Volleyball

13U

2019 AAU Big House Volleyball Super Regional

Mar 2 - 3, 2019
Tavares, FL

Pool Standings

E
Team W L
SW
SL
CVA 2 1 5 2
Upontop- LeAnna 2 1 4 3
Power-Elite 2 1 4 3
Driven 0 3 1 6
F
Team W L
SW
SL
NMB National Chema 2 0 4 0
Hunters Creek 1 1 2 2
Riptide 0 2 0 4

Schedule

Filter by:

Saturday, March 02, 2019
Game Time Location Team Score Team
P2 8:00 AM The Big House - Court 7
WT: Hunters Volleyball Academy-Elite
DME American
1 2 Five Stars National - Laura
16-25 25-20 15-8
P3 8:00 AM The Big House - Court 8
WT: Driven
Power-Elite
0 2 Upontop- LeAnna
25-22 25-20
P5 8:00 AM The Big House - Court 9
WT: Riptide
NMB National Chema
25-12 25-13
2 0 Hunters Creek
P1 9:00 AM The Big House - Court 7
WT: DME American
Upontop Elite-Abbey
0 2 Hunters Volleyball Academy-Elite
25-23 25-17
P4 9:00 AM The Big House - Court 8
WT: Upontop- LeAnna
Driven
0 2 CVA
25-21 25-22
P10 9:00 AM The Big House - Court 9
WT: Hunters Creek
Riptide
0 2 NMB National Chema
25-8 25-7
P8 10:00 AM The Big House - Court 8
WT: Power-Elite
Upontop- LeAnna
16-25 25-15 15-11
2 1 Driven
P12 10:00 AM The Big House - Court 7
WT: Five Stars National - Laura
Upontop Elite-Abbey
25-10 25-7
2 0 DME American
P9 11:00 AM The Big House - Court 8
WT: Upontop- LeAnna
Power-Elite
23-25 25-18 18-16
2 1 CVA
P11 11:00 AM The Big House - Court 7
WT: Upontop Elite-Abbey
Five Stars National - Laura
0 2 Hunters Volleyball Academy-Elite
25-20 25-14
P15 11:00 AM The Big House - Court 9
WT: NMB National Chema
Hunters Creek
30-28 25-3
2 0 Riptide
P6 12:00 PM The Big House - Court 7
WT: Five Stars National - Laura
Hunters Volleyball Academy-Elite
25-12 25-10
2 0 DME American
P13 12:00 PM The Big House - Court 8
WT: Power-Elite
CVA
25-19 26-24
2 0 Upontop- LeAnna
P7 1:00 PM The Big House - Court 7
WT: DME American
Upontop Elite-Abbey
25-22 25-5
2 0 Five Stars National - Laura
P14 1:00 PM The Big House - Court 8
WT: CVA
Power-Elite
25-14 25-16
2 0 Driven
Sunday, March 03, 2019
Game Time Location Team Score Team
B1 8:00 AM The Big House - Court 10
WT: Upontop Elite-Abbey
Upontop- LeAnna
25-14 25-7
2 0 Hunters Creek
B6 8:00 AM The Big House - Court 4
WT: PSVA Valdosta 16-1 (16U)
Riptide
0 2 Driven
25-15 25-8
B2 9:00 AM The Big House - Court 10 NMB National Chema
16-25 25-20 17-15
2 1 Upontop Elite-Abbey
B3 10:00 AM The Big House - Court 10 Upontop- LeAnna
0 2 Hunters Volleyball Academy-Elite
25-12 27-25
B4 11:00 AM The Big House - Court 10 NMB National Chema
25-16 20-25 15-10
2 1 CVA
B7 11:00 AM The Big House - Court 7 Power-Elite
25-16 25-20
2 0 DME American
B8 11:00 AM The Big House - Court 8 Five Stars National - Laura
1 2 Driven
23-25 29-27 15-11
B5 1:00 PM The Big House - Court 10 Hunters Volleyball Academy-Elite
0 2 NMB National Chema
25-9 25-20
B9 1:00 PM The Big House - Court 4 Driven
Power-Elite

Bracket

13U Gold Championship
13U Silver Championship
NMB National Chema
Champion
Bracket Winner B9
Champion
Upontop- LeAnna - 2
B1 - Sun 3/3 8:00AM The Big House - Court 10
25-14 25-7
Hunters Creek - 0
NMB National Chema - 2
B2 - Sun 3/3 9:00AM The Big House - Court 10
16-25 25-20 17-15
Upontop Elite-Abbey - 1
Upontop- LeAnna - 0
B3 - Sun 3/3 10:00AM The Big House - Court 10
25-12 27-25
Hunters Volleyball Academy-Elite - 2
NMB National Chema - 2
B4 - Sun 3/3 11:00AM The Big House - Court 10
25-16 20-25 15-10
CVA - 1
Hunters Volleyball Academy-Elite - 0
B5 - Sun 3/3 1:00PM The Big House - Court 10
25-9 25-20
NMB National Chema - 2
Power-Elite - 2
B7 - Sun 3/3 11:00AM The Big House - Court 7
25-16 25-20
DME American - 0
Driven
B9 - Sun 3/3 1:00PM The Big House - Court 4
Power-Elite
Five Stars National - Laura - 1
B8 - Sun 3/3 11:00AM The Big House - Court 8
23-25 29-27 15-11
Driven - 2
Riptide - 0
B6 - Sun 3/3 8:00AM The Big House - Court 4
25-15 25-8
Driven - 2