Lacrosse

Tournament Note

3 pool games. The top 2 teams from each pool advance to the championship bracket.

HS A - Blue

2020 Summer Faceoff

Jul 25 - 26, 2020
Championsgate, FL • Kissimmee, FL
 Info
champion
ST Broward - Breezy

HS A - Blue Champion

Sat Jul 25, 2020 - Sun Jul 26, 2020

Pool Standings

Pool 1
Team W L T
GS
GA
True Monsters Black 3 0 0 28 10
New Tampa Wildcats 2 1 0 21 19
Gulf Coast LC 2 1 0 24 12
LCO South HSA 1 2 0 16 21
Miami LC 1 2 0 21 18
Wolfpack 0 3 0 4 34
Pool 2
Team W L T
GS
GA
ST Broward - Breezy 3 0 0 29 11
LCO East HSA 2 1 0 15 12
Tampa Tarpons 2 1 0 16 13
LCO Blue 1 2 0 15 21
Flagler Firehawks 1 2 0 11 16
LC Gainesville 0 3 0 11 24

Schedule

Filter by:

Saturday, July 25, 2020
Game Time Location Team Score Team
P1 8:30 AM Austin Tindall - Field 2 New Tampa Wildcats
7 6 LCO South HSA
P2 8:30 AM Austin Tindall - Field 6 Miami LC
4 8 True Monsters Black
P3 8:30 AM Austin Tindall - Field 7 Gulf Coast LC
12 2 Wolfpack
P4 9:30 AM Austin Tindall - Field 2 ST Broward - Breezy
12 3 LC Gainesville
P5 9:30 AM Austin Tindall - Field 6 Tampa Tarpons
6 4 LCO Blue
P6 9:30 AM Austin Tindall - Field 7 LCO East HSA
5 2 Flagler Firehawks
P7 10:30 AM Austin Tindall - Field 2 LCO South HSA
8 7 Miami LC
P8 10:30 AM Austin Tindall - Field 6 New Tampa Wildcats
8 5 Gulf Coast LC
P9 10:30 AM Austin Tindall - Field 7 True Monsters Black
12 0 Wolfpack
P10 11:30 AM Austin Tindall - Field 6 Flagler Firehawks
6 4 Tampa Tarpons
P11 11:30 AM Austin Tindall - Field 7 ST Broward - Breezy
12 4 LCO Blue
P12 12:30 PM Austin Tindall - Field 7 LCO East HSA
6 5 LC Gainesville
Sunday, July 26, 2020
Game Time Location Team Score Team
P13 8:30 AM Austin Tindall - Field 3 Gulf Coast LC
7 2 LCO South HSA
P14 8:30 AM Austin Tindall - Field 9 Wolfpack
2 10 Miami LC
P15 8:30 AM Austin Tindall - Field 7 True Monsters Black
8 6 New Tampa Wildcats
P16 8:30 AM Austin Tindall - Field 8 LCO Blue
7 3 Flagler Firehawks
P17 8:30 AM Austin Tindall - Field 6 LC Gainesville
3 6 Tampa Tarpons
P18 8:30 AM Austin Tindall - Stadium LCO East HSA
4 5 ST Broward - Breezy
B1 10:30 AM Austin Tindall - Field 9 True Monsters Black
9 4 LCO East HSA
B2 10:30 AM Austin Tindall - Stadium New Tampa Wildcats
5 7 ST Broward - Breezy
B5 10:30 AM Austin Tindall - Field 7 LCO South HSA
6 5 LCO Blue
B6 10:30 AM Austin Tindall - Field 8 Miami LC
2 6 Flagler Firehawks
B7 10:30 AM Austin Tindall - Field 6 Wolfpack
2 7 LC Gainesville
B4 11:30 AM Austin Tindall - Field 6 Gulf Coast LC
4 2 Tampa Tarpons
B3 12:30 PM Austin Tindall - Stadium True Monsters Black
3 8 ST Broward - Breezy

Bracket

Consolation Games
ST Broward - Breezy
Champion
New Tampa Wildcats - 5
B2 - Sun 7/26 10:30AM Austin Tindall - Stadium
ST Broward - Breezy - 7
True Monsters Black - 3
B3 - Sun 7/26 12:30PM Austin Tindall - Stadium
ST Broward - Breezy - 8
True Monsters Black - 9
B1 - Sun 7/26 10:30AM Austin Tindall - Field 9
LCO East HSA - 4
Gulf Coast LC - 4
B4 - Sun 7/26 11:30AM Austin Tindall - Field 6
Tampa Tarpons - 2
LCO South HSA - 6
B5 - Sun 7/26 10:30AM Austin Tindall - Field 7
LCO Blue - 5
Miami LC - 2
B6 - Sun 7/26 10:30AM Austin Tindall - Field 8
Flagler Firehawks - 6
Wolfpack - 2
B7 - Sun 7/26 10:30AM Austin Tindall - Field 6
LC Gainesville - 7