Baseball

16U Division

GSL 4th Annual Cam Christian Memorial

Jun 5 - 9, 2019
WA
Rippers

16U Division Champion

Wed Jun 5, 2019 - Sun Jun 9, 2019

Pool Standings

Pool A
Team W L T
RD
RS
RA
Buzz Baseball 3 0 0 18 27 5
Miners BBC 1 1 1 -3 12 15
Bulldogs Red 1 2 0 -3 16 23
BBB Kings 0 2 1 -12 6 18
Pool B
Team W L T
RD
RS
RA
Reality Sports 3 0 0 19 51 16
Mavericks 2 1 0 4 23 14
Slugger Baseball 1 2 0 -3 16 24
Wollochet BBC 0 3 0 -20 6 42
Pool C
Team W L T
RD
RS
RA
Rippers 3 0 0 12 21 7
Baden Baseball Club 2 1 0 8 20 12
Crimson Cannons 1 2 0 -2 11 13
Mill Creek Mavericks 0 3 0 -18 10 30
Pool D
Team W L T
RD
RS
RA
Rijo Athletics 3 0 0 16 22 6
Narrows Baseball Club 2 1 0 10 21 11
Showtime North 0 2 1 -10 12 22
Kelso BBC Gold 0 2 1 -16 6 22

Schedule

Filter by:

Wednesday, June 05, 2019
Game Time Location Team Score Team
P23 5:30 PM Auburn High School - Field 1 Bulldogs Red
0 12 Buzz Baseball
P11 6:00 PM Curtis High School - Baseball Field Wollochet BBC
4 28 Reality Sports
P12 6:00 PM Bainbridge High School Mavericks
13 0 Slugger Baseball
P18 6:00 PM Capital High School Kelso BBC Gold
5 5 Showtime North
Thursday, June 06, 2019
Game Time Location Team Score Team
P6 7:45 PM Auburn Riverside High School Baden Baseball Club
5 7 Rippers
P17 7:45 PM Auburn High School - Field 1 Rijo Athletics
6 3 Narrows Baseball Club
P24 7:45 PM Enumclaw High School BBB Kings
1 1 Miners BBC
Friday, June 07, 2019
Game Time Location Team Score Team
P3 6:00 PM Bainbridge High School Mavericks
6 2 Wollochet BBC
P4 6:00 PM Curtis High School - Baseball Field Reality Sports
11 8 Slugger Baseball
P5 6:00 PM Liberty High School Crimson Cannons
8 6 Mill Creek Mavericks
Saturday, June 08, 2019
Game Time Location Team Score Team
P10 8:00 AM Curtis High School - Baseball Field Kelso BBC Gold
0 8 Rijo Athletics
P15 9:00 AM Auburn High School - Field 1 Buzz Baseball
6 2 Miners BBC
P22 9:00 AM Liberty High School Crimson Cannons
2 4 Baden Baseball Club
P1 10:15 AM Curtis High School - Baseball Field Kelso BBC Gold
1 9 Narrows Baseball Club
P20 10:30 AM Capital High School Mavericks
4 12 Reality Sports
P8 11:15 AM Auburn High School - Field 1 Miners BBC
9 8 Bulldogs Red
P13 11:15 AM Liberty High School Mill Creek Mavericks
3 11 Baden Baseball Club
P9 12:15 PM Curtis High School - Baseball Field Narrows Baseball Club
9 4 Showtime North
P19 1:00 PM Olympia High School Slugger Baseball
8 0 Wollochet BBC
P2 1:30 PM Curtis High School - Baseball Field Showtime North
3 8 Rijo Athletics
P7 1:30 PM Auburn High School - Field 1 BBB Kings
3 9 Buzz Baseball
P14 1:30 PM Liberty High School Crimson Cannons
1 3 Rippers
P16 3:45 PM Auburn High School - Field 1 BBB Kings
2 8 Bulldogs Red
P21 3:45 PM Liberty High School Rippers
11 1 Mill Creek Mavericks
Sunday, June 09, 2019
Game Time Location Team Score Team
B7 8:00 AM Sehmel Homestead Park Wollochet BBC
3 7 Showtime North
B8 10:15 AM Sehmel Homestead Park Slugger Baseball
19 0 Mill Creek Mavericks
B9 11:15 AM Heritage Rec Center - Field 5 Bulldogs Red
3 4 Kelso BBC Gold
B2 1:30 PM Auburn High School - Field 1 Rippers
2 1 Rijo Athletics
B4 1:30 PM Heritage Rec Center - Field 5 Miners BBC
2 14 Mavericks
B10 1:30 PM Liberty High School Crimson Cannons
2 4 BBB Kings
B1 3:45 PM Auburn Riverside High School Buzz Baseball
6 12 Reality Sports
B5 3:45 PM Heritage Rec Center - Field 5 Baden Baseball Club
7 10 Narrows Baseball Club
B3 6:00 PM Auburn Riverside High School Reality Sports
1 3 Rippers
B6 6:00 PM Heritage Rec Center - Field 5 Mavericks
5 11 Narrows Baseball Club

Bracket

16U Cam Christian Memorial Gold Bracket
16U Cam Christian Memorial Silver Bracket
CONSOLATION GAMES - DETERMINED SATURDAY EVENING
[2] Narrows Baseball Club
16U SIlver Champions
Miners BBC - 2
B4 - Sun 6/9 1:30PM Heritage Rec Center - Field 5
Mavericks - 14
Baden Baseball Club - 7
B5 - Sun 6/9 3:45PM Heritage Rec Center - Field 5
Narrows Baseball Club - 10
Mavericks - 5
B6 - Sun 6/9 6:00PM Heritage Rec Center - Field 5
Narrows Baseball Club - 11
Buzz Baseball - 6
B1 - Sun 6/9 3:45PM Auburn Riverside High School
Reality Sports - 12
Rippers - 2
B2 - Sun 6/9 1:30PM Auburn High School - Field 1
Rijo Athletics - 1
Reality Sports - 1
B3 - Sun 6/9 6:00PM Auburn Riverside High School
Rippers - 3
Crimson Cannons - 2
B10 - Sun 6/9 1:30PM Liberty High School
BBB Kings - 4
Bulldogs Red - 3
B9 - Sun 6/9 11:15AM Heritage Rec Center - Field 5
Kelso BBC Gold - 4
Wollochet BBC - 3
B7 - Sun 6/9 8:00AM Sehmel Homestead Park
Showtime North - 7
Slugger Baseball - 19
B8 - Sun 6/9 10:15AM Sehmel Homestead Park
Mill Creek Mavericks - 0