Lacrosse

Tournament Note

3 pool games. The top 2 teams in each pool will advance to the championship bracket.

HS A - White

2019 Summer Faceoff

Jun 1 - 2, 2019
Championsgate, FL • Davenport, FL • Kissimmee, FL
champion
FCA Palm Beach

HS A - White Champion

Sat Jun 1, 2019 - Sun Jun 2, 2019

Pool Standings

Pool 1
Team W L T
GS
GA
FCA Palm Beach 3 0 0 34 8
Outlaws Blue 2 1 0 22 20
Villages LC 2 1 0 20 16
LC Gainesville 1 2 0 13 21
Team 24 1 2 0 10 18
Devil Dogs 0 3 0 7 23
Pool 2
Team W L T
GS
GA
Space Coast Stingrays 3 0 0 24 2
Dukes 2 1 0 15 16
Tropics 2 1 0 19 13
Barracudas 1 2 0 18 15
SpartanLax Red 1 2 0 10 22
St. Pete Surge 0 3 0 10 28

Schedule

Filter by:

Saturday, June 01, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 2:00 PM Austin Tindall - AT3 Outlaws Blue
4 11 FCA Palm Beach
P2 2:00 PM Austin Tindall - AT4 Devil Dogs
2 7 Villages LC
P3 2:00 PM Austin Tindall - AT5 LC Gainesville
6 1 Team 24
P4 3:00 PM Austin Tindall - AT3 Barracudas
5 6 Tropics
P5 3:00 PM Austin Tindall - AT4 Dukes
0 10 Space Coast Stingrays
P6 3:00 PM Austin Tindall - AT5 St. Pete Surge
5 7 SpartanLax Red
P7 4:00 PM Austin Tindall - AT3 FCA Palm Beach
11 2 Devil Dogs
P8 4:00 PM Austin Tindall - AT4 Outlaws Blue
8 5 LC Gainesville
P9 4:00 PM Austin Tindall - AT5 Villages LC
9 4 Team 24
P10 5:00 PM Austin Tindall - AT3 Tropics
4 5 Dukes
P11 5:00 PM Austin Tindall - AT4 Barracudas
12 2 St. Pete Surge
P12 5:00 PM Austin Tindall - AT5 Space Coast Stingrays
7 1 SpartanLax Red
Sunday, June 02, 2019
Game Time Location Team Score Team
P13 10:00 AM Austin Tindall - AT1 LC Gainesville
2 12 FCA Palm Beach
P14 10:00 AM Austin Tindall - AT2 Team 24
5 3 Devil Dogs
P15 10:00 AM Austin Tindall - AT3 Villages LC
4 10 Outlaws Blue
P16 10:00 AM Austin Tindall - AT4 St. Pete Surge
3 9 Tropics
P17 10:00 AM Austin Tindall - AT5 SpartanLax Red
2 10 Dukes
P18 10:00 AM Austin Tindall - AT6 Space Coast Stingrays
7 1 Barracudas
B1 12:00 PM Austin Tindall - AT8 FCA Palm Beach
7 2 Dukes
B2 12:00 PM Austin Tindall - STDM Outlaws Blue
3 8 Space Coast Stingrays
B7 12:00 PM Austin Tindall - AT3 Devil Dogs
3 5 St. Pete Surge
B5 1:00 PM Austin Tindall - AT5 LC Gainesville
2 8 Barracudas
B6 1:00 PM Austin Tindall - AT6 Team 24
5 4 SpartanLax Red
B3 2:00 PM Austin Tindall - STDM FCA Palm Beach
8 1 Space Coast Stingrays
B4 2:00 PM Austin Tindall - AT1 Villages LC
6 5 Tropics

Bracket

Consolation Games
FCA Palm Beach
Champion
FCA Palm Beach - 7
B1 - Sun 6/2 12:00PM Austin Tindall - AT8
Dukes - 2
Outlaws Blue - 3
B2 - Sun 6/2 12:00PM Austin Tindall - STDM
Space Coast Stingrays - 8
FCA Palm Beach - 8
B3 - Sun 6/2 2:00PM Austin Tindall - STDM
Space Coast Stingrays - 1
Devil Dogs - 3
B7 - Sun 6/2 12:00PM Austin Tindall - AT3
St. Pete Surge - 5
LC Gainesville - 2
B5 - Sun 6/2 1:00PM Austin Tindall - AT5
Barracudas - 8
Villages LC - 6
B4 - Sun 6/2 2:00PM Austin Tindall - AT1
Tropics - 5
Team 24 - 5
B6 - Sun 6/2 1:00PM Austin Tindall - AT6
SpartanLax Red - 4