Lacrosse

Tournament Note

3 pool games. The top 2 teams in each pool will advance to the championship bracket.

U14A

2019 Orlando Open

Dec 7 - 8, 2019
FL
champion
Team 91

U14A Champion

Sat Dec 7, 2019 - Sun Dec 8, 2019

Pool Standings

Pool 1
Team W L T
GS
GA
Team 91 3 0 0 27 6
LCO East 3 0 0 27 6
Leatherbacks Blue 1 2 0 20 15
TF Monsters Black 1 2 0 12 25
FCA South 1 2 0 19 22
SandSharks 0 3 0 5 36
Pool 2
Team W L T
GS
GA
Sandgnats 3 0 0 25 11
Tarpons 2 0 1 25 9
Wahoos 2 1 0 16 15
Stealth 1 2 0 13 18
Leatherbacks White 0 2 1 17 19
FLX Crabs 0 3 0 5 29

Schedule

Filter by:

Saturday, December 07, 2019
Game Time Location Team Score Team
P1 8:00 AM Omni - Field 5 FCA South
1 10 LCO East
P2 8:00 AM Omni - Field 6 Leatherbacks Blue
12 2 SandSharks
P3 8:00 AM Omni - Field 7 Team 91
9 2 TF Monsters Black
P7 9:50 AM Omni - Field 5 FCA South
11 3 SandSharks
P8 9:50 AM Omni - Field 6 Leatherbacks Blue
4 5 Team 91
P9 9:50 AM Omni - Field 7 TF Monsters Black
1 9 LCO East
P13 11:40 AM Omni - Field 5 FCA South
7 9 TF Monsters Black
P14 11:40 AM Omni - Field 7 Leatherbacks Blue
4 8 LCO East
P15 11:40 AM Omni - Field 6 Team 91
13 0 SandSharks
P4 2:25 PM Celebration - Field 1 Leatherbacks White
6 7 Sandgnats
P5 2:25 PM Celebration - Field 2 FLX Crabs
0 11 Tarpons
P6 2:25 PM Celebration - Field 3 Stealth
7 3 Wahoos
P10 4:15 PM Celebration - Field 1 Leatherbacks White
6 6 Tarpons
P11 4:15 PM Celebration - Field 2 FLX Crabs
3 7 Wahoos
P12 4:15 PM Celebration - Field 3 Stealth
3 7 Sandgnats
P16 7:00 PM Celebration - Field 1 Leatherbacks White
5 6 Wahoos
P17 7:00 PM Celebration - Field 2 FLX Crabs
2 11 Sandgnats
P18 7:00 PM Celebration - Field 3 Stealth
3 8 Tarpons
Sunday, December 08, 2019
Game Time Location Team Score Team
B4 8:00 AM Celebration - Field 3 Leatherbacks Blue
12 5 Wahoos
B5 8:00 AM Celebration - Field 2 TF Monsters Black
7 3 Stealth
B1 8:55 AM Omni - Field 7 Team 91
8 2 Tarpons
B2 8:55 AM Omni - Field 8 LCO East
8 1 Sandgnats
B6 8:55 AM NERP - Field 4 FCA South
6 4 Leatherbacks White
B7 8:55 AM Omni - Field 3 SandSharks
5 6 FLX Crabs
B3 10:45 AM Omni - Field 8 Team 91
5 4 LCO East

Bracket

Consolation Games
Team 91
Champion
Team 91 - 8
B1 - Sun 12/8 8:55AM Omni - Field 7
Tarpons - 2
LCO East - 8
B2 - Sun 12/8 8:55AM Omni - Field 8
Sandgnats - 1
Team 91 - 5
B3 - Sun 12/8 10:45AM Omni - Field 8
LCO East - 4
FCA South - 6
B6 - Sun 12/8 8:55AM NERP - Field 4
Leatherbacks White - 4
TF Monsters Black - 7
B5 - Sun 12/8 8:00AM Celebration - Field 2
Stealth - 3
Leatherbacks Blue - 12
B4 - Sun 12/8 8:00AM Celebration - Field 3
Wahoos - 5
SandSharks - 5
B7 - Sun 12/8 8:55AM Omni - Field 3
FLX Crabs - 6