Lacrosse

Tournament Note

3 pool games. Pool winners will advance to the championship bracket.

HS B - Red

2019 Summer Faceoff

Jun 1 - 2, 2019
Championsgate, FL • Davenport, FL • Kissimmee, FL
champion
Xtreme

HS B - Red Champion

Sat Jun 1, 2019 - Sun Jun 2, 2019

Pool Standings

Pool 1
Team W L T
GS
GA
Xtreme 3 0 0 28 7
Always Sunny 1 2 1 0 21 6
Apprentice Stars 1 2 0 13 20
Cougar LC 0 3 0 1 30
Pool 2
Team W L T
GS
GA
Team 91 3 0 0 41 1
True Monsters 2 1 0 22 13
Space Coast Stingrays 1 2 0 8 30
LC Gainesville 0 3 0 5 32
Pool 3
Team W L T
GS
GA
LCO Blue 3 0 0 18 4
Sandsharks 2 1 0 11 10
Wahoos 1 2 0 12 17
Chomp LC 0 3 0 6 16
Pool 4
Team W L T
GS
GA
Tarpons 3 0 0 31 7
Red Fish 2 1 0 17 10
Flagler Firehawks 1 2 0 14 22
Always Sunny 2 0 3 0 5 28

Schedule

Filter by:

Saturday, June 01, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 9:00 AM Austin Tindall - AT3 Always Sunny 1
8 1 Apprentice Stars
P2 9:00 AM Austin Tindall - AT4 Xtreme
12 0 Cougar LC
P3 9:00 AM Austin Tindall - AT6 LC Gainesville
0 15 Team 91
P4 9:00 AM Austin Tindall - AT7 Space Coast Stingrays
1 11 True Monsters
P5 10:00 AM Austin Tindall - AT6 LCO Blue
6 0 Chomp LC
P6 10:00 AM Austin Tindall - AT7 Sandsharks
5 4 Wahoos
P7 10:00 AM Austin Tindall - AT3 Flagler Firehawks
12 3 Always Sunny 2
P8 10:00 AM Austin Tindall - AT4 Tarpons
8 5 Red Fish
P9 11:00 AM Austin Tindall - AT3 Apprentice Stars
4 11 Xtreme
P10 11:00 AM Austin Tindall - AT4 Always Sunny 1
10 0 Cougar LC
P11 11:00 AM Austin Tindall - AT6 Team 91
16 0 Space Coast Stingrays
P12 11:00 AM Austin Tindall - AT7 LC Gainesville
2 10 True Monsters
P13 12:00 PM Austin Tindall - AT6 Chomp LC
2 4 Sandsharks
P14 12:00 PM Austin Tindall - AT7 LCO Blue
8 2 Wahoos
P15 12:00 PM Austin Tindall - AT3 Always Sunny 2
1 10 Tarpons
P16 12:00 PM Austin Tindall - AT4 Flagler Firehawks
1 6 Red Fish
P17 1:00 PM Austin Tindall - AT3 Cougar LC
1 8 Apprentice Stars
P18 1:00 PM Austin Tindall - AT4 Always Sunny 1
3 5 Xtreme
P19 1:00 PM Austin Tindall - AT6 True Monsters
1 10 Team 91
P20 1:00 PM Austin Tindall - AT7 LC Gainesville
3 7 Space Coast Stingrays
P24 2:00 PM Austin Tindall - AT2 Flagler Firehawks
1 13 Tarpons
Sunday, June 02, 2019
Game Time Location Team Score Team
P21 9:00 AM Austin Tindall - AT1 Wahoos
6 4 Chomp LC
P22 9:00 AM Austin Tindall - AT2 LCO Blue
4 2 Sandsharks
P23 9:00 AM Austin Tindall - AT3 Red Fish
6 1 Always Sunny 2
B1 11:00 AM Austin Tindall - AT1 Xtreme
7 3 Team 91
B2 11:00 AM Austin Tindall - AT2 LCO Blue
5 6 Tarpons
B7 11:00 AM Austin Tindall - AT3 Wahoos
0 5 Flagler Firehawks
B9 11:00 AM Austin Tindall - AT4 Chomp LC
5 0 Always Sunny 2
B5 12:00 PM Austin Tindall - AT2 Sandsharks
1 9 Red Fish
B6 12:00 PM Austin Tindall - AT4 Apprentice Stars
7 2 Space Coast Stingrays
B8 12:00 PM Austin Tindall - AT1 Cougar LC
0 9 LC Gainesville
B3 1:00 PM Austin Tindall - AT1 Xtreme
6 5 Tarpons
B4 1:00 PM Austin Tindall - AT2 Always Sunny 1
2 1 True Monsters

Bracket

Consolation Games
Xtreme
Champion
Wahoos - 0
B7 - Sun 6/2 11:00AM Austin Tindall - AT3
Flagler Firehawks - 5
Cougar LC - 0
B8 - Sun 6/2 12:00PM Austin Tindall - AT1
LC Gainesville - 9
Chomp LC - 5
B9 - Sun 6/2 11:00AM Austin Tindall - AT4
Always Sunny 2 - 0
Sandsharks - 1
B5 - Sun 6/2 12:00PM Austin Tindall - AT2
Red Fish - 9
Always Sunny 1 - 2
B4 - Sun 6/2 1:00PM Austin Tindall - AT2
True Monsters - 1
Apprentice Stars - 7
B6 - Sun 6/2 12:00PM Austin Tindall - AT4
Space Coast Stingrays - 2
Xtreme - 7
B1 - Sun 6/2 11:00AM Austin Tindall - AT1
Team 91 - 3
LCO Blue - 5
B2 - Sun 6/2 11:00AM Austin Tindall - AT2
Tarpons - 6
Xtreme - 6
B3 - Sun 6/2 1:00PM Austin Tindall - AT1
Tarpons - 5