Lacrosse

Tournament Note

3 pool games. The top 2 teams in each pool will advance to the championship bracket.

U14A

2020 Summer Faceoff

Jul 25 - 26, 2020
Championsgate, FL • Kissimmee, FL
 Info
Stealth 2025

U14A Champion

Sat Jul 25, 2020 - Sun Jul 26, 2020

Pool Standings

Pool 1
Team W L T
GS
GA
SL Snooks Green 3 0 0 23 5
Stealth 2025 3 0 0 30 9
SL Phins 2 1 0 25 9
Tampa Tarpons 1 2 0 13 20
LCO East 14U 0 3 0 14 27
SL Redfish 0 3 0 3 38
Pool 2
Team W L T
GS
GA
SL Sails 3 0 0 30 8
SL Snooks Black 2 1 0 22 12
FCA Palm Beach 2 1 0 18 12
True Monsters White 2 1 0 24 14
PV Sandgnats 0 3 0 4 30
SL Stingrays 0 3 0 10 32

Schedule

Filter by:

Saturday, July 25, 2020
Game Time Location Team Score Team
P1 9:30 AM Omni - Field 5 SL Phins
3 5 SL Snooks Green
P2 9:30 AM Omni - Field 6 Tampa Tarpons
8 7 LCO East 14U
P3 9:30 AM Omni - Field 7 SL Redfish
2 14 Stealth 2025
P4 9:30 AM Omni - Field 8 SL Stingrays
5 6 FCA Palm Beach
P5 10:30 AM Omni - Field 5 PV Sandgnats
2 7 True Monsters White
P6 10:30 AM Omni - Field 6 SL Snooks Black
4 5 SL Sails
P7 11:30 AM Omni - Field 5 SL Snooks Green
6 2 Tampa Tarpons
P8 11:30 AM Omni - Field 6 SL Phins
12 1 SL Redfish
P9 12:30 PM Omni - Field 5 LCO East 14U
4 9 Stealth 2025
P10 12:30 PM Omni - Field 6 FCA Palm Beach
8 2 PV Sandgnats
P11 12:30 PM Omni - Field 7 SL Stingrays
3 13 SL Snooks Black
P12 12:30 PM Omni - Field 8 True Monsters White
4 10 SL Sails
P13 1:30 PM Omni - Field 5 SL Redfish
0 12 SL Snooks Green
P14 2:30 PM Omni - Field 5 Stealth 2025
7 3 Tampa Tarpons
P15 2:30 PM Omni - Field 6 LCO East 14U
3 10 SL Phins
P16 2:30 PM Omni - Field 7 SL Snooks Black
5 4 FCA Palm Beach
P17 2:30 PM Omni - Field 8 SL Sails
15 0 PV Sandgnats
P18 2:30 PM Omni - Field 3 True Monsters White
13 2 SL Stingrays
Sunday, July 26, 2020
Game Time Location Team Score Team
B1 9:30 AM Omni - Field 5 SL Snooks Green
3 5 SL Snooks Black
B2 9:30 AM Omni - Field 6 SL Sails
3 7 Stealth 2025
B5 9:30 AM Omni - Field 2 Tampa Tarpons
2 7 True Monsters White
B6 9:30 AM Omni - Field 3 LCO East 14U
10 1 PV Sandgnats
B7 9:30 AM Omni - Field 1 SL Redfish
7 8 SL Stingrays
B3 11:30 AM Omni - Field 6 SL Snooks Black
4 5 Stealth 2025
B4 11:30 AM Omni - Field 8 SL Phins
6 2 FCA Palm Beach

Bracket

Consolation Games
Stealth 2025
Champion
SL Sails - 3
B2 - Sun 7/26 9:30AM Omni - Field 6
Stealth 2025 - 7
SL Snooks Black - 4
B3 - Sun 7/26 11:30AM Omni - Field 6
Stealth 2025 - 5
SL Phins - 6
B4 - Sun 7/26 11:30AM Omni - Field 8
FCA Palm Beach - 2
Tampa Tarpons - 2
B5 - Sun 7/26 9:30AM Omni - Field 2
True Monsters White - 7
LCO East 14U - 10
B6 - Sun 7/26 9:30AM Omni - Field 3
PV Sandgnats - 1
SL Redfish - 7
B7 - Sun 7/26 9:30AM Omni - Field 1
SL Stingrays - 8
SL Snooks Green - 3
B1 - Sun 7/26 9:30AM Omni - Field 5
SL Snooks Black - 5