Lacrosse

Tournament Note

B Division: 4 pool games. The top 2 teams will play for the championship.
C Division: 4 scheduled games.

U14BC

2018 Orlando Open

Dec 1 - 2, 2018
Championsgate, FL • Davenport, FL • Kissimmee, FL
 Info
champion
Team 91

U14BC Champion

Sat Dec 1, 2018 - Sun Dec 2, 2018

Pool Standings

B Division
Team W L T
GS
GA
Team 91 3 1 0 21 10
Leatherbacks U13 3 1 0 18 17
Stealth 2 2 0 14 11
Tarpons 1 3 0 21 31
Sandgnats 1 3 0 9 14
C Division - Pool 1
Team W L T
GS
GA
Sandsharks 4 0 0 37 6
Braveheart 3 1 0 23 6
Snipers 3 1 0 30 19
Old School LC 1 3 0 10 27
First Coast Crush 1 3 0 16 29
Ocala Outlaws 0 4 0 9 38
C Division - Pool 2
Team W L T
GS
GA
Monsters 4 0 0 28 11
Generals 3 1 0 39 7
Royals 3 1 0 13 12
Chomp LC 1 3 0 11 28
C4E 1 3 0 16 32
Swarm 0 4 0 15 32

Schedule

Filter by:

Saturday, December 01, 2018
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM NERP - T1 Team 91
4 5 Leatherbacks U13
P3 8:00 AM NERP - T2 Braveheart
10 1 First Coast Crush
P4 8:00 AM NERP - T3 Ocala Outlaws
0 12 Sandsharks
P5 8:00 AM NERP - T4 Old School LC
2 7 Snipers
P2 8:55 AM NERP - T1 Tarpons
5 4 Sandgnats
P6 8:55 AM NERP - T4 C4E
7 6 Swarm
P7 8:55 AM NERP - T2 Generals
3 4 Monsters
P8 8:55 AM NERP - T3 Royals
3 1 Chomp LC
P9 9:50 AM NERP - T1 Stealth
2 5 Team 91
P11 9:50 AM NERP - T2 First Coast Crush
7 6 Ocala Outlaws
P12 9:50 AM NERP - T3 Braveheart
5 1 Old School LC
P10 10:45 AM NERP - T1 Leatherbacks U13
2 4 Sandgnats
P13 10:45 AM NERP - T2 Sandsharks
12 4 Snipers
P14 10:45 AM NERP - T3 Swarm
1 13 Generals
P15 11:40 AM NERP - T2 C4E
2 5 Royals
P16 11:40 AM NERP - T3 Monsters
8 2 Chomp LC
P17 11:40 AM NERP - T1 Tarpons
5 7 Stealth
P18 12:35 PM NERP - T1 Sandgnats
1 2 Team 91
P19 12:35 PM NERP - T2 Old School LC
6 5 First Coast Crush
P20 12:35 PM NERP - T3 Snipers
12 2 Ocala Outlaws
P24 1:30 PM NERP - T3 Monsters
11 6 C4E
P26 1:30 PM NERP - T1 Tarpons
9 10 Leatherbacks U13
Sunday, December 02, 2018
Game Time Location Team Score Team
P27 8:00 AM Celebration HS - Practice Field First Coast Crush
3 7 Snipers
P25 8:55 AM Omni - F3 Stealth
5 0 Sandgnats
P31 8:55 AM Celebration HS - Practice Field Royals
0 5 Monsters
P29 9:50 AM Celebration HS - Practice Field Ocala Outlaws
1 7 Braveheart
P32 9:50 AM Celebration HS - Stadium Generals
10 1 C4E
P34 9:50 AM Omni - F3 Team 91
10 2 Tarpons
P22 10:45 AM Celebration HS - Practice Field Royals
5 4 Swarm
P33 10:45 AM Omni - F3 Leatherbacks U13
1 0 Stealth
P21 11:40 AM Celebration HS - Practice Field Sandsharks
3 1 Braveheart
P23 11:40 AM Celebration HS - Stadium Chomp LC
1 13 Generals
B1 12:35 PM Omni - F3 Team 91
8 4 Leatherbacks U13
P28 1:30 PM Celebration HS - Practice Field Old School LC
1 10 Sandsharks
P30 1:30 PM Celebration HS - Stadium Swarm
4 7 Chomp LC

Bracket

Team 91
B Division Champion
Team 91 - 8
B1 - Sun 12/2 12:35PM Omni - F3
Leatherbacks U13 - 4