSC - Field 3 Force Fastpitch
4 3 Rapid City 16U
B12 1:30 PM ECSC - Field 4 Rocky Mountain Rush 16u
4 5 Freedom Fastpitch
B13 1:30 PM Bicentennial - Field 3 Belgrade Girls Softball
1 12 Wicked 307
B14 4:30 PM ECSC - Field 4 Freedom Fastpitch
12 11 Wicked 307

Bracket

[1] Force Fastpitch
Champion
[3] Freedom Fastpitch
Champion
[2] Colorado Strike Force Delta - 4
B3 - Sun 6/21 9:00AM ECSC - Field 4
[1] Montana Avalanche-Schneiter - 6
[1] Force Fastpitch - 5
B5 - Sun 6/21 12:00PM ECSC - Field 3
Montana Xtreme 16U - 2
Force Fastpitch - 4
B7 - Sun 6/21 1:30PM ECSC - Field 3
Rapid City 16U - 3
Montana Avalanche-Schneiter - 3
B6 - Sun 6/21 12:00PM ECSC - Field 4
Rapid City 16U - 6
[2] Rapid City 16U - 6
B4 - Sun 6/21 9:00AM ECSC - Field 3
[1] Prodigy Easton - Baeza - 5
[1] Force Fastpitch - 2
B1 - Sun 6/21 10:30AM ECSC - Field 3
[2] Rocky Mountain Thunder_Cameron - 0
[1] Montana Xtreme 16U - 10
B2 - Sun 6/21 10:30AM ECSC - Field 4
[2] Batbuster-DeHerrera - 0
[4] Roughriders - 2
B10 - Sun 6/21 10:30AM Bicentennial - Field 3
[3] Belgrade Girls Softball - 13
[4] Gillette Blue Jays - 2
B11 - Sun 6/21 12:00PM Bicentennial - Field 2
[3] Wicked 307 - 8
Belgrade Girls Softball - 1
B13 - Sun 6/21 1:30PM Bicentennial - Field 3
Wicked 307 - 12
Freedom Fastpitch - 12
B14 - Sun 6/21 4:30PM ECSC - Field 4
Wicked 307 - 11
[3] Freedom Fastpitch - 14
B9 - Sun 6/21 9:00AM Bicentennial - Field 3
[4] ROCK SPRINGS STORM - ANDERSON - 2
Rocky Mountain Rush 16u - 4
B12 - Sun 6/21 1:30PM ECSC - Field 4
Freedom Fastpitch - 5
[3] Rocky Mountain Rush 16u - 5
B8 - Sun 6/21 12:00PM Bicentennial - Field 3
[4] 16u Casper Rebels - 0