Lacrosse

Tournament Note

2 pool games. The top 2 teams in each pool will advance to the championship bracket.

HS AA

2019 Orlando Open

Dec 7 - 8, 2019
FL
champion
Sandgnats

HS AA Champion

Sat Dec 7, 2019 - Sun Dec 8, 2019

Pool Standings

Pool 1
Team W L T
GS
GA
Sandgnats 2 0 0 29 4
Ninjas 2 0 0 20 9
Ambush 1 1 0 15 15
FCA South 0 2 0 9 24
Dorados 0 2 0 5 26
Pool 2
Team W L T
GS
GA
Swordfish 2 0 0 16 3
Retrievers 1 1 0 13 8
Renegades 1 1 0 7 15
Buccaneers 1 1 0 10 10
Shahbaz Elite 0 2 0 3 13
Pool 3
Team W L T
GS
GA
Sea Dogs 2 0 0 14 7
Old Bay LC 2 0 0 14 10
Braveheart 1 1 0 19 13
Swarm 0 2 0 8 12
Tribe 0 2 0 8 21
Pool 4
Team W L T
GS
GA
WLTW 2 0 0 23 10
TF Monsters White 1 1 0 12 11
LCO East 1 1 0 17 15
West Tampa Wolves 0 2 0 13 29

Schedule

Filter by:

Saturday, December 07, 2019
Game Time Location Team Score Team
P3 2:25 PM Omni - Field 5 West Tampa Wolves
6 12 LCO East
P4 2:25 PM Omni - Field 6 WLTW
6 3 TF Monsters White
P5 3:20 PM Omni - Field 5 Retrievers
8 2 Shahbaz Elite
P8 3:20 PM Omni - Field 6 Braveheart
13 5 Tribe
P10 3:20 PM Omni - Field 3 Ninjas
9 5 Ambush
P2 4:15 PM Omni - Field 3 Sandgnats
15 1 Dorados
P6 4:15 PM Omni - Field 5 Renegades
5 4 Buccaneers
P7 4:15 PM Omni - Field 6 Swarm
4 6 Old Bay LC
P11 4:15 PM Omni - Field 1 WLTW
17 7 West Tampa Wolves
P12 4:15 PM Omni - Field 2 LCO East
5 9 TF Monsters White
P13 5:10 PM Omni - Field 5 Swordfish
5 1 Shahbaz Elite
P15 5:10 PM Omni - Field 6 Tribe
3 8 Sea Dogs
P1 6:05 PM Omni - Field 6 FCA South
6 10 Ambush
P14 6:05 PM Omni - Field 5 Retrievers
5 6 Buccaneers
P9 7:00 PM Omni - Field 5 Ninjas
11 4 Dorados
P16 7:00 PM Omni - Field 6 Old Bay LC
8 6 Braveheart
P19 7:55 PM Omni - Field 5 Renegades
2 11 Swordfish
P20 7:55 PM Omni - Field 6 Sea Dogs
6 4 Swarm
P17 8:50 PM Omni - Field 5 Sandgnats
14 3 FCA South
Sunday, December 08, 2019
Game Time Location Team Score Team
B18 11:40 AM NERP - Field 3 Dorados
10 9 Shahbaz Elite
B1 12:35 PM Omni - Field 5 Sandgnats
7 5 TF Monsters White
B2 12:35 PM Omni - Field 6 Retrievers
5 4 Sea Dogs
B3 12:35 PM Omni - Field 7 Ninjas
9 8 WLTW
B4 12:35 PM Omni - Field 8 Swordfish
9 0 Old Bay LC
B10 12:35 PM NERP - Field 2 Ambush
4 8 LCO East
B11 12:35 PM NERP - Field 1 Renegades
5 6 Braveheart
B19 12:35 PM NERP - Field 3 Dorados
9 4 Tribe
B14 1:30 PM NERP - Field 2 FCA South
10 4 West Tampa Wolves
B15 1:30 PM NERP - Field 1 Buccaneers
6 5 Swarm
B20 1:30 PM NERP - Field 3 Shahbaz Elite
10 7 Tribe
B5 2:25 PM Omni - Field 6 Sandgnats
12 1 Retrievers
B6 2:25 PM Omni - Field 8 Ninjas
3 8 Swordfish
B8 2:25 PM Omni - Field 5 TF Monsters White
5 6 Sea Dogs
B9 2:25 PM Omni - Field 7 WLTW
7 3 Old Bay LC
B12 2:25 PM NERP - Field 2 LCO East
6 7 Braveheart
B13 2:25 PM NERP - Field 1 Ambush
8 1 Renegades
B16 3:20 PM NERP - Field 2 FCA South
9 6 Buccaneers
B17 3:20 PM NERP - Field 1 West Tampa Wolves
3 9 Swarm
B7 4:15 PM Omni - Field 6 Sandgnats
6 3 Swordfish

Bracket

Championship Bracket
Silver Bracket
Bronze Bracket
Platinum Bracket
Sandgnats
Champion
Ninjas - 9
B3 - Sun 12/8 12:35PM Omni - Field 7
WLTW - 8
Sandgnats - 12
B5 - Sun 12/8 2:25PM Omni - Field 6
Retrievers - 1
Sandgnats - 6
B7 - Sun 12/8 4:15PM Omni - Field 6
Swordfish - 3
Retrievers - 5
B2 - Sun 12/8 12:35PM Omni - Field 6
Sea Dogs - 4
Swordfish - 9
B4 - Sun 12/8 12:35PM Omni - Field 8
Old Bay LC - 0
Ninjas - 3
B6 - Sun 12/8 2:25PM Omni - Field 8
Swordfish - 8
Sandgnats - 7
B1 - Sun 12/8 12:35PM Omni - Field 5
TF Monsters White - 5
WLTW - 7
B9 - Sun 12/8 2:25PM Omni - Field 7
Old Bay LC - 3
TF Monsters White - 5
B8 - Sun 12/8 2:25PM Omni - Field 5
Sea Dogs - 6
LCO East - 6
B12 - Sun 12/8 2:25PM NERP - Field 2
Braveheart - 7
Renegades - 5
B11 - Sun 12/8 12:35PM NERP - Field 1
Braveheart - 6
Ambush - 4
B10 - Sun 12/8 12:35PM NERP - Field 2
LCO East - 8
Ambush - 8
B13 - Sun 12/8 2:25PM NERP - Field 1
Renegades - 1
FCA South - 10
B14 - Sun 12/8 1:30PM NERP - Field 2
West Tampa Wolves - 4
Buccaneers - 6
B15 - Sun 12/8 1:30PM NERP - Field 1
Swarm - 5
FCA South - 9
B16 - Sun 12/8 3:20PM NERP - Field 2
Buccaneers - 6
West Tampa Wolves - 3
B17 - Sun 12/8 3:20PM NERP - Field 1
Swarm - 9
Dorados - 10
B18 - Sun 12/8 11:40AM NERP - Field 3
Shahbaz Elite - 9
Dorados - 9
B19 - Sun 12/8 12:35PM NERP - Field 3
Tribe - 4
Shahbaz Elite - 10
B20 - Sun 12/8 1:30PM NERP - Field 3
Tribe - 7