Lacrosse

Tournament Note

3 pool games. The top 2 teams in each pool will advance to the championship bracket.

HS B - Orange

2019 Orlando Open

Dec 7 - 8, 2019
FL
champion
Break Thru

HS B - Orange Champion

Sat Dec 7, 2019 - Sun Dec 8, 2019

Pool Standings

Pool 1
Team W L T
GS
GA
SandRavens 3 0 0 30 5
Retrievers 2 1 0 11 14
Shahbaz Elite 2 1 0 13 7
LCO East 1 2 0 13 19
CFL Vikings 1 2 0 6 12
Fleming Island LC 0 3 0 3 19
Pool 2
Team W L T
GS
GA
Break Thru* 3 0 0 21 7
Tarpons 2 1 0 20 9
First Coast Crush Orange 2 1 0 25 12
Wolfpack Black 0 3 0 7 29
Renegades 0 3 0 6 30

Schedule

Filter by:

Saturday, December 07, 2019
Game Time Location Team Score Team
P4 8:00 AM Omni - Field 8 First Coast Crush Orange
13 3 Renegades
P5 8:55 AM Omni - Field 8 Tarpons
2 6 Break Thru
P9 9:50 AM Omni - Field 8 Wolfpack Black
2 10 First Coast Crush Orange
P1 10:45 AM Celebration - Field 1 CFL Vikings
3 1 Fleming Island LC
P2 10:45 AM Celebration - Field 2 SandRavens
12 3 LCO East
P3 10:45 AM Celebration - Field 3 Shahbaz Elite
3 4 Retrievers
P10 10:45 AM Omni - Field 8 Renegades
3 8 Break Thru
P14 11:40 AM Omni - Field 8 Tarpons
9 3 Wolfpack Black
P6 12:35 PM Celebration - Field 1 Fleming Island LC
1 12 SandRavens
P7 12:35 PM Celebration - Field 2 CFL Vikings
2 6 Shahbaz Elite
P8 12:35 PM Celebration - Field 3 LCO East
5 6 Retrievers
P15 12:35 PM Omni - Field 8 Break Thru
7 2 First Coast Crush Orange
P16 1:30 PM Omni - Field 6 Tarpons
9 0 Renegades
Sunday, December 08, 2019
Game Time Location Team Score Team
P11 11:40 AM Omni - Field 6 Shahbaz Elite
4 1 Fleming Island LC
P12 11:40 AM Omni - Field 7 Retrievers
1 6 SandRavens
P13 11:40 AM Omni - Field 8 LCO East
5 1 CFL Vikings
P17 11:40 AM Omni - Field 5 Wolfpack Black
2 10 Break Thru*
B1 1:30 PM Omni - Field 7 SandRavens
9 6 Tarpons
B2 1:30 PM Omni - Field 8 Break Thru
6 0 Retrievers
B4 1:30 PM Omni - Field 6 Shahbaz Elite
1 9 First Coast Crush Orange
B5 1:30 PM Omni - Field 4A LCO East
2 4 Wolfpack Black
B6 1:30 PM Omni - Field 5 CFL Vikings
5 6 Renegades
B3 3:20 PM Omni - Field 6 SandRavens
4 8 Break Thru
B7 3:20 PM Omni - Field 5 Fleming Island LC
9 7 Renegades

Bracket

Consolation Games
Break Thru
Champion
SandRavens - 9
B1 - Sun 12/8 1:30PM Omni - Field 7
Tarpons - 6
Break Thru - 6
B2 - Sun 12/8 1:30PM Omni - Field 8
Retrievers - 0
SandRavens - 4
B3 - Sun 12/8 3:20PM Omni - Field 6
Break Thru - 8
CFL Vikings - 5
B6 - Sun 12/8 1:30PM Omni - Field 5
Renegades - 6
LCO East - 2
B5 - Sun 12/8 1:30PM Omni - Field 4A
Wolfpack Black - 4
Shahbaz Elite - 1
B4 - Sun 12/8 1:30PM Omni - Field 6
First Coast Crush Orange - 9
Fleming Island LC - 9
B7 - Sun 12/8 3:20PM Omni - Field 5
Renegades - 7