Lacrosse

Tournament Note

3 pool games. Pool winners will advance to the championship bracket.

HS A - Blue

2019 Orlando Open

Dec 7 - 8, 2019
FL
champion
Hounds

HS A - Blue Champion

Sat Dec 7, 2019 - Sun Dec 8, 2019

Pool Standings

Pool 1
Team W L T
GS
GA
Break Thru 3 0 0 19 7
Tropics 2 1 0 17 9
Treasure Coast LC 1 2 0 18 16
Lake LC 0 3 0 3 25
Pool 2
Team W L T
GS
GA
Hounds 3 0 0 26 7
Panthers SRQ 2 1 0 10 9
Stealth 1 2 0 11 18
Aces Carolina 0 3 0 5 18
Pool 3
Team W L T
GS
GA
FCA Broward 3 0 0 23 12
Dirty Birds 2 1 0 26 17
Top Gun Lacrosse 1 2 0 14 24
Sick Lax 0 3 0 14 24
Pool 4
Team W L T
GS
GA
Redfish 3 0 0 24 18
Dukes 2 1 0 21 16
WO Outlaws Blue 1 2 0 16 24
TF Monsters Black 0 3 0 16 19

Schedule

Filter by:

Saturday, December 07, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 2:25 PM NERP - Field 1 Tropics
8 0 Lake LC
P2 2:25 PM NERP - Field 2 Treasure Coast LC
3 8 Break Thru
P3 2:25 PM NERP - Field 3 Aces Carolina
0 3 Panthers SRQ
P4 2:25 PM NERP - Field 6 Hounds
10 3 Stealth
P7 2:25 PM Omni - Field 7 WO Outlaws Blue
7 6 TF Monsters Black
P8 2:25 PM Omni - Field 8 Redfish
8 7 Dukes
P5 3:20 PM NERP - Field 3 Sick Lax
5 9 FCA Broward
P6 3:20 PM NERP - Field 6 Dirty Birds
13 5 Top Gun Lacrosse
P9 4:15 PM NERP - Field 1 Lake LC
1 9 Treasure Coast LC
P10 4:15 PM NERP - Field 2 Tropics
2 3 Break Thru
P15 4:15 PM Omni - Field 7 TF Monsters Black
6 7 Redfish
P16 4:15 PM Omni - Field 8 WO Outlaws Blue
4 9 Dukes
P11 5:10 PM NERP - Field 3 Panthers SRQ
3 6 Hounds
P12 5:10 PM NERP - Field 6 Aces Carolina
4 5 Stealth
P13 5:10 PM NERP - Field 4 FCA Broward
8 4 Dirty Birds
P14 5:10 PM NERP - Field 5 Sick Lax
5 6 Top Gun Lacrosse
P17 7:00 PM NERP - Field 1 Break Thru
8 2 Lake LC
P18 7:00 PM NERP - Field 2 Tropics
7 6 Treasure Coast LC
P19 7:00 PM NERP - Field 3 Stealth
3 4 Panthers SRQ
P20 7:00 PM NERP - Field 6 Aces Carolina
1 10 Hounds
P21 7:00 PM NERP - Field 4 Top Gun Lacrosse
3 6 FCA Broward
P22 7:00 PM NERP - Field 5 Sick Lax
4 9 Dirty Birds
Sunday, December 08, 2019
Game Time Location Team Score Team
P23 8:55 AM Omni - Field 5 Dukes
5 4 TF Monsters Black
P24 8:55 AM Omni - Field 6 WO Outlaws Blue
5 9 Redfish
B8 9:50 AM Celebration - Field 2 Lake LC
2 5 Aces Carolina
B4 10:45 AM Omni - Field 3 Tropics
5 4 Panthers SRQ
B5 10:45 AM Omni - Field 1 Dirty Birds
10 4 Dukes
B7 10:45 AM Omni - Field 5 Top Gun Lacrosse
7 8 WO Outlaws Blue
B9 10:45 AM Omni - Field 6 Sick Lax
11 6 TF Monsters Black
B6 12:35 PM Celebration - Field 1 Treasure Coast LC
3 1 Stealth
B1 1:30 PM Omni - Field 1 Break Thru
8 9 Hounds
B2 1:30 PM Omni - Field 2 FCA Broward
4 11 Redfish
B3 3:20 PM Omni - Field 2 Hounds
8 7 Redfish

Bracket

Consolation Games
Hounds
Champion
Break Thru - 8
B1 - Sun 12/8 1:30PM Omni - Field 1
Hounds - 9
FCA Broward - 4
B2 - Sun 12/8 1:30PM Omni - Field 2
Redfish - 11
Hounds - 8
B3 - Sun 12/8 3:20PM Omni - Field 2
Redfish - 7
Top Gun Lacrosse - 7
B7 - Sun 12/8 10:45AM Omni - Field 5
WO Outlaws Blue - 8
Sick Lax - 11
B9 - Sun 12/8 10:45AM Omni - Field 6
TF Monsters Black - 6
Lake LC - 2
B8 - Sun 12/8 9:50AM Celebration - Field 2
Aces Carolina - 5
Tropics - 5
B4 - Sun 12/8 10:45AM Omni - Field 3
Panthers SRQ - 4
Dirty Birds - 10
B5 - Sun 12/8 10:45AM Omni - Field 1
Dukes - 4
Treasure Coast LC - 3
B6 - Sun 12/8 12:35PM Celebration - Field 1
Stealth - 1