Lacrosse

Tournament Note

3 pool games. Pool winners will advance to the championship bracket.

HS A - White

2019 Orlando Open

Dec 7 - 8, 2019
FL
champion
813 Express

HS A - White Champion

Sat Dec 7, 2019 - Sun Dec 8, 2019

Pool Standings

Pool 1
Team W L T
GS
GA
813 Express 2 1 0 27 10
Fleming Island LC 2 1 0 17 21
Aces Black 2 1 0 18 15
TF Monsters Green 0 3 0 6 22
Pool 2
Team W L T
GS
GA
Tarpons 3 0 0 19 5
Generals 2 1 0 24 6
WO Whalers 1 2 0 11 22
Spartans Lax 0 3 0 6 27
Pool 3
Team W L T
GS
GA
Wahoos 2 1 0 14 10
Mid Coast Renegades 2 1 0 23 11
Leatherbacks 2 1 0 14 19
LC Gainesville 0 3 0 15 26
Pool 4
Team W L T
GS
GA
Space Coast Stingrays 3 0 0 26 5
First Coast Crush 2 1 0 19 13
Wolfpack Red 1 2 0 12 21
CFL Vikings 0 3 0 5 23

Schedule

Filter by:

Saturday, December 07, 2019
Game Time Location Team Score Team
P7 1:30 PM Omni - Field 7 CFL Vikings
1 8 Space Coast Stingrays
P8 1:30 PM Omni - Field 8 Wolfpack Red
4 8 First Coast Crush
P15 3:20 PM Omni - Field 7 Space Coast Stingrays
10 1 Wolfpack Red
P16 3:20 PM Omni - Field 8 CFL Vikings
1 8 First Coast Crush
P1 4:15 PM NERP - Field 3 813 Express
11 3 Fleming Island LC
P2 4:15 PM NERP - Field 6 TF Monsters Green
2 5 Aces Black
P3 4:15 PM NERP - Field 4 Spartans Lax
2 8 Tarpons
P4 4:15 PM NERP - Field 5 WO Whalers
3 10 Generals
P5 6:05 PM NERP - Field 1 Leatherbacks
2 9 Mid Coast Renegades
P6 6:05 PM NERP - Field 2 LC Gainesville
3 7 Wahoos
P9 6:05 PM NERP - Field 3 Fleming Island LC
6 3 TF Monsters Green
P10 6:05 PM NERP - Field 6 813 Express
5 6 Aces Black
P11 6:05 PM NERP - Field 4 Tarpons
8 1 WO Whalers
P12 6:05 PM NERP - Field 5 Spartans Lax
0 12 Generals
P13 7:55 PM NERP - Field 1 Mid Coast Renegades
11 5 LC Gainesville
P14 7:55 PM NERP - Field 2 Leatherbacks
4 3 Wahoos
P17 7:55 PM NERP - Field 3 Aces Black
7 8 Fleming Island LC
P18 7:55 PM NERP - Field 6 813 Express
11 1 TF Monsters Green
P19 7:55 PM NERP - Field 4 Generals
2 3 Tarpons
P20 7:55 PM NERP - Field 5 Spartans Lax
4 7 WO Whalers
Sunday, December 08, 2019
Game Time Location Team Score Team
P21 8:00 AM Omni - Field 5 Wahoos
4 3 Mid Coast Renegades
P22 8:00 AM Omni - Field 6 Leatherbacks
8 7 LC Gainesville
P23 8:00 AM Omni - Field 7 First Coast Crush
3 8 Space Coast Stingrays
P24 8:00 AM Omni - Field 8 CFL Vikings
3 7 Wolfpack Red
B5 9:50 AM Omni - Field 5 Mid Coast Renegades
6 5 First Coast Crush
B6 9:50 AM Omni - Field 6 Aces Black
6 5 WO Whalers
B7 9:50 AM Omni - Field 7 Leatherbacks
8 4 Wolfpack Red
B8 9:50 AM Omni - Field 8 TF Monsters Green
5 5 Spartans Lax
B9 9:50 AM Omni - Field 3 LC Gainesville
3 8 CFL Vikings
B4 10:45 AM Omni - Field 7 Fleming Island LC
5 9 Generals
B1 11:40 AM Omni - Field 1 813 Express
6 5 Tarpons
B2 11:40 AM Omni - Field 2 Wahoos
2 5 Space Coast Stingrays
B3 1:30 PM Omni - Field 3 813 Express
7 6 Space Coast Stingrays

Bracket

Consolation Games
813 Express
Champion
813 Express - 6
B1 - Sun 12/8 11:40AM Omni - Field 1
Tarpons - 5
Wahoos - 2
B2 - Sun 12/8 11:40AM Omni - Field 2
Space Coast Stingrays - 5
813 Express - 7
B3 - Sun 12/8 1:30PM Omni - Field 3
Space Coast Stingrays - 6
Leatherbacks - 8
B7 - Sun 12/8 9:50AM Omni - Field 7
Wolfpack Red - 4
LC Gainesville - 3
B9 - Sun 12/8 9:50AM Omni - Field 3
CFL Vikings - 8
TF Monsters Green - 5
B8 - Sun 12/8 9:50AM Omni - Field 8
Spartans Lax - 5
Fleming Island LC - 5
B4 - Sun 12/8 10:45AM Omni - Field 7
Generals - 9
Mid Coast Renegades - 6
B5 - Sun 12/8 9:50AM Omni - Field 5
First Coast Crush - 5
Aces Black - 6
B6 - Sun 12/8 9:50AM Omni - Field 6
WO Whalers - 5