Lacrosse

Tournament Note

3 pool games. The top 2 teams from each pool will advance to the championship bracket.

U14A

2018 Orlando Open

Dec 1 - 2, 2018
Championsgate, FL • Davenport, FL • Kissimmee, FL
 Info
champion
Tarpons

U14A Champion

Sat Dec 1, 2018 - Sun Dec 2, 2018

Pool Standings

Pool 1
Team W L T
GS
GA
Mass Bay Blue 3 0 0 27 4
Tarpons 3 0 0 18 11
Sandgnats 2 1 0 20 18
FCA South 1 2 0 7 13
Old School LC 0 3 0 10 23
Dorados 0 3 0 0 13
Pool 2
Team W L T
GS
GA
Team Eire 3 0 0 30 6
Team 91 2 1 0 15 7
Ohana LC 2 1 0 16 22
Space Coast Venom 1 2 0 7 17
WO Outlaws Red 1 2 0 9 22
Leatherbacks 2023 0 3 0 0 3

Schedule

Filter by:

Saturday, December 01, 2018
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM Omni - F6 Sandgnats
8 4 Old School LC
P2 8:00 AM Omni - F7 Mass Bay Blue
8 2 FCA South
P3 8:00 AM Omni - F8 Tarpons
1 0 Dorados
P4 8:00 AM Omni - F1 Leatherbacks 2023
0 1 Team 91
P5 8:00 AM Omni - F2 Ohana LC
9 7 WO Outlaws Red
P6 8:00 AM Omni - F3 Space Coast Venom
2 12 Team Eire
P7 9:50 AM Omni - F6 Old School LC
2 8 Mass Bay Blue
P8 9:50 AM Omni - F7 Sandgnats
7 10 Tarpons
P9 9:50 AM Omni - F8 FCA South
1 0 Dorados
P10 9:50 AM Omni - F1 Team 91
11 2 Ohana LC
P11 9:50 AM Omni - F2 Leatherbacks 2023
0 1 Space Coast Venom
P12 9:50 AM Omni - F3 WO Outlaws Red
1 13 Team Eire
P13 11:40 AM Omni - F6 Tarpons
7 4 Old School LC
P14 11:40 AM Omni - F7 Dorados
0 11 Mass Bay Blue
P15 11:40 AM Omni - F8 FCA South
4 5 Sandgnats
P16 11:40 AM Omni - F1 Space Coast Venom
4 5 Ohana LC
P18 11:40 AM Omni - F2 WO Outlaws Red
1 0 Leatherbacks 2023
P17 12:35 PM Omni - F3 Team Eire
5 3 Team 91
Sunday, December 02, 2018
Game Time Location Team Score Team
B6 8:00 AM Celebration HS - Stadium Old School LC
10 6 WO Outlaws Red
B5 8:55 AM NERP - T5 FCA South
5 3 Space Coast Venom
B7 8:55 AM NERP - T4 Dorados
3 9 Leatherbacks 2023
B4 12:35 PM Celebration HS - Practice Field Sandgnats
6 5 Ohana LC
B1 2:25 PM NERP - T3 Mass Bay Blue
7 4 Team 91
B2 2:25 PM NERP - T4 Team Eire
4 6 Tarpons
B3 4:15 PM NERP - T2 Mass Bay Blue
4 8 Tarpons

Bracket

Consolation Games
Tarpons
Champion
FCA South - 5
B5 - Sun 12/2 8:55AM NERP - T5
Space Coast Venom - 3
Sandgnats - 6
B4 - Sun 12/2 12:35PM Celebration HS - Practice Field
Ohana LC - 5
Old School LC - 10
B6 - Sun 12/2 8:00AM Celebration HS - Stadium
WO Outlaws Red - 6
Dorados - 3
B7 - Sun 12/2 8:55AM NERP - T4
Leatherbacks 2023 - 9
Mass Bay Blue - 7
B1 - Sun 12/2 2:25PM NERP - T3
Team 91 - 4
Team Eire - 4
B2 - Sun 12/2 2:25PM NERP - T4
Tarpons - 6
Mass Bay Blue - 4
B3 - Sun 12/2 4:15PM NERP - T2
Tarpons - 8